Metabolizma Sorunu!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve OzKaN tarafından 11 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. OzKaN

OzKaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşındayım..boyum 1.82..6 ayda 91 kgdan 70 kiloya düştüm..4 ay salona gittim 2 aydır evde çalışıyorum vücüdüm gayet iyi..fakat metabolizma problem,im var çalışmıyor..2000 kaloriyi geçer geçmez kilo almaya başlıyorum...5000 kalori alan arkadaşlarım var adam sürekli 61 kilo...yardımcı olursanız sevinirim.teşekkür ederim

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Peki kaloriyi nelerden alıyorsun, glisemik endeksi yüksek besinler tüketiyorsan çok doğal, mesela 2000 kaloriyi haşlanmış et, yağsız süt, yağsız ton balığı veya herhangi ızgara balık, derii alınmış tavuk, yumurta beyazı, kontrollü kaliteli karbonhidrat ve bol bol sebze-salata gibi besinleri helede fazla öğünlere bölerek yemeyle günde 1000 kalorinin çoğunu baklava, helva, çikolata , cola gibi şeylerden almak arasında çok fark olur, acaba bu hususta bir hata yapıyor musun?

3. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Çok doğru bir yazı.

Eğer basit şekerli gıdalar tüketiyorsan kilo alman kaçınılmaz olacaktır.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Centaur haklı..
    Kan şekerini birden yükselten ve fazlaca insülin salgılanmasına neden olan basit karbonhidratlar yağlanmayla sonuçlanır..Komplex karbonhidratlar ise insülini daha yavaş tetikler ve alınan glikozun yağ olarak depolanmasına neden olmaz..

Daha açıklayıcı olması için beslenme şeklini buraya eklemende fayda var..sportif ektivite zaten insüline olan duyarlılığı azaltacaktır bu bir..
    ikincisi artan kas miktarı ile metabolizman hızlanacaktır zira 1 gr kas 1gr yağdan daha fazla kaloriye ihtiyaç duyar..

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Buarada beslenme şeklini yazmanı istememde ki asıl amaç hangi sıklıkla ve ne tarz yediğindir..
    zira eğer gün boyu aç kalıp birden max. yeme yoluna da gidiyorsan vücut gün boyu aç kaldığı için önlem olarak alınan karb.ları yağ olarak depolar..
    bunu önlemek için yukarda bahsedilenlerin yanında öğün sayısını artırma yoluna gidilmeli..

6. OzKaN

OzKaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilginize teşekkürler...bana önerebileceğiniz bol öğünlü protein ağırlıklı 2000 kalorilik bi program var mı?

7. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Vücutta yağ yakımını sağlayan iki önemli hormon vardır. Bunlar leptin ve tiroid hormonları. Sen 6 aydır diyet yapıyorsan muhtemelen bu hormonların sewiyeleri baya düşmüştür.Tiroid metabolizma hızında rol oynar onun için tiroidi normal sewiyelere getirmeye çalışman lazım.

Sana tavsiyem 2 hafta çalışmalara ara vermen (kondisyon amaçlı hafif tempo yürüyüşler vs. yapılabilir) ve Katı diyeti bırakman.Günlük karbonhidratlarını komplex karbonhidratlardan sağlaman ve lifli besinleri bol tüketmen lazım bu 2 hafta içinde.

8. OzKaN

OzKaN Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İlginize teşekkür ederim..

9. asada arkandost

asada arkandost Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soda içiyorsan bırakmaya çalış çünki soda sindirimi hızlandırır ama bağırsaklarını tembelleştirir ve ayrıca günlük bir tane şekersiz sakız çiğne bu metobolizmanı %25 hızlandırıcaktır ve akşam yemeklerini 4 te yada 5 te yeğ karnın tekrar acıklığında 9 10 a doğru olur tahminen bir bardak süt ve meyve tabağı tüketebilirsin ve akşamları kepekli ekmek yemeye çalış :D ben böyle yaparak 20 kiloya yakın verdim tabi benim ihtiyacım vardı 20 kilo vermeye sen o kadar vermek istemiyebilirsin ve ideal kilona uluşınca bırak korkma eski haline dönmezsin kolay kolay umarım yardımcı olmuşumdur sana :D

Sayfayı Paylaş