Merhabalar.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve exsodya tarafından 26 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle abilerime kardeşlerime merhabalar.
    Yaklaşık 1 aydır okumadığım forum,konuşmadığım arkadaşım kalmadı ve bende sonunda bu siteye üye olmaya karar verdim.
    Öncelikle kendimden ve kafamda takılı olan şeylerden bahsetmek istiyorum.
    Eminim size göre kolay olacaktır ;)
    Evet her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır ancak bu işin de net doğruları olmalı,benimde beklediğim kısım orası o_O

10 yıl aktif olarak milli takım dahil futbol oynadım.Kondisyon konusunda hiçbir sıkıntım olmadığına eminim.
    4 yıl kadar amatör olarak yüzdüm.
    1 yıl da denme amaçlı tenis oynadım.

Yaşımın 22 olduğunu düşünürsek kısacası kapsamlı bir spor geçmişim olduğumu düşünüyorum.
    1 aydır'da spor salonuna gidiyorum.
    Hocamla o samimiyeti sağlayamadığım için sizden daha net bilgiler almak istiyorum,zira biz hoca-öğrenci değil,
    hoca-müşteri pozisyonundayız.

Hafif bir kilo sıkıntım var.Boyum 1.72 kilom ise 62.
    Anabolic İnner Armour kullandım bir kutu bitti. 4 kilo kadar aldım.
    Ancak üründen kesinlikle memnun değilim ben hayatımda göbek nedir bilmeyen bir adamken göbeğimde bir yağlanma görüyorum.
    Sporcu gibi beslendiğimi de düşünüyorum(Affınıza sığınarak)

Bir örnek verirsek:

Sabahları 4 yumurta beyazı 1 yumurta sarısı
    100gr LifaLif Yulaz Ezmesi-100gr Bal-Badem Nesfit ve sütle yiyorum.

Öğlen-150 gr tavuk+makarna
    Ara:Eti cici bebe-süt , muz-elma, fındık-tonbalık şeklinde değişebiliyor.
    Akşam 150gr tavuk+pilav,bulgur,makarna şeklinde besleniyorum.Şeker,alkol,tuz 1aydır hiç tüketmedim.

Salon kısmına girersek.
    1 gün gidip 1 gün dinleniyorum.
    Biliyorum kafanızı yordum ama kuvvetli yorumlar almak için gerekli bilgileri vermeye çalışıyorum.
    Ağırlık örnekleri verirsek bench press machine'de çok rahat bir şekilde 40kg 8x4
    Leg press 60kg 8x4 çok çok rahat yaparken
    Dumbell ve kol antrenmanlarında pek güçlü olmadığı için zorlanıyorum.

Bu şekilde bir adamım işte:) tanışma mesajı gibi olduğu için biraz uzun bilgiler verdim :)

Şimdi Anabolic İnner Armour bitti ve 62 kiloyum.Boyum 1.72

Hatların daha belirgin olduğu beach body şeklinde bir vücut istiyorum,aman aman şişmek gibi bir niyetim yok,

ANCAK tabi ki sabırla birlikte olabildiğince hızlı olması için supplement kullanmak istiyorum.
    Yorumlarınızı,eleştirilerinizi ve tavsiyelerinizi dört gözle bekliyorum.

Tekrar Merhabalar.

Gainer olarak
    Hardline Progainer 3000
    Bsn Syntha-6 2270 Gr
    Optimum Serious bana mantıklı geldi,tabi ki 1 aylık araştırmamla sizin bilginizin yanında hiçbir şey.
    İstediğim vücut stili 1.fotoğraf kesinlikle 2.si değil.
    kaslı-erkekler-daha-uzun-yasiyor.jpg

offseason-bulk-300x254.jpg

İlgilenecek hocalarım,abilerim,kardeşlerim varsa programımdan tutun her detayı verebilirim,başka salona gitme şansım yok hocama da hiç ama hiç güvenmiyorum :)

2. fevzican

fevzican Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İzmir
    2 . sini yapman zaten çok zor 4-5 yılda ve çok fazla para harcaman lazım kolay değil yani öyle olmak
    düzgün bir beslenme planı + ek besin takviyesi+dinlenme +ve haftada 4-5 gün sporla 6-8 ay da olabilirsin istedigini
    istersen sana çok güzel bir program yapmakta yardımcı olurum biraz yanlışlar var genelde iyi gibi sormak istediklerin varsa cevaplarım kardeşim özel olarakda sorabilirsin forumda yeni başlayanlarla pek ilgilenilmiyo ben yardımcı olmaya çalışıyorum bana başlangıçta yardım eden olmamıştı bende başlayanlara yardım ediyorum iyi forumlar

3. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle önemseyipde cevap verdiğiniz için çok teşekkürler,mevcut programımın fotoğrafını buraya atacağım bir kaç saat içinde özel ve daha hızlı nereden konuşabiliriz siteyi pek çözemedim de şu an özel mesajlara girdim atamıyorum :/

4. sthammer

sthammer Guest

1 aydır şeker yok demişsin 100gr bal ve eti cici bebe ne oluyor.. meyveleri saymıyorum..

PeNa, redpack ve exsodya bunu beğendi.
  5. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hocam teşekkür ederim öncelikle önem verip cevap verdiğiniz için.
    dediğim gibi öğrenmeye başlıyorum bu spor dalını,yaşayış ve besleniş biçimini.
    Ben cici bebeyi içindeki protein ve vitaminler için almıştım benim için yararlı değil mi peki?
    Şeker'den kastım çikolata,çay şekeri vs di benim daha çok

6. sthammer

sthammer Guest

O bisküvinin ve balın icindekilerle çaydaki şekerin pek farkı yok, sabahları bal yiyeceksen uyanır uyanmaz bir tatlı kaşığı ya da yemek kaşığı olabilir..

7. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2014 ---
    hocam sanırım yanlış anlamışsınız bal yemiyorum bal ve bademli nesfiti yulaf ezmesi ile karıştırıyorum

8. sthammer

sthammer Guest

Ballı nesfit olunca da karbodan gelen şeker yine sorun yaratır.. Orda tire ile ayırdığından farklı bir anlam çıkıyor..

9. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hıımm anladım peki benim nasıl bir yol izlemem lazım şu an?
    Dediğim gibi programımı atacağım.
    Ben fazla yağlanmadan ama aman amanda şişmeden fit ve kaslı bir vücut diliyorum
    ve karbonhidrat tozları bana hiç iyi gelmedi bu göbeğe ben alışamadım :)

10. sthammer

sthammer Guest

O karbonhidrat tozları yok mu :) Zaten istesende öyle abartılı kas yapamazsın.. Günlük aldığın kalori miktarı önemli, şu konuyu tavsiye ederim, sadece kilo almak isteyenler için değil genel tabloyu görmek açısından da iyi Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?) | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Boy ve kiloya bakınca zaten yağ yakımı önceliğin olmamalı, büyümeyi amaçlaman daha doğru olur..

11. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    2. Resimdekiler gibi olmak istemiyorum yazmışsın biri eski dünya şampiyonu diğeri inanılmaz ölçülere sahip Marcus (kolu bacağımdan kalın) o_O
    Gainer kullanarak kilo almayı tavsiye etmiyorum ,yok illa gainer kullanacağım diyorsan piyasada net sonuç veren iki ürün Universal Gainfast ve Dymatize gainer mass bunları inceleyebilirsin.
    Hardline progainer yukarıdaki ürünlerin yanında şeker kovası kalır.

12. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    usta büyümekten kastın nedir peki?
    Tabi ki okudum o konuyu neredeyse 3-5 sefer günde en az 2 saat araştırıyorum elimden geldiğince bilgi topluyorum.
    Ben açıkçası karbonhidrat tozu kullanmak istemiyorum.
    Optimum Whey+Kreatin kombinasyonu bana mantıklı geldi ancak tabi ki benim bilgim sizinkinin yanında sıfırdır,yorumları alabilir miyim?
    Dediğim gibi amacım öyle 90 kilo olayım değil ince,yağsız ama kaslı ve fit bir vücut.
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Şubat 2014 ---
    ahaha usta dediğim gibi ben öyle bir vücudu görünüş bakımından güzel bulmuyorum tabi başıma bir şey gelmeyecekse :eek:
    İkincisi bende gainer kullanarak kilo almayı pek mantıklı bulmadım çünkü bana löp şekilde kilo aldırdı,oda 4 kilo ki zaten hocama bunu anlatsam da beni anlamıyor ben aman aman kilo almak isteyen biri değilim.
    Sadece hatlarımın belli olduğu ve kaslandığım fit bir vücut istiyorum.(Minyon yapılı bir insana öyle hacimli olmanın yakışmayacağını düşünüyorum)

Benim düşündüğüm kombinasyon optimum whey+ iyi bir kreatin,sizin fikirlerinizi alabilir miyim?

istediğim vücut ilk olarak şu şekilde.

Ekli Dosyalar:

13. sthammer

sthammer Guest

Demek istediğim belli bir kas kütlesine sahip olmadan yağ yakımını amaçlaman sana birşey kazandırmayacak.. Bu nedenle bir miktar yağlanmayı göze almak gerekiyor..

14. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yani kısacası illa ki bir kutu daha gainer mi kullanmam gerekiyor

15. sthammer

sthammer Guest

Gainer anlamı nasıl çıktıysa, karbonhidrat kaynağı olarak kompleks karbonhidratları seç, o kadar ucuz ve doğal karbonhidrat kaynağı varken gainer e boş yere para vermeyin..

16. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    evet bu yolu hiç düşünemedim
    1-) bana güzel fiyat / performans oranı yüksek olan bir ürün önerir misiniz
    2-) birde karbonhidrat kullanimi ve tabiki düzenli beslenme sonucunda gainer gibi düzgün bir şekilde yagsiz kilo alacağım dimi?

teşekkür ederim yardımlarınız için

17. sthammer

sthammer Guest

Markette bulgur, esmer pirinç, yulaf ezmesi vb. dolu.. Gainer den iyi olduğu kesin de yağsız kilo alma diye birşey yok, ne kadar dikkat edilirse edilsin temiz bulkta olsa bir miktar yağlanma olur.. En basiti o koyduğun fotodaki şahıs yağsız şekilde kaslanarak o hale gelmedi, önce bulkta kas ve yag orani arttı daha sonra yag yakimina yöneldi.. Günlük kalori ihtiyacını ve makrolari da belirlemek sana kalmış..

18. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    gerçekten çok çok teşekkür ederim bunlar ufak ama çok önemli bilgiler benim için.
    Peki şimdi iki sorum daha olacak.
    Benim kilom 62 nasıl hesaplayabilirim kabaca kilo almam için gereken karbonhidrat miktarını.
    Bir sorum daha olacak definasyon sanırım o dediğiniz süreç.Genelde hangi aylarda yapılır ve boyuma göre kaç kilo almalıyım sizin görüşünüze göre.
    Şimdiden çok teşekkürler

19. sthammer

sthammer Guest

Karbonhidrat miktarindan ziyade günlük kalori ihtiyacını herhangi bir hesaplayici ile belirleyip ona göre artiş yapabilirsin.. genelde kilo x 4-5 gr karbonhidrat a kadar çıkabilirsin, deneyerek kendin bulacaksın, definisyon için genelde yaza hazır olmak hedefleniyor.. Bir anda olacak işler değil bunlar, boyuna göre olman gereken kiloyu sen belirleyeceksin..

20. exsodya

exsodya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    peki çok teşekkür ederim gainerdan vazgeçtim ancak hesaplayıcı için internette hep farklı miktarlar mevcut güvenilir ve doğru bir site var mı besin değerleri hakkında

Sayfayı Paylaş