Mezomorf Vücut Türü Icin Program

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Misfits tarafından 15 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Misfits

Misfits Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Selam arkadaslar, forumda okudugum bir baslik sayesinde vücudumun türünü ogrendim. Bu zamana kadar hic yaglanmadim ve siska olmadim. Kemikelrim kalin ve hep fittim. Bodybuilding.com da da yapmis oldugum testte sonuc Mezomorf cikti.
    Sizden istegim, bu vücut türüne uygun en iyi baslangic programi ve beslenme programi.
    Ben bu ise saglam baslamak istiyorum, gelisi guzel bir baslangic olsun istemiyorum. Yapmak istedigim vücut tipine gelince, cok iri yari olmak degil daha cok fit olmak istiyorum. Daha oncede bir konu acmistim manken vücudu basligi altinda. Tam olarak Manken vücudu niteliginde fit bir vucuda sahip olmak icin sizinde tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum.
    Boyum 180 Kilom 70...

Günlük beslenme programim nasil olmali ?
    Hangi katki maddelerini kullanmaliyim ? (protein tozu-ceratin-aminoasit)
    Kardio tam olarak bana ne katar ? ve benim kardio calismam gereklimi ?

Hedef vücut gostermek gerekirse ;

Bütce sikintim yok, ne gerekiyorsa alabilirim. Yeterki vermis olacagim emek bosa gitmesin, yani yanlis baslayip bosa kürek cekmis olmayayim. Üniversite okudugumdan benim icin zaman cok onemli, ben buna zamanimi vericem ve bu zamanin bosa gitmesini istemem. Daha once fitness tecrübem var, 3 ay gitmistim, sonra uzun bir sure ara verdim 2 ay gittim ve birdaha ara verdim.
    Artik 6 ay nonstop calisip yaza yetistirmeyi hedefliyorum. 6 ay icersinde nekadar gelisebilirim acaba ?

Tesekkürler

Son düzenleme: 15 Aralık 2011
  2. Misfits

Misfits Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    edit yapamadigimdan tekrar mesaj atayim; bu arada elimde Amino Asit ve Protein Tozu mevcut. Protein tozunu eger ki gerekli besinleri elde edemiyorsam mi kullanmaliyim ? acikcasi ben yemek yapmayi bilen biri degilim. Birde avrupada okdugumdan burda et ürünlerinin %90 i domuz. Pek guvenemiyorum o yuzden. Her gün hergün tavuk ta bayar keza yumurta da oyle. Bunlari protein tozuyla karsilama imkanim varmi ?

3. salihoruc

salihoruc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    batman
    öncelikle selaün aleyküm arkadaşım bildiğin üzere vücut yapın mezomorph olduğuna göre ideal bir beslenme ve çalışma programıyla vücudun fotoğrafta gösterdiğinden daha iyi halede gelebilir fit anlamda sölüyorum 3.5 sene oldu bu sporla uğraşıyorum tavsiyem
    1)ilk 6 ay elinden gelebilirse suplement (amino asit kreatin vs. )kullanma çünkü muhakkak gelişimde durduğun dönemler olacak o zaman kullanmaya başlarsan çok daha iyi olur çünkü vücudun daha ham ne versen gelişcek konumda yani bu spora aç orta kilolara bile hemen tepki verecektir6 aydan sonra duruma göre de kullanman gereken en önemli takviyeler
    1)isole whey(peynir altı suyu proteini) idmandan sonraki 1 saat içerisinde
    2)kreatin idman sonrası whey protein le beraber
    3)bcaa(lösin isouleucin valin) tabletleri idman öncesi sonrası ve sabah aç karna kullanmandır
    tabi bu kullanım şekilleri herkese göre farklılık arz edebilir ama idealdir diyebilirim

gelelim protein tozuyla etin tavuğun yerini doldurabilir misin
    cevap :maalesef çünkü kütleyi yapan yediğin besinlerdir suplemnetler değil suplement kas değişimi damarların açılması daha parçalı bir vücuda ulaşama kısacası estetik ve ayrıca güç arttırımı daha rahat idman çıkarma amaçlıdır o yüzden sana tavsiyem tavuk yumurta eti kesmemelisin yada onlardan daha az yararlı olan bitkisel protein kaynaklarına yönelmelisin ama baştan söliyim onun verdiği etkiyi vermez ama fitlik yolunda işini muhakkak görür

proteiini bol bakliyat ve sebzeler
    1)taze yeşil fasulye(100 gr mında 75 gr protein ayrıca bcaa da içerir)
    2)esmer bulgur 100 gr mında 35 gr protein
    3)esmer pirinç (100 gr da 21 gr protein)
    4)arı poleni 100 gr da 25 gr protein(21 temel aminoasiti içerir ayrıca sağlıklı yağ)
    5)yeşil mercimek 100 gr da 27 gr protein
    6)badem fındık ceviz ve kaju 100 gr larında yaklaşık 20 gr protein
    bu şekilde 2 ana öğün 3 te ara öğün olmak üzere güne 5 öğün yemek yemen lazım 2.5 saatte bir ana öğünlerin mutlaka 150 -200 gr pirinç ve 150 200 gr tavuk et yada balık içermeli kalan ara öğünleri ya suplementle destekle yada sütle beraber 100 gr kuruyemiş ve yanında 1 meyve tüket ve gece yatmadan 1 saat önce 1 bardak süt istediğin sonucu muhakkak alacaksın saygılarımla...

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-23'e aykırı başlık açmak!

Alıntı:
    Madde 23- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmışmıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş