Milli sporcu Şahin İRENCİN vefat

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve NESTOR tarafından 15 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
 1. guest007
  Offline

  guest007 Yeni Üye

  Katılım:
  20 Ekim 2013
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Işıklar içinde yatsın geleceği çok parlaktı ama hırsına yenildi. Bazen insanın gözü kararıyo herşeyi göze alıyor. Oda derece almayı çok istiyodu ama kısmet olmadı. Yazılanları okudum herkez steroidlerden bahsetmiş. türkiyede butür şeyler hep biri ölünce kafalara dank eder. Senelerdir salonlarda bu ilaçlar satılır forumlarda peynir ekmek önerir gibi stetoid önerilir. Bide stetoid işini bilenler body piyasasında hürmet saygı görür ama ilaçlardan biri ölüncede çok üzüldük diyerek gözyaşı dökerler. İçim çok dolu ama yeri burası değil .
   
  Son düzenleme: 20 Ekim 2013
 2. muratcan.biceps
  Offline

  muratcan.biceps Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.160
  Beğenileri:
  539
  Ödül Puanları:
  93
  KAMUOYUNUN DİKKATİNE
  Camiamız Milli Sporcularından 15 Ekim 2013 Bayramın 1. Günü kaybettiğimiz Şahin İRENCİN vefatıyla çok üzücü günler yaşamaktayız.
  Öncelikle ailesine sabır kendisine de Allahtan Rahmet diliyoruz.
  Kamuoyunda yer alan haberlerin camiamız adına yanlışlıklarını düzeltmek için bu basın açıklamasını yerinde ve gerekli bulduk.
  2012 Antalya Avrupa Milli Takım Seçmelerinde Müsabık olarak yarışan Şahin İRENCİN Türkiye 3.cüsü olmuş ve kendisine TMOK tarafından uygulanan Doping testinde Dopingli çıkmış ve kendisi Federasyonumuz Disiplin kuruluna sevk edilerek 2 yıl Federasyon adına her türlü faaliyet ve yarışmalardan men edilmiştir. Cezası 2014 Nisan ayında sona erecek olan ve müsabık olarak hiçbir yarışma ve faaliyet hakkı bulunmayan bu sporcumuz ’un yine bağlı olduğumuz Dünya Federasyonu (IFBB) ‘nin tanımadığı hiçbir Doping testinin yapılmadığı 30 Kasım 2013 tarihinde Almanya Hamburg da Yapılacak olan NAC Organizasyonuna ait Gayrı Resmi bir Turnuvaya katılmak üzere hazırlandığını öğrenmiş bulunmaktayız.
  Gazetelerde çıkan 100 Altın için kendini dinamitledi haberi tamamen asılsızdır. Çünkü katılacak olduğu bu yarışma kesinlikle hiçbir para ödülü olmayan bir yarışmadır. Sporcumuz Eğer Allah Ömür verip bu yarışmaya katılmış olsaydı bile Federasyonumuz Disiplin talimatı gereği kendisine Cezalı olduğu bir dönemde izinsiz ve Gayri Resmi bir turnuvaya katıldığı için Disiplin kuruluna sevk ederek Ömür boyu men cezası vermemiz gerekecekti.
  Vefat eden Sporcumuz basında çıktığı gibi Türkiye ve Avrupa Şampiyonluğu kazanmış bir sporcu değildi.
  Her ne olursa olsun Sporcumuz bu işe uzun yıllarını vermiş neyin faydalı neyin zararlı olduğunu bilecek kadar deneyimli idi. Kullandığı ürünler tamamen kendi insiyatifi ve kendi iradesi ile aldığı ürünler olup olabilecek yan etkilerini de bilecek durumdadır. Tıbbı özgeçmişinde Milli Takım Arkadaşları G.D ve E.D ile paylaştıkları kadarıyla çektirdiği EKG sonunda Kalp damarlarında daralma olduğu ve doktorunun kesinlikle ağır Spor yapmaması gerektiğini söylemiş olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız.
  Sporcumuzun Ailesinin basına yaptığı ve Televizyonda çıkan demeçlerinde kullandığı ‘’bu ilacı daha önceleri 3 tane alıyordu bir şey olmuyordu, vefat ettiği gün 8 tane aldı’’ açıklaması Sporcumuzun kendi sağlığına önem ve özen göstermediğinin açık bir göstergesidir.
  Standart bir ağrı kesiciyi bile dozaj aşımından fazla hele hele 8 tane aldığınızda sağlığınız tehlikeye girecektir. Burada Sporcumuz ’un kullandığı ilacın zararının yanında kendi tercihi ile kullandığı dozajda çok önemlidir.
  Şahin İRENCİN’ in ölüm sebebi henüz ‘’net’’ bir şekilde belli değil ama bahsi geçen ilaç yüzünden olduğu kesinleşirse, tarım ilacı olarak temin edilen bir maddeyi spor hayatına dâhil etmesi yüzünden, kişinin kendisinden başka kimseyi sorumlu tutamazsınız.
  Hele ki günde bir tane alması hesaplanmış bir maddeyi sekiz tablet alırsa!
  Ailesi de arkadaşları da haberdardır bu konudan. Bu maddenin sporla alakası yoktur.

  Basında çıkan yanlış ve abartılmış haberlere istinaden bilinmesi gerekenler; Müsabakadan sonra bir-iki gün idrar sökmeme durumu, ayak bileği, yüz, göz şişmesi, kalp sıkışması, nefes alma zorluğu çekilmez. Bir gece de 8-12 kilo alınmaz. Oturarak uyunmaz. Bunların hepsi, bilerek veya bilmeyerek yapılan hatalar sonucu gerçekleşebilecek olasılıklardır.

  Yaşanan bu üzücü olayda ismi geçen Federasyonumuz teknik kurul üyesi Ö.D ise böyle bir olayda isminin geçmiş olması gerekçesi ile görevinden alınmıştır.

  Sayın Bakanımız Suat KILIÇ’ın öncülüğünde başlatılan Ülkemizde Dopinge Sıfır Tolerans Projesini Sayın Genel Müdürümüz Mehmet BAYKAN’ın talimatıyla birinci sırada takip etmeye çalışan Federasyonumuz Doping kullanımına her dönem karşı olması ile birlikte Genel Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde tavsiyelerini de alarak yeni dönem 2013 Sezonunda Yarışma öncesinde hazırlanan Yarışma yer ve tarihlerini bildiren yarışma reklamanımız TMOK yetkililerine bildirilmiş tir. Yarışmalara katılan Tüm Sporculardan Doping Kullanmadıklarına dair Taahhütname almış bulunmaktadır. Sıkletlerin de kazanan ve derece giren tüm sporculara Doping Testi uygulanmış Test sonuçlarında Dopingli çıkan Sporcular ise Federasyonumuz Disiplin Kuruluna sevk edilerek yarışmalardan men cezasına çarptırılmışlardır.
  Federasyonumuz Doping Kullanımına karşı Sıfır Tolerans Göstermektedir. Basında çıkan Federasyonlar rant elde ediyor ve çanak tutuyorlar gibi çirkin ifadeleri şiddetle kınıyoruz.
  Şeffaf ve Natural ortamda tüm bireylerin Dopingden uzak sadece sağlık için Spor yapmalarını tavsiye ediyor ve çalışmalarımızı Federasyon olarak bu yönde sürdürüyoruz.

  Saygılarımla
  Niyazi KURT
  Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkanı

  Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:09 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:05 ----------
   
  El Diablo, PeNa, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
 3. NESTOR
  Offline

  NESTOR Üye

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  289
  Beğenileri:
  179
  Ödül Puanları:
  53
  Yer:
  dünya
  Dopingten ölüme bakanlık soruşturma başlattı

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vücut Geliştirme Şampiyonu Şahin İrencin'in kullandığı ileri sürülen doping ilaçları yüzünden hayatını kaybetmesi üzerine soruşturma başlattı.

  Dopinge karşı "Sıfır Tolerans" ilkesi ile mücadele başlatan Bakan Kılıç, yoğun şikâyet ve iddiaların odağındaki Vücut Geliştirme Federasyonu hakkında Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nı Şahin İrencin'in ölümü başta olmak üzere tüm iddiaları soruşturmakla görevlendirdi.

  Bakan Kılıç, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'a da Vücut Geliştirme Federasyonu'nun özerkliğinin ve statüsünün yeniden belirlenmesi için talimat verdi. Yoğun şikâyetler sebebiyle Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanının 15 gün önce bakanlığa çağrılarak uyarıldığı ifade edildi. Spor Genel Müdürlüğü Merkez Danışma Kurulu 30 Ekim 2013 günü yapacağı toplantıda Vücut Geliştirme Federasyonu'nun statüsünü değerlendirmeyi gündemine aldı.

  Merkez Danışma Kurulu'nun, Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin olimpik branşlar arasına almadığı diğer spor federasyonlarını da bu toplantıda değerlendirmeye alacağı vurgulandı.

  Şahin İrencin'in kullandığı ileri sürülen doping ilaçları sebebiyle ölümünden büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Bu ölüm olayının sorumlusu kimse mutlaka bulunacak. Dopinge karşı sıfır tolerans ilkesi ile başlattığımız mücadeleye aykırı hareket eden kim varsa hepsi yargı önünde hesabını verecek. Dopingi insan fıtratına aykırı bir zehir olarak görüyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağız" değerlendirmesinde bulundu. Bakan Kılıç, Şahin İrencin'in ölümü sebebiyle eşi Münevver İrencin'e ve sevenlerine başsağlığı dileğinde bulundu.

  Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Şahin İrencin'in ölümüne neden olarak gösterilen Ödül Yönetmeliğini de 17. Akdeniz Oyunları'nın ardından değiştirdiklerini ifade ederek ölüm olayını 100 cumhuriyet altınına bağlamanın gerçekçi bir yaklaşım olmadığını vurguladı.
  Bakan Kılıç, dopinge karşı mücadele kapsamında ilk adım olarak ödül miktarlarında yüzde 50 oranında indirime gittiklerini hatırlatarak, Şahin İrencin gibi Avrupa Şampiyonluğunu hedefleyen sporculara 100 değil, 37.5 cumhuriyet altını ödül verildiğinin altını çizdi.
   
  M.MASON bunu beğendi.
 4. rockybalboa7
  Offline

  rockybalboa7 Üye

  Katılım:
  28 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenileri:
  4.482
  Ödül Puanları:
  0
  genç yaşta ölmesine üzüldüm ek olarak bizler içinde üzüldüm şimdi doktorlar ve aileler başlar söylenmeye ayrıca doktor konusu açılmışken bence vg sporu ve diğer sporlar hakkında yorum yapması gerekenler spor hekimleridir ayrıca koskoca tıp dünyası bir doktorun elinde değildir son olarak hırslı olmak güzeldir insanı başarıya ulaştırır ama aşırısı ise insanı felakete sürükler
   
 5. muratcan.biceps
  Offline

  muratcan.biceps Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.160
  Beğenileri:
  539
  Ödül Puanları:
  93
  türkiyede düzgün vg hekimi bile yok..
   
  yakmac, rockybalboa7 ve deathlifter bunu beğendi.
 6. RabbitHole
  Offline

  RabbitHole Üye

  Katılım:
  14 Ekim 2007
  Mesajlar:
  256
  Beğenileri:
  241
  Ödül Puanları:
  53
  annem bugün bana "o protein tozlarını içme bak biri ölmüş bunlardan geçenlerde" dedi....

  ölümüyle spor dünyasını bu kadar karıştıracağını bilseydi, o hapların yanından bile geçmezdi...

  kime ne anlatsak fayda etmeyecek şimdi...
   
  M.MASON bunu beğendi.
 7. sivasli
  Offline

  sivasli Üye

  Katılım:
  6 Ocak 2007
  Mesajlar:
  772
  Beğenileri:
  255
  Ödül Puanları:
  73
  AlLINTIDIR.

  Profesyonel bir sporcu vefat etti, Sahin, yag yakicilar ve steroidler hakkinda hic bilgisi olmayan amator bir insan degildi ama yinede kendini öldürdü. Andreas Münzer de insan anatomisinin ve steroidlerin kitabini yazmis bir adamdi ve oda kendini oldurdu.
  Amy Winehouse ya da Whitney Houston da uyusturucu alkolun ayni anda aliminin cok zararli oldugunu biliyordu ama onlarda kendini öldürdü. Bu maddeler onlara baskalari tarafindan zorla verilmedi hic bir olum kaza degildi. İnsanlar bunu kendilerine hep yapiyor buna cahillik denemez, sanssizlik denemez bu tamamen kisinin kendi hür iradesiyle kendine hazirladigi sondur. Hatta buna hiz tutkusu bir gencin arabayla kendini öldürmesini bile ekleyebiliriz. Biz boyle yaratildik hirslarimiz ve anlik zevklerimiz bir cok alanda kendi hayatimizdan daha onemli oluyor ve basimiza gelebilecek yuzdesi cok yuksek ihtimalleri görmezden gelebiliyoruz.
   
 8. eagle45
  Offline

  eagle45 Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  210
  Beğenileri:
  42
  Ödül Puanları:
  38
  Ben bugün TV8 haberinde tekrardan izledim, tabi ayrıntısıyla öğrenmiş oldum. İzleyen bilir, federasyon başkanı ve bir sporcu katıldı programa. Katılan sporcu bile doping testi veremediği için ömür boyu men yemiş biri. Milli atletlerde bile çıkıyordu zaten son zamanlarda ki onlar da ceza aldı.

  Ama ben bunun doping, supplement ve protein tozundan olmadığını biliyordum da insan emin olamıyor işte. Nitekim habere katılan sporcu arkadaş da açıklamayı yaptı. İçtiği kapsül yağ yakıcıdır diye.

  İnsanlara öyle bir dikte edildi ki bu sporu yapan herkes dopingli, bu sporu yapıp ölen herkes dopingden ölüyor falan vs... Kalp krizinden ölen nice futbolcular gördük, bunu herkes bilir. Bir ara haberlerin vazgeçilmez konusu zayıflama kampları ve buradaki ölümler... Ne çabuk unutuldu. Bu kamplarda ölen insanlara da içirtiliyordu bu haplar. Ama oraları bile bu kadar günah keçisi olmadı.

  Neyse ne desek boş, can gitti, gelmez geri. Allah rahmet eylesin...
   
 9. djexe
  Offline

  djexe Üye

  Katılım:
  22 Ekim 2013
  Mesajlar:
  1
  Beğenileri:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  bir makale paylaşıcam arkadaşlar izninizle..

  VÜCUT GELİŞTİRME FITNESS FEDERASYONU BAŞKANI SAYIN NİYAZİ KURT'UN BASIN TOPLANTISINA CEVAPTIR.

  Sayın başkan siz okumadan, araştırma yapmadan, bilgiden yoksun, açıklama yapıyorsunuz. Aşağıda tırnak içinde belirtilen yazı 20 Eylül tarihinde yaptığınız basın açıklamanızdan alınan bir bölümdür.

  “ Çünkü katılacak olduğu bu yarışma kesinlikle hiçbir para ödülü olmayan bir yarışmadır. Sporcumuz eğer Allah ömür verip bu yarışmaya katılmış olsaydı bile federasyonumuz disiplin talimatı gereği kendisine cezalı olduğu bir dönemde izinsiz ve gayri resmi bir turnuvaya katıldığı için Disiplin Kurulu’na sevk ederek ömür boyu men cezası vermemiz gerekecekti” ifadelerini kullandı.

  Şahin İRENCİ kardeşimizin 30 Kasım 2013 tarihinde Almanya Hamburg ta yapılacak olan özel yarışmaya (NAC) hazırlandığını, dopingten cezalı olduğu için yarışmaya yaşayıpta katılsaydı, izinsiz yarışmaya katıldığı için Disiplin Kurulunca iki yıl doping cezası olduğundan, ömür boyu spordan men cezası vermemiz gerekecekti ifadesini kullanıyorsunuz.

  Sayın Başkan, size yazımda sorduğum sorulara ve cevap vermenizi bekliyorum? Rastgele basın açıklaması yapıp kamuoyunu yanıltamazsınız.

  Soru-1
  18-21 KASIM 2011 tarihinde ESTONYA’nın TALLİNN şehrinde yapılan Dünya Klasik Vücut Geliştirme Şampiyonasına katılan ve doping testinde dopingli çıkan ve iki yıl ceza alan sporcumuz ERSİN ADAKLI, 5 Temmuz 2013 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde NAC Federasyonunca yapılan Avrupa Şampiyonasına nasıl katılmıştır?

  Soru-2
  Ersin ADAKLIYI dopingten iki yıl cezalı olduğu bir dönemde yarışmaya katıldığı için bugüne kadar disipline sevk edip niye ömür boyu cezası vermediniz?
  Verdiniz de bizim mi haberimiz olmadı. Verildiyse Vücut geliştirme camiası ile paylaşırmısınız. Sadece gündemi değiştirmek için basın açıklaması yapıyorsunuz.

  Soru-3
  Bu yarışmaya ülkemizden birçok sporcu ve antrenör katılmıştır. Bunlara federasyon ceza vermiş midir?

  Soru-4
  Uluslar arası şampiyonalara yönetiminiz tarafından antrenör olarak gönderilen GÜREL ÖZGÜR 5 Temmuz 2013 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde NAC Federasyonunca yapılan yarışmada açılış seremonisinde TÜRK BAYRAĞINI hangi statü ile taşımıştır?

  Soru-5
  2012 yılında Ekvatorda yapılan Dünya Şampiyonasında IFBB'nin almış olduğu kongre kararları var. Federasyon web sayfasında da yayımladınız. Altına imza attığınız kararlarda IFBB'nin dışında düzenlenen yarışmalara (NAC, NABBA, WABBA) katılan (sporcu, antrenör) ceza vereceğinizi yayımladınız.Kimlere ceza verdiniz yayımlarmısınız.

  Soru-6
  Şahinin basında yayımlanan yazıda ismi geçen Vücut Geliştirme Teknik Kurul üyesi Ömer DAĞLI'yı görevden aldığınızı ifade ediyorsunuz. Dokuz günlük KURBAN BAYRAMI tatilinde yönetiminiz nasıl toplandı da karar aldınız?

  Yapmış olduğunuz basın açıklamasında ŞAHİN kardeşimin ölümünden kendisini sorumlu tutmanız. Çok üzücü. NAC ve diğer federasyon yarışmalarına katılanlara ceza verseydiniz caydırıcı olacak ŞAHİN kardeşim belki de yaşayacaktı. Basın açıklamanız göstermektedir ki ŞAHİNİN ölümünde sizinde suçunuz var.

  Başkanın basın açıklamasında, ölümden ŞAHİN'i sorumlu tutuyor. Ölümünden bu güne kadar ŞAHİN kardeşim hakkında birçok yazı yazan arkadaşlar, sesinizi niye çıkarmıyorsunuz, günah değilmi? Acılı bir eş ve aile varken ölümün arkasından böyle bir açıklama yapılırmı.

  Doping ilacı satanların, spora başladığında doping ilacı almaya yönlendirenlerin, antrenörlerin ŞAHİNİN ölümünde hiçmi suçu yok?

  Ayıptır, günahtır. Siz sessiz kalanlar hepinizi Allah’a havale ediyorum.

  Başka ŞAHİNLER olmasın.

  Zekai DURMAZ
   
  M.MASON bunu beğendi.
 10. M.MASON
  Offline

  M.MASON Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2013
  Mesajlar:
  99
  Beğenileri:
  22
  Ödül Puanları:
  8
  Allahtan benim protein tozum yok yoksa annem benimkileride çöpe atardı :D . protein tozu zararsız ama ondan bişe olmuyor ama bilmiyolar işte naparsın.
   
 11. paulista
  Offline

  paulista Üye

  Katılım:
  22 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  ileride kullanmayı düşünüyordum ama doktorların şiddetle uzak durun tavsiyelerinden sonra kafam karıştı. kırk yıllık profesör kadın, heralde yalan atmıyordur. :(
  Canan Karatay Diyeti - YouTube
   
  kerem191 bunu beğendi.
 12. _Ersin_
  Offline

  _Ersin_ Üye

  Katılım:
  22 Haziran 2013
  Mesajlar:
  116
  Beğenileri:
  31
  Ödül Puanları:
  38
  Yer:
  İstanbul
  Kadin, 'kas yapmak icin bol bol tereyag yiyeceksiniz!!' diyor.:) Boyle kolpalara inanmayin. Ne anlar Turk doktorlari vucut gelistirmeden?

  Bir de bilirkisiymis gibi kesin hukumler koymazlar mi, deliriyor insan.. Bakmayin bunlarin 6 yil okuduguna. Cahilin onde gideni cogu..
   
 13. rockybalboa7
  Offline

  rockybalboa7 Üye

  Katılım:
  28 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  2.262
  Beğenileri:
  4.482
  Ödül Puanları:
  0
  fitness sporunu tavsiye etmiş sanırım aşırı kas geliştirmeyin derken ki zaten devasa kas için steroid lazım para lazım genetik lazım ama bunlara değinmemiş spor konusunda çok bilgili olduğu söylenemez protein tozunu steroidle bir tutmuş gibi bir izlenim yarattı bende birde yukarıdada dediğim gibi bu konuda avrupalı amerikalı spor hekimlerinin konuşmaları lazım çünkü karatay spor konusuna gelince duraksıyor lafı başka yerlere çekiyor buda tabiki çok bilgili olmadığını gösteriyor bide bilim sadece canan hanımın elinde değil tekrar protein tozuna dönersek kimse %100 zararsız demiyor ama bilinçli bir şekilde kullanılırsa günlük içmemiz gereken su miktarını ayarlarsak sağlığı abarttığı kadar riske atacak ürünler değil ancak tabi kullanılmadan önce içsel bir rahatsızlık var mı yok mu bir doktora görünmekte fayda var
   
 14. El Diablo
  Offline

  El Diablo Üye

  Katılım:
  5 Eylül 2008
  Mesajlar:
  840
  Beğenileri:
  1.595
  Ödül Puanları:
  103
  Cinsiyet:
  Bay
  Allah rahmet eylesin. Biz buradan ne desek yanlış olur. Ateş düştüğü yeri yakar. Hepimizin başı sağolsun.
  Ailesini ve tüm arkadaşlarını anlamak gerek. Tabiki sevdikleri oğlu, eşi, kardeşi, arkadaşı ölümünden kendi suçlu veya sorumlu tutulmaz. Bunu anlayışla karşılamak gerekiyor.

  Söylenilen yan etkiler doğru ise DNP kullandığı kesin.

  Forumda da yazdığım gibi DNP 3 gr ölümcül. Bu doz tek seferde alınmasada vücutta birikim yaptığı için bu kritik dozu zamanla küçük dozlarla aşabilmek mümkün oluyor.

  Benim forumda yazdığım yazıyı satıcılar kullanıyor. Birisi bunu kullanabilmek için hatta benden izin istedi. Ama yazının tamamını kullanmıyorlar. Yan etki kısmını çıkarıp kullanıyorlar.

  Arkadaşlar bu üzücü olayı hepimiz bir ders olarak görelim ve hiç bir ilacı bilinçsiz kullanmayalım.

  DNP zehirlenmesinde doktorların bilgi sahibi olmalarını beklemek hayel olur.

  DNP ile zehirlenmiş bir insan doktor muaynesinde sadece şaşkınlık yaratır. Tüm iç organlar iflasın eşiğinde ve doktorlar bir türlü anlam veremiyor.

  DNP ile zehirlenmiş bir insan havele geçiriyor. Ama bunu bile doktorlar tespit edemiyor. Sorun zaten burada. Doktorlar hafif bir vücut ısısı artışı tespit ediyor. Ama kritik bir derecede değil. Çünkü DNP gözenekleri açıyor ve derinin soğuk olmasını sağlıyor.
  Buda doktorları yanıltıyor. Hastanın içi yanıyor, havale geçiriyor ve bunu fark edemiyorlar.

  Normal bir ateşlenme vakası gibi görüp serum takıyorlar ve buda zaman kaybına neden oluyor, hatta durumun kötüleşmesine sebep oluyor çünkü çoğu serumda şeker var.

  Bunları neden anlatıyorum?

  Eğer DNP kullanan birisini tanıyorsanız veya steroid kullanan herkeze bu durumu anlattın. Başına böyle bir şey gelecek olan arkadaşlar bilinçli olsun. YAkınlarına tembih etsinler. Acil durumda neler yapılması gerektiği konusunda.

  Ben DNP kullanmayı planladığımda ( astım krizi geçirdim ve kullanamadım ) doktor kız arkadaşıma durumu anlattım. Bana bir şey olursa ateşimin yükseldiği için olacağını ve bunu dışardan ölçemeyeceklerini söyledim. Beni buzla kaplamalarını gerektiğini ve mümkünse buz gibi su içirmeleri gerektiğini...

  DNP zehirdir! Paketin üzerinde kuru kafa resmi var ! Bu çocuk oyuncağı değil.

  Steroidlerle kıyaslanacak gibi bir madde değil. DNP öldürür. Bunun şakası yok.
   
  ultr4aslan, cmrsmr, PeNa ve diğer 16 kişi bunu beğendi.
 15. muti5757
  Offline

  muti5757 Üye

  Katılım:
  27 Ocak 2011
  Mesajlar:
  505
  Beğenileri:
  327
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Öğrenciyim
  Özellikle bu olaydan sonra benim ailem üzerimde aşırı derecede baskı kurmuş durumda özellikle elimdeki amino asitleri babamın atması vs vs anlatamıyorsunda steroidleri tek tek anlattım supplementleri anlattım aradaki farkı anladım genede zararlıda zararlı test yaptıracaklar bana komple düne kadar amino 3001 kullanıyordum ondanda olduk :D test sonrası gene amino alacam anlaşmamıza göre sonuçlar normal çıkarsa birdaha aminolara protein tozuna vs karışmayacaklar gerçekten boğazım ağırıyor şimdi anlat anlat anlat almazlar.Fox TV - Şahin İrence haberi - YouTube benim durumumda olan arkadaşlar bu videoyu izletirseniz ailenize belki bir nebze içleri rahatlar.(bende işe yaramadı)
   
  M.MASON bunu beğendi.
 16. paulista
  Offline

  paulista Üye

  Katılım:
  22 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  kas yapmak için değil sağlıklı yaşam için öyle diyor. lütfen konuyu saptırmayalım. peki kimin dediğine inanacağız. daha şu güne kadar tozların yararlı olduğunu söyleyen bir tane doktor görmedim ama zararlı olduğunu söyleyen çok doktor var. kasların şişmesi için faydalı olabilir ama sağlık için. herşeyin doğalı iyidir bence.

  her neyse amacım burada gıda takviyesi tartışması yapmak değil. milli sporcumuzun vefatı gerçekten üzdü. allah rahmet eylesin...
   
  kerem191 bunu beğendi.
 17. muratcan.biceps
  Offline

  muratcan.biceps Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.160
  Beğenileri:
  539
  Ödül Puanları:
  93
  buyrun

  Whey Proteini - YouTube
   
  tigerrr bunu beğendi.
 18. paulista
  Offline

  paulista Üye

  Katılım:
  22 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  11
  Beğenileri:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  evet diyen biri çıkmış. kaçırmışım. bu bey hakkında çok iyi bir intiba oluşmadı nedense bende. dediğim gibi hiçbir ürüne karşılıksız karşı değilim ama şu an ki genel kanı bu tozların çok olumlu olmadığı yönünde. yani 99 kişi kötü der 1 kişi iyi der. sanki o hesap. ileride çıkar bu doktorların hepsi bu tozlar çok faydalı der onu bilemem. sonuçta bilim bu.

  ben sadece toz olan ürünlere şüpheyle bakıyorum. buna toz hale getirilmiş çorba da dahil...
   
 19. Suçicek
  Offline

  Suçicek Üye

  Katılım:
  7 Mart 2012
  Mesajlar:
  290
  Beğenileri:
  290
  Ödül Puanları:
  73
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Bursa
  Şu videoyu bi izleyin arkadaşlar;
  [YOUTUBE]EPALmeeDJ9M[/YOUTUBE]

  Videoda bahsedilen kişinin neden öldüğü tam açıklık kazanmasada,büyük ihtimal anabolik kullanımından.

  Ve videoda bulunan cahil şahıslar, bu ölümün supplementler'den olduğunu düşünüyorlar.

  Adam gibi biri çıkıp,şu sporu enine boyuna herşeyi millete açıklayamazmı ya nedir bu cahillik.
   
  Ge-Force bunu beğendi.
 20. muratcan.biceps
  Offline

  muratcan.biceps Üye

  Katılım:
  27 Haziran 2012
  Mesajlar:
  1.160
  Beğenileri:
  539
  Ödül Puanları:
  93
  söylenecek bir şey yok. herkes bildiğini yapsın.
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş