Mezomorf Vücut Tipinde Bozulma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kaos4 tarafından 4 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kaos4

kaos4 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar çeşitli sitelerden yaptığım araştırmalara dayanarak mezomorf bir vücudum oldugunu öğrendim .
    Fakat şöyle bir yazı okudum . Bu vücut tipinin en büyük düşmanı hareketsiz yaşam, kötü beslenme ve az uykudur. Hareket üzerine dizayn edilmiş bu genetik yapılarını hareketsiz ve monoton bir yaşam tarzına dönüştürmeleri ve kötü beslenip fazla kalori almaları halinde çabuk form kaybederler ve vücut yapıları bozulur. Bu vücuda sahip olmaktan daha önemlisi bu vücudu korumaktır.

Belirtiler bende de var ygs lys sınavları yüzünden uzun süredir monoton tam vucut tipimin dusmanı bir hayatım vardı su sıralar kısmen daha aktifim antrenmanlarımı aksatmamaya çalısıyorum fakat asıl soru su : Vücut yapıları bozulur diye bir cümle var yukarıdaki yazıda bu bozulan yapının tekrar düzeltilmesi mümkün değilmidir? Mesela sınav sonrası çok çalışsam idmanlarımı aksatmasamda bu yapısal bozukluk kalıcımıdır. Şimdiki gibi göbekli ve yağlı biri olarak mı kalırım ?

2. kalkan333

kalkan333 Yeni Üye

Beğenileri:
    412
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Body
    Yer:
    Bodyforumtr
    bozukluk kalıcı diye bişey yoktur. Aslında bu diğer vücut tiplerindede aynıdır body bıraktımı eski hlaine döner kimse body bırakıpta hayla kaslı olmamıştır

3. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123

Sayfayı Paylaş