Metabolizma Yaşı Nedir?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Rıgel1 tarafından 15 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar başlıktada olduğu gibi sorum bu araştırdım bir cevap bulamadım metabolizma yaşı kaç olmalı ve ne işe yarar

2. ALİSTANBUL

ALİSTANBUL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    metabolizma yaşı derken ? metabolizma her yaşta vardır yaş ilerledikçe azalır .

3. Rıgel1

Rıgel1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ayrı bir aletle ölçülen metabolizma yaşı varmış spor salonlarında sanırım onu merak etmiştim
    Metabolizma yaşı nedir? - UZMANTV
    nasıl ölçüldüğünü anlatmış ama ne işe yaradığını neyi etkilediğini söylememiş merat ettim doğrusu

4. Taarruz

Taarruz Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Videoyu izleyemedim cepten girdiğim için. Tahmin yürütüyorum :) her insanın metabolizması farklı çalışır, hızlı yavaş vs

Şuna benziyor 40 yaşındaki biri 30 gibi görünüyorsa, görüntü yaşı 30 olur, metabolizma yaşı derken de kasıt 40 yaşında birinin metabolizmasının 20 yaşındaki biri gibi çalıştığını düşün bu durumda zor yağ tutar, hormonları olması gerekenden daha iyidir vs.

Ne işe yarar ? Buradan yola çıkarak metabolizması yaşından farklı olanlar için gerçek yaşına göre değil metabolizma yaşına göre beslenme, spor faaliyeti, dinlenme süreleri vs belirlenebilir.

Tapatalk ile gönderildi, forumu siz de Tapatalk ile takip edin.

Sayfayı Paylaş