Milli sporcu Şahin İRENCİN vefat

Konusu 'Yerli Müsabakalar ve Sporcular' forumundadır ve NESTOR tarafından 15 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 53 üye.
  1. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Kimse, kimsenin ne yazacağını dikta etmiyor, buna hiçbirimizin de hakkı yok.

Fakat bir çok sporun profesyonel düzeyinde olduğu gibi, vücut geliştirmede de dönen bi çark var. İlaçsız bu sporun ileri düzeyde yapılabilmesinin mümkünatsızlığından filan bahsetmeyeceğim.

Bence başka "şeyler" ile ilgili yazılmamalıydı, sonuçta hayatını kaybeden birisi var ve onun bu konuyu okuyabilecek yakınları var bu konuda gelip ciddi ciddi steroid tartışmak bana "saygısızlık" gibi geliyor.

Yine bu forumda başka bir konuda kesinlikle tartışılsın, kullanılmasın ama kullanılacaksa da bilinçli kullanılsın..

Son olarak "Mr. Olympia Antrenörüyle Sırlı Röportaj-2" yazısından alıntıladığım bir yeri de paylaşmak istiyorum:

"Şöyle düşünmek gerekir: eğer birisi NASCAR koşusunda ölse, o kişi kahraman ilan edildiği gibi uyguladığı spor dalı da ölümsüzleşir. Eğer birisi Vücut geliştirme ödülünü almak için çaba gösterirken ölse, o zaman bu mesele delice ve egoistlik olarak görülür ve “o kişi hak ettiği şeyi aldığını düşünülür”. "

muratcan.biceps bunu beğendi.
  2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Açıkçası vefat eden şahsın yakınları bile reçetesiz, kontrolsüz, bilinçsiz bir şekilde bu ilaçların kullanımına isyan ediyorken bu konunun başlıkta dile getirilmesinin kirlilik olarak görülmesine hiçbir mana veremiyorum.

letsgoheat96 bunu beğendi.
  3. grolll

grolll Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ne gerek var natural yapmak varken ilaca ? Amaç sağlık mı ''ego tatmini'' mi ?

4. collantes

collantes Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    allah rahmet eylesin. Geride kalanlara da sabırlar versin. Forumda da bilinçsiz kardeşlerimiz var. Anabolik steroid bulundurmak bile Avustralya da suçtur ve cezası vardır. Hatta insanları özendirmek dahi yasaktır. Lakin protein tozları şöyle zararlı böyle zararlı demek de yanlıştır. Vücut geliştiriciler en sağlıklılardır, kanser olmazlar falan bunlarda gülünç iddialar. Kantarın topuzunu kaçırmamak gerekir. Hem organik geçinenler için hem de sabah akşam aşırı dozda ilaç alanlar için.

kerem191 bunu beğendi.
  5. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Ben supplement kullanıyordum bıraktım.Sağlıkçıyım bu işin içine girdin mi devamı geliyor.Değil steroid suplementlerde kesinlikle vucuda çok zararlı ek besinlerdir.Bana dışardan aldığımız besinler ne kadar sağlıklı edebiyatı vurmayın sakın.Hepimiz genciz bu beden hepimizin.Herşeyi doğal yollardan yapmakta fayda var.Ne olduğu belirsiz ek besinlerle karaciğer böbrek ve en sonunda da kalpe yukleniyoruz.Ben sadece ek besinler değil aynı zamanda vucut geliştirmede kasları aşırı zorlamaya da karşıyım.Bu da kalbe aşırı yuk ve tansiyon problemine neden olmakta maalesef.

kerem191 bunu beğendi.
  6. _Ersin_

_Ersin_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Zihniyete bak yahu. Nesi zararliymis supplementlerin?

7. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeş zihniyet diyorsunda bu eleştirdiğin zihniyet türlü supplement kullanmış ve akabinde tansiyon vb problem yaşayıp 2 aydır ara vermiş ve tıp eğitimi almış bir kişidir.Bu spor ek besinsizde sağlıklı bir şekilde yapılabilir. ben 34 yaşındayım burada gençlere yanlış örnek olunmaması taraftarıyım benim söylediklerimde kötu bir niyet yok.

kerem191 bunu beğendi.
  8. MotosikletDelis

MotosikletDelis Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Allah rahmet eylesin

9. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    o bir şey değil TRT de muhabirlik yapmış bir bayanın (Işıl Aktan) steroidlere destek vermesi bence hiç hoş olmamış ve gerçekten çok çirkin. Bende bundan çok değil 1 sene önce kür yaptım son kürümdü bana göre ve iyi kürler yaptım kontroldende geçtim fakat ben çıkıpta bir arkadaşıma ne ilaçları övdüm nede Işıl hanım gibi yaa zaten yediklerimizdede hormon var deyip ilaçlara öncü çıktım , böyle bir şey çok amatörce olmuş. Hani patlıcan yiyemediğimden nikotin alamadığımdan aslında sigara içiyorum geyiği ama kullanılan arka çıkılan şeyler yanlış. Evet kimse ilaçlar zararsız diyemez fakat kimsede kullanım konusunda karşındakini etkileyemez. Vücut senin vücudun saygı sonsuz. Benim bu konudaki tek ve net düşüncem bu, kullanan kullanır kimseyi bağlamaz ama ilacı savunmak farklı bir olay. Ayrıyetten anabolizanlardan çok cardiovascular ilaçlar gerçekten çok daha tehlikeli ölümlerin çoğu bu sporda yağ yakıcılardan kaynaklanıyor..

Son düzenleme: 19 Ekim 2013
    kerem191 bunu beğendi.
  10. grolll

grolll Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Yağ yakmak için dışardan ekstra birşey almaya gerek yok spor yapmak yeterli.L-carnitin ve l-carnitin olmadan 1 sene arayla aynı programla aynı kiloyu verdim.Bunun haricinde yağ yakımı ve geri alınımını olumlu etkliyen en güzel şey yeşil çaydır(açık,poşet değil).3-4 yıldır günde 1 bardak içerim gerçekten faydasını gördüm.

11. bikoko16

bikoko16 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağlıklı olmak için sağlıksız olmayın sizde doğal beslenin ...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:57 ----------

Türkiye'de bodybuildinge önem verilmiyor bence bu işi prof olarak değil hobby olarak yapın öyle düşünün...yoksa getirisi yok hiçbirşekilde...

12. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    sağlıkcıymış hadi ordan ya.Bi defa steroid le supplementi aynı cümlede bile kullanman hata 2 sinin alakası yok.Kaslarıda zorlamıycaksak napıcaz.Anlaşılan o ki sende en iyi spor 45 dakka yürüyüştür diyenlerdensin

snatcher bunu beğendi.
  13. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Gazetelerde 100 altın için canından oldu yazıyor manşette . Allah rahmet eylesin dinamit diye bilinen doping ilacı kullandıktan sonra rahatsızlanmış ve midesi yıkanamamış kaslar izin vermemiş diyor gazeteler

14. alchemila

alchemila Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Doğru diyorsun steroid le supplement i aynı cümlede kullanmam hata.Steroid zararlı supplement faydalı. :D

Aslında kasları zorlamaktan kastım cümleyi yanlış kullandım.Son setlerde başarısızlık noktasına kadar her sette yada bölgede aşırı zorlamak bir süre sonra kalp ve tansiyon problemlerine yol açacaktır.

şimdi son cümlende yürüyüşü hafife alıyorsunya o kişiler belki güç olarak zayıf ama kalp damar sağlığı açısından emin ol senden sağlıklıdırlar :D

Zaten ne geliyorsa insanların başına cehalletten geliyor bu da ilk cümlenden anlaşılıyor :D

Son düzenleme: 19 Ekim 2013
    kerem191 bunu beğendi.
  15. Burako6

Burako6 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar haberlerde çıktı şu an zayıflama haplarından bahsediyor vefat için :S

16. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    yıl 2013 şu yazılanlara bak yazık gülüyorum sadece :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:13 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:01 ----------

boşa elleri yormayalım sevgili rambo. türkiye burası.alışılagelen manzaralar...

Rambo16 bunu beğendi.
  17. mert31

mert31 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    londra
  18. BlackMamba24

BlackMamba24 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    Bu adamların yaptığı seviye bizim yaptığımızla aynı değil o yüzden o tarz şeyler onların ihtiyacını karşılamaz.

Vefat ettiği günün ertesi gün tvgfbf sitesini açmıştım bir baktım başsağlığı mesajı ilk bir yakını sandım sonra kendisinin olduğunu gördüm. Kalp krizini görünce dnp olacağı aklıma geldi.

Tabii bu sırada tek dnp almıyordur başka şeylerde kullanıyordur. Steroidler hakkında üst düzey bilgim yok ama önceden aldıkları, şuan aldıkları ve dnp nin dozajını arttırması sonunu getirmiş. Zaten dnp tehlikeli bir ilaç.

Türkiye'de bu işi yapmak tehlikeli kim bu iş hakkında üst düzey bilgiye sahip ? Yada doktor kontrolünde yapayım desen olmaz. Salonlarda görüyorum normal hayatta adam memur, esnaf vs ama steroid satıyor millete. Adamlar soruyor bir zararı var mı falan adam satacak ya yok ben ayarlıcam ben söylicem ne alman gerektiğini diyor. Alan adamın zaten bir bilgisi yok tamam o zaman deyip alıyor. Ölüm kadar büyük bir zararı olmasa da o alanlara en basitinden saç dökülmesi, jinekomasti gibi riskleri oluyor düzgün tedavi uygulanmazsa. Saç dökülmesi zaten genetikse hızlanıyor yapınca. Ama alan adamın haberi var mı yok. Satan adam söyler mi parasına bakıyor. Size yemin ederim salonda bir çocuk gördüm daha 2 hafta olmuş adam kendinden artan 6 haftalık boldenon-gonadonu çocuğa sattı çocukta kullanıyor.

19. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    arkadaslar anlamadigim konu su,bi coumuz ilac aliyoruz bende dahil,fakat bu ilaclarin zararli oldugunu biliyoruz ama boyle ölüm konusu olunca,yok uyusturucudan yok aileden gelen kalp rahatsizligi ....... vs
    birakalim bu isleri,bu sadece kendiside ilac kullanan kisinin kendisini kandirma metodudur.cünkü INSAN DUYMAK ISTEMEDIGINI KABULLENEMEZ
    adam resmen dnp den ölmüs,dnp de resmen zehir zaten,ya zararli oldugunu kabul edelim,yada bu ilaclar aspirinmis agri kesiciymis gibi cok basit gösteri yazilar yamak yerine ALLAH RAHMET EYLESIN diyip cikalim...lafim herkese degil,ilac alipta zararli oldugunu bildigi halde kür yarim kalmasin diye kendini kandiran arkadaslara diyorum..bende ilac aliyorum,bu ilaclarin zararli oldugunu insani öldürebildigini artik kabullenelim...genc arkadasada allahtan rahmet yakinlarina bassagligi diliyorum.

20. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    İnanın çok uzun bir mesaj yazmıştım, üyeliğime mal olabilecek türden, sildim..

Ama şöyle özetleyeyim "bazıları" bu işle ilgili yazmasın..

Onların kalemleri fazlasıyla kirli...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş