Meter Mevsimler'den İnciler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fiko07 tarafından 17 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Diyet de gündüzleri 15 dk fazladan gül, akşamları tv karşısında yemek yeme. seni zayıflatıyor bunu biliyormusunuz?

Günde 15 dk gülmenin haftada 300 kalori fazla yakdığını, akşam tv karşısında yemeği kesmenin sporsuz senelik 4 kg vermenizi sağlıyor. Üstüne spor yaptığnızı düşünün?

Diyet yapan arakdaşlarım rest. da menü alırken salata menüsünden seçtiğiniz soslu salataların diyet olmadığını biliyormusunuz?

Biliyormuyuz? Tam yağlı fıstık ezmesi, kalp açısından faydalı yağ sağlıklı tekli doymamış yağ ve vücuda her kaşıkta 7 gram protein kaynağı.

Portakal C vitamini olarak zengindir ve araştırmalar C vitamininin vücuttaki nitrik oksit miktarını arttırdığını söylemektedir. NO antremanlar sırasında kasların şişmesini sağlar. Eğer kaslarınızın iyi bir şişme (pump) özelliği göstermesini istiyorsanız portakal uygun tercihtir.

Elma özellikle kabuğunda bulunan yüksek miktarda polifenoller içerir. Bu içerdiği madde araştırmalara göre kas dayanıklılığını ve yağ yakımını arttırmaktadır.Eğer ağır yada yoğun çalışıyor ve kilo vermek istiyorsanız elma sizin için doğru seçimdir.

1 gr tuzun vücut da 3 gr su tuttuğunu biliyormuydunuz?

Sabah kalkarkenden içilen 2 kaşık koyu Nescafe Klasik , Vücut Yağını Düşürdüğünü biliyormusunuz ?

Su şişesi nerede olduğunu biliyor musunuz? Unutmayın, daha fazla su içerek daha fazla kilo vermenize yardımcı olabilir.

Yararlı olduysa ne mutlu.:)

RocKuN bunu beğendi.
  2. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Portakal suyu herzaman tercihimdir ama %100 bulmak zor..Yararlı bilgiler var güzel paylaşım

fiko07 bunu beğendi.
  3. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu adam sadece boyunu yanlış söylüyor , geri kalan herşey doğru ...

4. adamkral

adamkral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Boyu kaç ki?

5. zzz

zzz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    1.80 diyo ama değil o kadar

6. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    2 hafta önce kahveye başlamıstım bı sorum olcak..Normalde her yediğim ana öğün yanında 200 ml süt içerim protein için...clasic kahveyide sütle içiyorum hem protein alayım hem yağ yakıcı özelliği olsun diye ama acaba suyla daha mı etkili olur acı acı...Yani suyla sütle içme arasında fark var mı ?

7. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    Günde 15 dk gülmenin haftada 300 kalori fazla yakdığını, akşam tv karşısında yemeği kesmenin sporsuz senelik 4 kg vermenizi sağlıyor. Üstüne spor yaptığnızı düşünün?

Saba Tümer aklıma geldi gülerek asıl kalori o yakıyor :))

sporcu., AngryHun, conicon ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  8. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Valla arkadaşım ben alıntı yaptığım için bilmiyorum ama bilen biri çıkar cevaplar sanırım.

9. ulfang

ulfang Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Rockun, suyla içersen daha çabuk etkisini gösterebilir ( Protein içeceklerindeki mantıkla birse)

10. antisteroid

antisteroid Yeni Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    sütle suyla alma farkı sutte b6 vıtamını var proteının emılımını kolaylastırır
    ama suda o kadar kolay olmaz emilim
    zaten kutularda yazmasıgerekıo bende yazıodu b6 vıtamınıyle alınmasıtavsıye die

11. asilx

asilx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yararlı olmadı çünkü verilen bilgiler yanlış insaları kandırmaktan bıkmadılar...
    2 sayfa kitap okuyan bilirki varsayalım : günlük olarak kaybettiğiniz 5-10 kalori senelik 4 kg ye eş değerdir mantıken ama bu böyle.Ama doğrusu öyle değildir o sürekli harcadığınız kaloriyi vücut belli bir süre sonra alışkanlık haline getirir yani 30 kalori harcayarak yaptığınız bir işi vücut çok daha az kalori harcayarak yapmayı öğrenir,dolayısıyla öyle hapşurmak öksürmek yıllık şu 10 yıllık şu kadar yağ yakar hesabında mantık hatası vardır...

Ayrıca sürekli olarak her yazıda fazla su içilmesi önerilmesinin yanlış olduğu dünyanın önde gelen bilim adamları tarafından yalanlandı kaynak olarak eğer arşivinizde varsa .şu an sayıyı tam hatırlamıyorum tübitak bilim teknik dergisi son 2 yıla bakarsanız mutlaka görürsünüz.

Son düzenleme: 18 Eylül 2011
  12. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    kafeının ne alakası var b vıtamını ıle ?

senın dedıgın olay proteın tozu
    -------------------------------------------------------

dıger arkdasın sorusunun cevabı : suyla almak daha mantıklı cunku sut emılımı az da olsa yavaslatabılır

13. fiko07

fiko07 Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Valla bilemiyorum arkadaşım ha doğrudur ha yanlıştır ama bazıları doğru yani diğerleri tartışılabilir.

14. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Neye inanacağımızı şaşırdık herkes çıkıp bişey söylüyo.

15. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    b6 vitaminiyle alması gerekir diye hiç bir protein tozunda görmedim aldıklarım arasında ayrıca sütle emilim geç oluyormuş kazein protein grubunda çünkü bende bıraktım 3 haftadır suyla içiyorum 10-11 civarı marka denedim b6 vitaminiyle alınması gerekir filan yazmıyor sen yanlış görmüşsündür

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:57 ----------

iyide amaç kalori yakmak bunu anladıkta bunlar kastan mı gidiyor yağdan mı gidiyor gülerek yağ gidermi amaç belli değilmi bulk dönemi şişebildiğimiz kadar şişmek göbeksiz tabi define de ise yağ yakıp vücudumuzdaki su oranını azaltmak kuru kalmak yani bu adamın dediklerine inanmıyorum 10 lafından 3 ü doğrudur portakalla ilgili söylediği onu 1-2 sene önce mynette okumuştum bu adam kendi tecrübesinden yazmıyor

16. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076

amerıkadakı bırcok proteın tozunda b vıtamınıyle alınması tavsıye edılır

gnc markasında turkıyede her proteın tozunda yazar b vıtamınıyle alın dıye

kı dogrusuda budur b vıtamınlerı proteının sentezını arttırır

b kompleks vıtamın aldıgınızad propektusunde yazar zaten bu . karbonhıdrat ve proteın metabolızmasında gorev alır dıye

17. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    her öğüne sütmü? yanlış anlamadım dimi? yani makarnanın yanına süt ton balıgına süt dönere süt falan:D

18. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    aynen öyle günde 1 lt sütü böyle içiyorum her öğünümde 200-250 ml süt içiyorum..
    Valla bunu brokoli yerkende yaptım,lapa pilav yerkende,ızgara tavuğun yanında da .... :)
    balıklarda yemiyorum şu zehirlenme söylentisi :)

19. AlyOsman

AlyOsman Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Herkez birşeyler biliyor ama doğru ama yanlış anlamak gerçekten güç...

20. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende suyla ilgili bişiler okumuştum fazla su kanı sulandırıyor bişiler yapıyo diye bilim dergilerinde zaman zaman yer alıyor.Suyla ilgili çok kafa karıştırıcı bilgi varya cidden insan kime inancağını şaşırıyo.Bu arada bu yazdığımdan sakın suyun kanı sulandırdığını falan çıkarmayın.Dikkat edin fazla suyun kanı sulandırdığı yazıyor dergilerde hep fazlasından kaçının vs. şeyler yazılıyor.

Sayfayı Paylaş