Mide Antrenmanı : Antrenman Öncesi Mi,Antrenman Sonrası Mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve DarkNRoll tarafından 31 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Mide Antrenmanı : Antrenman Öncesi Mi,Antrenman Sonrası Mı?

1. Antrenman öncesi

oy sayısı 71
    25,5%
  2. Antrenman sonrası

oy sayısı 207
    74,5%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 36 üye.
  1. DarkNRoll

DarkNRoll Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Mide antrenmanınızı ne zaman yapıyorsunuz arkadaşlar ağırlık antrenmanından önce mi sonra mı? şahsen ben sonra yapıyorum verim alıyorum sizin de görüşlerinizi merak ediyorum..

Son düzenleme: 31 Ocak 2012
  2. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Sonra yapmak daha iyi geliyor bana. Ağırlık antremanında kh ları yaktıktan sonra yağlara sıra geldiği için migde hareketlerinde azda olsa yağ yakımına etkisi olur.

jkdo ve (silinen üye bunu beğendi.
  3. hellbeat35

hellbeat35 Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    0
    Her ikiside olmalıydı şıklarda :D

4. CarpeNoctum

CarpeNoctum Üye

Beğenileri:
    1.298
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Zimbabwe
    Mantığınıza hayran kaldım diyebilrm :)

PeNa, Lock Ness, StaticX ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  5. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    Spora yeni başlayanların alt yapı oluşturuncaya kadar mide hareketlerini antrenmanın başlangıcında yapmasının daha uygun olacağı. Daha sonra belli bir seviyeye ulaştığında ağır kilolar kaldırmaya başladığında, mide hareketlerini antrenmanın başında değil, sonunda yapılmasında fayda vardır. ağırlık çalışmasında daha fazla güce, enerjiye gereksinim duyulacağından enerji ve gücümüzü ağırlık antrenmanın başında kullanarak, performansı düşürmek istemememizden tercih edilir..

FedoR bunu beğendi.
  6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    **mide çalışmaları ile "yağ falan "yakamazsınız...müteakip defalar söylenmiştir...nedeni ,bu kasları son derece minimal kaslar olması ve minimal enerji harcanması...

**antrenman sonuna da alabiliersiniz , başına da ...

**başa iyi kötü genel ısınma kapsamına etki eder...ancak ,eğer ihtisas programı yapılıyorsa pek tavisye edilmez...

**sona almak , özellikle yorucu hareket olmadığından daha optimumdur genel antrenman temyaüllerinde

forzalazio, kory, sessizCiglik ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  7. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    Bence başında yapılmalı sonuçta 2 yada 3 karın hareketi ile çok enerji gitmez ve ısınmak için ideal. Büyük kasları çalıştırdığımızda yıkım gerçekleşiyor ve karın çalışarak vakit kaybediyoruz hemen whey almak lazım anttan sonra

8. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hayır hayır bunun altında kalmam kul hakkı geçmesin . Bu bir dünya şampiyonunun mantığı.

Ben yağ yakıyor dediysem de, her mekikte belden 1 cm incelicek demiyorum. Mutlaka bir etkisi olur sonucunda enerji harcıyor çok az da olsa.

Ben en sonda yapıyorum. Tavsiyem sonda yapılmasıdır.

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. yenilmezceko

yenilmezceko Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    peki karın çalışanlar saloon harici evde ne gibi alt orta ve üst karını çalıştırmak için egzersiz önerir ben yapıyorumda sizce hangi hareketler bu bölge gelişiminde en etkili olanlar ??????

10. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben karın hareketi olarak. Crunch, çakı hareketi , ve ağırlık ile yarım mekik çekiyorum. Evde uygulanabilir bunlarda.

1 kişi bunu beğeniyor.
  11. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben antremanın sonunda yapıyorum dominicin söylediği gibi ben karın kaslarımı ağırlık ile çalışıyorum antremanın başına alırsam antreman sırasında verim azalıyor ve zaten karın kası antreman esnasındada çalıştığı için önceden çalışında daha fazla yorulmuş oluyorum

bana göre en uygunu antreman sonrası

şunuda not ediyim : Karın kası en küçük kasımız olduğu için harcadığı enerji azdır bu yüzden karın çalışarak yağ yakamazsınız

12. Ramirez

Ramirez Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu spor salonlarında yuvarlak bi mekik aleti var bilirsiniz crunch yapmak için, ben bu aleti kullanmaya başladım ayaklarımı yukarı diktiğimde ya da duvara yaslayarak çalıştığımda karın bölgemde inanılmaz bir yanma hissediyorum. bu gerçekten bukadar etkilimidir yoksa nedir ? eve almayı düşünüyorum da görüşlerinizi öğrenmek isterim...

13. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    spora yeni baslayanlar tarafından (ki bende ilk başladığım dönemlerde aynı hatayı yapmışımdır) mide çalışmaları sanki cardio nun bir parçası sanki zayıflamak ve yağ yakmak adına yapılan bir eylemmişçesine düşünülür ve o mantıkla çalışılır. cardioyla birleştirilir hatta cardio yaptıktan sonra arkasından mideye girilir.
    aslında mantık çok yanlıştır ve doğrusunu düşünmek oldukça basit.
    şöyle ki,
    mide kaslarımızında tıpkı biceps, triceps, göğüs gibi bir kas grubu olduğunu gayet net biliyoruz :)
    dolayısıyla ağırlık diye nitelendirdiğimiz diğer kas gruplarının çalışmalarının arasında ( en doğrusu sonuna) mide çalışmalarını eklemek tıpkı biceps veya triceps çalıştırıyormuşçasına aynı prensiple yapmak en doğrusudur. hatta ve hatta mide kas gruplarını alt mide, üst mide ve oblik şeklinde ayırarak daha komplike günlere bölünmüş antremanlar yapmak en doğrusudur.
    ağırlık çalışmaları her zaman cardio dan önce yapılması en doğru olduğu için özetle yaptığınız ağırlık programının muhtemelen 2 adele çalıştırıyorsanız 3. adele grubu olarak mideyi sokun ve arkasından bağımsız olarak cardiounuzu yapın..

saygılar,

kory bunu beğendi.
  14. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    ee peki flexorun yazdığı bir makale var ant sonrası cardio yapılamaz diye.. ne diyorsunuz buna?

büyük bir ikilem var şuanda.

bence ant günlerinde ilk mideye girip sonra asıl kaslara geçmek daha mantıklı olur gibi

15. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Flexorun makalesi sanırım ağır idmanla veya ağır kardiyoyla alakalıydı. İdmandan sonra ağır kardiyo yapılmaz veya ağır idman dan sonra kardiyo yapılmaz diyordu.

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    ağırlığa saplantı yapan herkes ağırlık sonrası cardio ya girmenin hacim kaybı olacağı takıntısına sahiptir.
    bence buna hiç takılmayın ve ağırlık antremanı sonrası cardio yapın. olaya yüzeysel bakmadan cardio vaskuler seviyenizi artırarak damarlarınızdaki kan akışını artırarak gelişiminize katkısı dahi olacaktır. tam net acıklayacak kadar bilmiorum ama vücudun protein senteziyle alakalı olarak ağırlık arkasından cardio ya girilmesi gerektiği söylenir her zmana.. tabi çok kafanıza takılıyorsa bir gün cardio birgün ağırlık yapabilirsiniz.
    ama asıl kaslar diyerek mideden diğer kasları ayırmakla hata yapıyorsunuz derim ben

17. dkemre

dkemre Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben önce yapmayı tercih ediyorum. Daha iyi perfomans almak istediğim için antreman sonrası yapmam.

18. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    özel durumlar hariç tabiki sonra yapmak lazım

Barkın Taşcan bunu beğendi.
  19. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Caner23 en doğru cevabı vermiş.Örneğin yoğun olarak göğüs çalıştığınız bir gün göğüs antrenmanı bitince mide çalışmaya geçmek yani göğüse pompalamış olduğunuz kanı mideye çekmek göğüsteki gelişim açısından verimsizlik yaratacaktir.Bana göre her bölge tek gün olarak çalışılmaldır tabiki eğer kişinin yeterli zamanı varsa.

sessizCiglik ve Ocensers bunu beğendi.
  20. emclord00

emclord00 Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    73
    miğde hareketleri çok kalori yakar ve özellikle mekik bütün bedeni çalıştırır. buda enerji kaybı demektir. ben 8 hareket yapıyorum karın bölgesi için. haftada 2 gün bigün off günümde calısıyorum. bi günde antrenmandan sora. bu şekilde verim aldım. antrenmandan önce yapılırsa enerji kaybına neden olur bence

Sayfayı Paylaş