Milli sporcu Şahin İRENCİN vefat

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve NESTOR tarafından 15 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
  2. PinusNigra

PinusNigra Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci(Tıp)
    30 yaşında doping kurbanı oldu

Sporcular arasında “Dinamit” olarak bilinen doping ilacını aldıktan sonra fenalaşan ve iç organları iflas eden Şahin İrencin hayatını kaybetti.

Vücut geliştirme sporu yapan 30 yaşındaki Şahin İrencin, sporcular arasında “Dinamit” olarak bilinen doping ilacının kurbanı oldu. Doping ilacını aldıktan sonra fenalaşan ve iç organları iflas eden Şahin İrencin, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
    BU İLAÇ MI ÖLDÜRDÜ?

[​IMG] [​IMG]
    Geçtiğimiz Salı günü hayatını kaybeden vücut geliştirme sporcusu Şahin İrencin’in cenazesi Esenyurt Cemevi’nden kaldırılırken, İrencin’in gözü yaşlı ailesi, üzerinde ilaç ismi bile yazmayan doping ilaçlarının Türkiye’de satılmasından şikayetçi.Münevver İrencin, eşi Şahin İrencin’i genç yaşta kaybetmenin büyük acısını yaşıyor. İrencin, “Kaybettik, acımız büyük. Kendimizi telaffuz bile edemiyoruz. Üzerinde hiçbir yan etkisi yazmıyor. Hastaneye götürdük, zaten kana karışmıştı. Kasılmalar başlamıştı artık kalbini zorlamaya başlamıştı” dedi.İlaçların Aksaray tarafında bir spor kulübünde satıldığını belirten İrencin, eşini kaybettiği günü şu sözlerle anlattı;“Biz kullandığını biliyorduk ama belirli dozajlarda kullandığını biliyorduk. Yarışma hazırlığı olduğu için biraz daha yüksek almış. Hastaneye gittik, kendisi ilaç zehirlenmesi olduğunu söyledi. Mideye hortum salıp yıkamaya çalıştılar ama olmadı. Çünkü o ilaç vücuda girdiği için ve kasılmalar olduğu için mideden aşağıya inmedi.” İrencin, eşinin ilacı aldığı kişiyi aradıktan sonra telaşlı bir şekilde hastaneye gitmek istediğini de söyledi.
    ŞAHİN İRENCİN'İN BÖYLE ANTRENMAN YAPIYORDU

Acılı baba Cafer İrencin ise, doping ilacı satanların bir an önce durdurulması gerektiğini vurguladı. Baba İrencin, “Oğlum yıllardır bu işi yapıyor. Avrupa şampiyonu olurum diye spor kulübünde hiç etiketi olmayan, tarifi olmayan, tedaviden kalkmış ilaçlar satılıyor. Bu ilaçlar nasıl Türkiye’ye giriyor ve federasyon bunları bilmiyor mu? Nice insanlar bu ilaçlardan ölmüştür. Birileri para kazanıyor, birileri ölüyor. Bunları artık durdurmak lazım” diye konuştu.

KAYNAK:30 yaşında doping kurbanı oldu - Milliyet

Sanırım bahsi geçen ''Dinamit'' DNP olsa gerek.burada da birçok kullanan görmüştüm.umarım kullanmayı düşünenlere örnek olur.herkes yaşayacak kadar şanslı olamıyor.rus ruleti gibi birşey.

Son düzenleme: 19 Ekim 2013
  3. akurdas

akurdas Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Bazi arkadaslarin soylediklerini okuyunca onlarin adina ben utandim. Hele su gazete ve televizyonlarda cikan "steroid gencecik bir can daha aldi" temali haberleri okuyunca turk halkina olan inanacimi daha da kaybediyorum.
    Br insan, hakkinda kulaktan dolma bilgiler disinda zerre bir sey bilmedigi bir konuda nasil bu kadar atip tutabilir.

Oncelikle şahin'in kullandigi dnp maddesi steroid kategorisine girmez. Steroid insan vucudunun dogal olarak urettigi hormonlarin sentetik versyonlarina verilen isimdir.
    Insan vucudu dnp adi verilen maddeyi uretmedigine gore konumuz zaten steroidler degildir.

Ikincisi dnp denilen madde 20. yuzyilin ortalarinda dinamitleri atesleme amaciyla kullanilan bir maddeydi. Bir sure icinde dinamitleri hazirlayan askerlerin cok kisa bir zamanda kilo kaybettikleri gozlemlendi.
    Zaten ardindan yapilan arastirmalar sonucu dnp maddesinin yag yakimi ve kilo verdirici ozelligi kanitlanmis oldu.

Maalesef şahin arkadasimiz da belki hirstan , belki de eksik bilgiden dolayi inanilmaz derecede zararli olan bu maddeyi asiri dozlarda alinca zaten olumu kacinilmaz oldu.
    Ayni sekilde eczanelerde satilan agri kesiciler bile yuksek dozlarda alindiginda olumcul olabiliyorlar ama bu demek degilki butun agri kesicileri piyasadan kaldiralim.

Kimse her konuda herseyi bilmek zorunda degil ama bilgisi olmadigi bir konuda bilincsizce yorum yapip insanlari kandirmak benim gozumde cahillikten cok daha otede yer aliyor.
    Bu konuyu evirip cevirip supplementlere getiren arkadaslar zaten muhatabim bile degiller.

Extravaganza, El Diablo, Suçicek ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18

Şimdi ben bu mesajı okuduğumda steroidlerin aslında o kadarda korkulacak maddeler olmadığı sonucuna vardım.Tamam merhum farklı bir madde kullanmış olabilir ama bu steroidlerin masum olduğu anlamına gelmez.

Ben daha da ileriye gidiyorum(sizin gözünüzde) suplementlerinde uzun süre kullanımda vücuda zararlı olduğunu söylüyorum.Dışardan alınan doğal olarak üretildiği iddia edilen ek besinler!...

Ben yanlış söylüyorumda yıllarını tıp bilimi ile geçirmiş prof dr. canan karatay danda mı iyi biliyorsunuz.Araştırın biraz internetten prof dr. canan karatay ek besinler için neler söylüyor .

kerem191 bunu beğendi.
  5. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Lutfen ama lutfen vucut gelistirmenin ne kadar farkli bir sey oldugunu bilip bu isin icindeki doktorlarin dediklerine onem verelim!

6. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Bunun üstüne artık birşey söylemeyeceğim.Herkes özgür iradesi ile dilediğini yapar. Bu işin içinde dediğiniz doktorlarında makalelerini araştırmalarını çok okudum.(Muhtemelen firma destekli)

Ben bu forumda bir çok araştırma makale okudum ama bu 1.5 sene boyunca tecrübelerim ve okuduklarım beni supplementleri bırakmama sebep oldu.Ne kadar doğru bir karar verdiğimi her geçen daha iyi anlıyorum.

Bundan sonra sağlıklı beslenme ve doğru çalışma felsefemdir.

kerem191 bunu beğendi.
  7. umutn

umutn Üye

Beğenileri:
    108
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Başımız sağolsun, ölmüşün arkasından birşey söylenmez, bu düzeydeki sporcular ne yaptıklarını bilecek bilgi ve tecrübeye sahiptirler mutlaka, allah ailesine sabır versin .

8. akurdas

akurdas Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:19 ----------

Amerika'da arastirilmasi ve test edilmesi yasak bir konu oldugundan doktorlar bu konuda hakkinda sadece yuzeysel bilgilere sahipler. Bu konuyu bugune kadar gercek anlamda arastirmis en onemli insanlardan birisi eski Harvard profesoru Amerikali Dr. Charles Yesalis' dir.
    Kensidi bu gune kadar yuzlerce sporcuyla calismis, onlarca arastirma yapmistir.

Yaptigi arastirmalar sonucu steroidlerin dogru kullanimda kalici zararlarinin olmadigini sadece kullanildigi sure boyunca yan etkilere sahip oldugunu soylemistir.

Oncelikle steroidleri dogru kullanabilmek icin tek tek steroidlerin ne gibi ozellikleri oldugunu, ne gibi yan etkileri oldugunu bilmek gerekir. PCT kavramini yalayip yutup alinan her maddenin vucutta ne gibi bir reaksyona yol acacagi sonun kadara arastirilmalidir.
    Steroidlerin bu kadar oculestirilmesinin ana sebebi bireysel zararindan ziyade profesyonel atletlerin bu ilaclari kullanip rakibine gore avantaj saglamasidir ki bu bir ulke adina bireysel bir zarardan cok daha kotudur.
    Ornek; Ben Johnson

Zaten istatistiklere bakarsak Amerika'da alkol yuzunden yilda 75000 kisi olmektedir, sigara yuzunden her yil dunyada 5 milyon kisi oluyor. Steroid kullanimindan bu gune kadar olen kisi sayisi 12 adettir (Bu da direkt olarak degil dolayli yoldan olan olumlerdir).

Burda steroidler kesinlikle zarasizdir demiyorum. Steroidler yalnis kullanildigi taktirde olume yol acmasa dahi ,cok buyuk kalici veya kisa donemli problemlere yol acabilirler. Zaten bu maddelere bu kadar kotu gozle bakilmasinin sebebi de budur. Hakkinda en ufak bir arastirma yapmadan, alinan ilaclarin ne oldugunu bilmeden(veya sahte ilac alarak) bilincsizce yapilan her sey gibi steroid kullanimida buyuk sorunlara yol acabilir.

Tipki steroidlerde oldugu gibi ek besinlerde de arastirma ve egitim cok onemli. Ozellikle Turkiye'de bunlari satan insanlar da dahil olmak uzere kimse en ufak bir bilgiye sahip degil. Bir kere ek besini normal yemegin yerine koymak bencede cok ama cok yalnis bir durum. Ek besinler ismindende anlasilacagi uzere dogal yollardan alamadiginiz gidaya takviye olarak alinan bir besin turudur.
    Whey Concentrate ile Isolate arasindaki farki bilmeyen, amino asitlerin ne ise yaradigini, creatinin ozunde ne oldugunu bilmeyen biri bosu bosuna bunlara hic para harcamasin zaten.

Dr. Canan Karatay'i bilmiyorum o yuzden hakkinda bir yorum yapamam ama bugune kadar dunyanin onde gelmis arastirmacilarinin yazmis oldugu onlarca yaziyi okumus biri olarak gonul rahatligiyla asiriya kacilmadigi ve dogru markalar tercih edildigi surece bu tarz supplementlerin yediginiz bir cok sacma sapan seyden daha faydali oldugunu garanti edebilirim.

Ayrica rica ediyorum su doktorlarin her dedigi dogrudur mantigindan vazgecelim ben turkiye'nin en iyi hastanelerinde yalnis teshisle adam oldureninden tut, tamamen gereksiz nedenlerle hastasini ameliyata ikna eden doktoruna kadar hepsine sahit oldum o yuzden arastirma yapmadan koru korune doktrun her soyledigine inanmanin benim gozumde rus ruletinden farki yok. Omrunde uzerinde arastirma yapmamis sadece kitaptan dolma bilgilerle rapor yazan doktorlar var.

Not: Okumayi sevmeyen insanlar icin en azindan ne oldugunu anlamasi adina Bigger, Stronger, Faster belgeselini izlemelerini tavsiye ederim.

kerem191, Extravaganza, El Diablo ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  9. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Aslında az çok aynı şeylerden bahsediyoruz.Fakat burada yazılanların okuyucu kitle üzerindeki etkisi büyük özellikle yeni başlayanlar için.

Benim söylemek istediğim doğal beslenmenin çok önemli olduğunun özellikle vurgulanması.Creatin ve kısmen preworkout ürünlerin dışında supplementlerin çoğunun doğru beslenme ile dışarıda doğal almak mümkün.

Steroidler konusunda doğru kullanılsa dahi sürekli kullanımda ileride çok ciddi zararları olacaktır.Düşünün vücudun kas kütlesinin kısa sürede arttığını.Kalp ve diğer organların buna kısa sürede uyum sağlayamaması devamında olabilecekler.

Vücut bir bütündür arkadaşlar.Durumu anlık düşünmemek lazım.Vücuda aşırı yüklenmek sonrasında hiç beklemediğiniz şeylerle karşılaşmanıza sebep olabilir.Aracı sakin kullanmakl yerine motora sürekli yüklenip üzerine turbo takıp güçlendirmek gibi e ömrü de az olur . :D

Neyse artık birşey yazmayacağım.Beni anlayan anlamıştır.

kerem191 bunu beğendi.
  10. akurdas

akurdas Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Bilgisayar Muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Merak edip bana ornek olarak verdiginiz canan karatay'in HaberTurk'te sporcu besinleriyle ile ilgili olarak yaptigi konusmasini izledim.
    Su an gercekten duyduklarima inanamiyorum. Bu videoyu izleyene kadar hala icimde kucukte olsa bir umut vardi ama su an hepsi bitmis durumda.
    Yemin ediyorum kanim dondu su an.

Siz haklisniz beyler dunyada en onemli mesleklerden biri olan doktorluk bile ulkemizde bu hale geldiyse ben gercekten bosa konusuyorum durum dusundugumden cok daha vahimmis maalesef.

Şahin İRENCİN'in ailesine ve sevenlerine bas sagligi diliyor ve bu konusmaya burada son veriyorum.

Son düzenleme: 20 Ekim 2013
  11. exsisman

exsisman forum Kurdu

Beğenileri:
    774
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    öncelikle allah rahmet eylesin

Vg birakin yürüyüs yapin daha sagiliki ne demektir yahu. Simdiye kadar gördügüm en sacma yorum

O zaman arabasi olanlarda; Türkiye'de trafik kazasi cok oluyor, arabayla biyere gitmeyin diyelim.

Ecel diye birsey var. Kimin nerde ne zaman ölecegini bilemez

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun..yazık olmuş..hepimiz vg.ciyiz ve bu işi yapabiliyorsak tutkumuzdan ve hırsımızdan dolayı yapıyoruzdur..fakat hırsının esiri olmamak gerekir..yapabileceğinin en iyisini daha akılcı yollardan yapmak varken canını tehlikeye atmak sadece kendine değil ailene ve sevdiklerine karşı da sorumsuzca hareket etmektir..

eminim rahmetli de dnp.yi her aldığında "bu bizi öldürecek ya hayırlısı" gibi bir düşünce içerisinde oluyordu..

ateş düştüğü yeri yakıyor..özellikle evli, çocuklu arkadaşlar beni çok daha iyi anlıyordur..arkanızda bırakacaklarınız sizsiz yapamayacak insanlar..insanların canlarını vatanları, namusları dışında tehlikeye atmaya hakları yok..ne pahasına olursa olsun..

bence de steroid-supplement savaşı vs hakkında yazmayın artık zira yeterli diye düşünüyorum..

bir iki mesaj sildim steroidleri teşvik edici..akurdas'ın mesajı da devamında steroidlerin tamamen zararsız olmadıklarını anlattığı için silinmemiştir..

herkesin konuştuklarını özetleyip bu mevzuyu (başlığı değil) kapatmak istiyorum..

* supplementler ilaç ya da doping değildirler fakat öğün yemeği de değildirler..sadece atlanılan öğünlerin yerine geçerler ya da gıdalarla alınamayan creatine, bcaa gibi ek besinleri takviye içindir..
    * supplementlerın sağlıklız olduklarına dair meşhur bir bilimsel veri olmadığı ve ilaç olmadıkları gibi ananızın ak sütü de değildirler..sonuçta ticari birer üründürler ve arka bahçenizde üretiyormuşsunuz gibi ölümüne savunulmamalıdırlar.
    * supplementler.da dahil olmak üzere herşey bilinçli kullanılmalıdır..
    * Steroidler tehlikeli ve yüksek risklidirler.Bazen kaybınız kazancınızdan fazla olabilir.En tehlikesiz steroid hiç kullanılmayan steroiddir.
    * situmulantlar (uyarıcılar) ve radikal yağ yakıcı maddeler özellikle kalp ve dolaşım sistemi için risklidirler..
    * kullanılan ürün pre-work out tabir edilen antreman öncesi performans ürünü dahi olsa içeriğindeki maddelerin risklerini bilerek almalısınız.her pre-work out ürünü aynı içerikte değildir.Bilinçli kullanılmalıdır.

ayrıca ülkemizde doktorların "bu konuda hakkında bilgim yok" dedikleri bir konuya rastlamadım..bilmedikleri konu da dahi konuşurlar..Canan Karatay, tüm kitaplarını okuduğum ve tüm prensiplerini sahiplendiğim bir bilim adamı fakat supplementler konusunda bilgi sahibi olmadığı halde fikir sahibi olduğu için "zehir" benzetmesini yaparak insanların zihinlerini bulandırmıştır..Hatalıdır..

Varsa bilimsel verileri önce sunmalı sonra karalamalıdırlar..

Son olarak dediğim gibi lütfen steroid-supplement mukayesesine girmeliyelim..yılllardır biz sıkıldık basın sıkılmadı..bari siz yapmayın..başka bölümlerde zaten çok tartışıldı..

sthammer, wrestler, rockybalboa7 ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  13. RabbitHole

RabbitHole Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle allah rahmet eylesin...

üzerinde etiketi olmayan DNP den 8 kapsül almak demek... "benim sağlığımın hiç bir önemi yok, hadi ben ölüyorum eyvallah" demektir... demekki insanın ruh sağlığı bozuk olunca 10 yıllık VG cide olsan beyin sulanıyor, bilinç falan kalmıyor sanırım... (hani bilinçli kullanımdan söz ediyoruz ya)

avrupa şampiyonu olursun olmazsın... insan bunun için bütün sistemini iflas ettirir mi... Avrupa şampiyonu olsan ne olucak, herkes seni 1 hafta konuşacak...

ek besinler, steroidler falan bir tarafa... böyle bir kafanın..

sigara bağımlılığından
    alkol bağımlılığından
    uyuşturucu bağımlılığından

ne farkı var... sırf kendini değerli hissetmek uğruna bu spor bu kadar mahfedilir mi?

Sorun kullanılan şeyler de değil... Sorun tamamen kafada... bi insan sadece su içerekte ölebilir... sorun o deil...

bu sporu karalayanlar, ne bugün haber sitelerinde yorum yapanlar, ne doktorlar, ne bu forumda yazan üyelerdir...

şahin kardeşimiz gibi bu sporu "ölüm sporuna" çevirenler karalamıştır...

kimse kusura bakmasın...

14. bodycucu12

bodycucu12 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    kullandığı streodden ölmüşmüş!!! gazeteci bilip bilmeden yazmış. ölüm sebebi dnp yağ yakıcıdır. ben de kilo vermek için kullandım. anlatılan yan etki birebir aynı. clen olamaz. dnp gece yatarken iki adet aldığımda sabaha kadar pencere açık olduğu halde terden bayıldım. sabah yatak ve yastık havuz gibiydi. dışarsı serin ve pencere açık olmasına rağmen ben yanıyordum halsizlik de cabası. işin tek olumlu tarafı gece yatarken hafif yağlı göbeğiniz varsa sabah baklavaları görüyorsunuz kalori kaybından. antalya gibi bir yerde temmuz ağustosta bu ilacı kullanıp sağ çıkmak mucize. kesin öldürür.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:24 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:08 ----------

streodi asla tasvip etmemekle birlikte profesyonel vg olsun dövüş sporları olsun başta ufc olmak üzere anabolizan kullanmayan kesinlikle yoktur. adamlarda arge çalışması başarılı olduğu için yakalanmıyorlar. alistar overem yakalandı bitek. brock lesnar ufc ağır siklet dövüşcüsü kullandığını itiraf etti. anabolizandan ölen çok ama çok düşüktür. ölüm olayları yağ yakıcı ve su atıcılardan kaynaklıdır. andras münzer de su atıcıların kurbanı oldu. dnp kullandım birebir etki aynı. ve aşırı dozda ölüm riski muhakkak. kalple malple ilgisi yok. genetik olarak kalbiniz sağlam da olsa antalya mersin gibi bir yerde temmuz ağustosta yüksek dozda dnp kullananın ölüm riski %90'ın üzerindedir. zaten iyi beslenme protein ve creatin ağır kilo kullanımıyla doğal da kas yapılır. bunu herkes bilir. ama definasyon hemen hemen imkansızdır kas kaybı olmadan. anabolizan yarışmalık için diyette şarttır. ama dnp ve su atıcılar kas yapmaz tam tersi kas kaybı yapan anabolizanın tamamen zıttı ilaçlardır. bunu yazan gazetecinin konuyla alakalı bilgisi sıfır.

15. yakmac

yakmac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    termo yağ yakıcı alıcaktım hem antermanda enerji açığa çıkar hem yağ yakarım diye ama şimdi korkmaya başladım :(

16. bikoko16

bikoko16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğal beslenmenin nesi zararda bundan kaçıyorsunuz bodycilik işinden para mı kazanmayı hedefliyorsunuz???

17. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    o kadar mesajım silindikten sonra şunu yazmam gerek; bazen kendime hakim olamamış olup silinmesi gereken mesaj yazmış olabilirim, bu konuda yönetimden özür dilerim ; ama gelen üyelere de seslenmek istiyorum :

taziye mesajınız varsa yazın , yoksa tartışma konusu açmayın...

Rambo16 bunu beğendi.
  18. fabregas848

fabregas848 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Allah rahmet eylesin.
    Benim anlamamış olduğum 20 yıllık sporcunun 8 tablet bu ilacı aldıktan sonra ilacı satan kişiyi arayıp yan etkisini sorması. Ya bunca yıldır hiçbir ilacı sorgulamadan ne verdilerse aldı etkilerini bilmeden ya da DNP yi ilk defa kullanıyor ve daha önce hiç duymamış. İkisi de saçma geliyor.

19. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Televizyonda haberlerde gördükten sonra babamın supplementleri çöpe attığı bir oldu.
    İnsanlar gerçekten bilinçsiz, ve bu spora kötü gözle bakılıyor. Neden böyle bakıldığının sebebi ortada.
    Anladığımız kadarıyla rahmetlinin kullandığı ilaç değil, dnp yani zehir.
    İnsanoğlu doyumsuz,her zaman daha fazlasını istiyor. Bu sporda bunu çok iyi özetliyor yaptığımız hırs , istek bazen böyle kötü sonuçlanabiliyor.
    Ama nereye kadar bu hırs. Neyse.

Allah rahmet eylesin,mekanı cennet olsun.
    Allah ailesine ve sevdiklerine sabırlar versin.

Şu basın tam bir komedi.

20. grolll

grolll Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Alma arkadaşım alma.Vucud yağ yakıcısız da yağ yakabiliyor.Boş iş onlar.Carnitin ve lida(zayıflama hapı)kullanmış biri olarak söylüyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş