Metabolizmamı anlayabilen???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Odii tarafından 29 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    24 yasındayım 1.83 boy 77 kiloyum bundan 8 ay önce 92 kiloydum bu site aracılığıyla spora başladım yaklasık 1.5 2 ay içinde ortalama 15 kilo verdim 77 kilo oldum sonraki amacım kaslanmak oldu 1 ay da vg yaptım sonra sağlık problemleri nedeniyle 3 ay ara verdim ve simdi yaklasık 2 aydır düzenli spor yapyorum 5 gün ağırlık çalısması 2 gün kardio-karın vücudumdan genel anlamda memnunum üst karın kaslarım az cok belli oluyo yalnız alt ve yan karında yaglanmalar var can simidi denilen bölgede haftada 2 kez kardio yapyodum sonra 3e cıkardım ve yogun gecmesi için çaba gösteriyorum daha önce aldığım yağ ve şeker ortalamaydı ancak bu yağlanmayı kafama taktım ve diyete basladım diyetimi 1 hafta uyguladım
    6:30 6 yumurta beyazı 300ml light süt...............27gr protein............................................................180kcal
    8:30 200ml yarım yaglı süt...............................6gr protein..............................................................60kcal
    10:30 200ml süt 100gr yulaf ezmesi.................6gr protein 60 karbo 3gr hayvansal 7gr bitkisel yağ......450 kcal
    13:30 antreman sonrasında protein tozu..........33gr protein 2gr yag..................................................180 kcal
    17:30 tavuk et sote balık ızgara.......................35gr protein 60gr karbo 15gr yağ................................550 kcal (ortalama)
    20:30 protein tozu..........................................33gr protein 2gr yağ..................................................180 kcal
    TOPLAM........................................................140gr protein............................................................1600 kcal hadi 1800 olsun (arada meyve kuruyemis falan)
    işte bu diyetle 1 haftada 1 gr veremedim yine aynı 77 geliyorum önceden daha cok yerdim kardioya cok ağırlık vermezdim ama sonuc yine aynı kilo almıyorum da veremiyorum da günlük almam gereken kalori 2250 diye hesapladım bi siteden (cok fazla hareket etmiyorum diyerek) şimdi de kardioyu kaldırdım full karın giriyorrum alt yan falan da dahil ettim önceden alt yan çalısmazdım bu şekilde de ordaki yağları yakabilir miyim? yoksa diyet ve kardioya devam etmeli miyim? Diyetimde karbonhidrat düşük olduğunun farkındayım bunun zararı nedir? karbo alsam kalorisi fazla kaloriden kilo almaz mıyım? Ayrıca bu kadar yazıyı okuyup bana yardım etmeye calışan herkese gönülden teşekkür ediyorum...

2. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    kimse bana yardım edemeyecek mi konu hakkında bir bilgisi olan kimse yok mudur???

3. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    1-) Sana ilk tavsiyem dönem dönem diyet yapma bunu hayat tarzın haline getir ve sürekli bu şekilde devam et
    2-)Bölgesel zayıflama yoktur karın kaslarını çalıştırdın diye o bölgeden yağ gidecek diye bir kural yok.Kardiyo antremanlarını kaldırman büyük bir hata off günlerde kardiyoyu yeniden yapmalısın.
    3-)Zayıflamak için genelde karbonhidrat kısılması gereklidir ama sadece beyin 120 gr karbonhidrat kullanıyor bunun dışında vücudununda ihtiyacı var bu kadar az karbonhidrat seni halsiz bırakıcaktır.

4. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    cevabın için tsk ederim
    1)Dediğine katılıyorum bunu sonradan fark ettim vücudun gerek duyacağı vitamin mineral ne varsa ekleyem diyetime
    2)Bölgesel zayıflama karın calısmakla olmadıgıı bilyorum ama bir türlü alt ve yan karındaki yaglanmaları yakamadım bunun da alt ve yan karın calısmadığımdan dolayı diye düsünüyorum en sonki alt yan karın calısmamda 2 gün kas agrısı cektim biraz daha sekilli gibi geliyo simdi karındaki yağlanmayı yaktım demiyorum ama ordaki kas oranını yukseltmeye calısmam daha mantıklı gibi geldi
    3) Aslına bakarsanız halsiz değilim antrenmanlarım da yoğun geçiyo kendimi zorluyorum bi gün sonra o bölgedeki ağrıları hissediyorum (omuz hariç) nerden geliyo bu enerji anlamıyorum günde en az 2 defa mastürbasyon yapmasam da rahatlayamıyorum ama karbonhidrat ekleyecem diyeti zayıflama olarak görüyodum ama bundan sonra daha özenli beslenmem gerek

5. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Alt karın kısmındaki yağlanmayı vücuttan en son atarsın.

6. Odii

Odii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    evet doğru söylüyosun benm de göğüs uclarında biraz da baldırda yağ var yaklasık 4 ya da 5 kilo versem karından da kurtulurum gibi geldi 183 boy 77 kilo

Sayfayı Paylaş