Merhabalar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Budu77 tarafından 21 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Budu77

Budu77 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar öncelikle foruma yeni kaydoldum. 3. günümde konuyu açıyorum. Yeni başladım. 19 yaşındayım. Spor merkezinde elde ediğindiğim teste göre 10 kilo yağ fazlam var. 68 kiloyum. 1.70 boyum. Hafta içi 40 dakika cardio 6. speed tempolu yürüyüş yapıyorum.Geçen aydan beri 1,5 kilo verdim.Benim amacım fazla kas yapmak değil sadece görünüşü güzelleştirmek.Daha şekilli bir vucüda sahip olmak. Ne yazıkki koşarken 7. speed'den sonra nefesim yetmiyor o yuzden 6. speed'de takılıyorum en az 40 dakika. Hedeflediğim görünümüde şu anda ekliyorum. Inşallah hedeflediğime ulaşırım fakat bu konuyu açma sebebim göbek kası yapışı. Full göbek yağlarımı eritmek için çabalıyorum. Günde 100-150 civarıda mekik çekiyorum.Kiloları vermek için elimden geleni yapıyorum. Danışacağım konu ise göbek kasımın çizgi olması için;
    1)Günde kaç tane mekik çekmem gerek.
    2)Yağları eritmek için elimden geleni yapıyorum spor merkezindeki kişiler bana kızartma ve hamur işi tarzındaki yiyecekleri yemememi 40 dakika hafta içi cardio yapmamı yaşımın sebebiyle diyete ihtiyacım olmadığını söyledi. Bu böyle midir? Yoksa ne önerirsiniz?
    3)Ne kadar sürede yağları eritirsem ve söylediğiniz kadar mekik çekersem resimdeki body bölgesinin görünüme kavuşurum :)

Vereceğiniz cevaptan dolayı teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 21 Ocak 2011
  2. vinternatt

vinternatt Üye

Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    Bugün bir başka arkadaş için yazdığım bir mesaj var, bazı konularda yardımcı olacaktır sanırım, şuradan okuyabilirsiniz.

Mekik sorusuna gelince, şu kadar mekik çekince karın kasları şu ölçüde çıkar diye bir formül olduğunu sanmıyorum. Normalde 3x50 gibi setler verilir mekik çalışmak için. Sizinki de onlardan. Ancak ne kadar mekik çalışırsanız çalışın karın kaslarınızın ortaya çıkması için öncelikle karın çevrenizdeki yağları azaltmanız lazım. Çok yağlı bir göbekte karın kası haliyle kolay kolay gözükmeyecektir. Bu da doğru kardiyoyla ve doğru beslenmeyle olur.

O nedenle sizin öncelikli hedefiniz yağ yakmak. Bunun için de yağ yakmakla ilgili forumdaki makaleleri ve başlıkları inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme: 21 Ocak 2011
    Budu77 bunu beğendi.
  3. Budu77

Budu77 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Öncelikle yazdığınız yazının tamamını okudum.Şekerli şeyleri yani; çikolata,dondurma,kurabiye,kek,baklava tarzı yiyeceklerle pek aram yok. Çok nadir ya 15 günde bir yada ayda 1 yediğim şeyler. Meyve bile yemiyorum. Pek sevmiyorum ama sevdiğim meyveler var alıyorum eve dolapta çürüyor yiyemiyorum pek aram yok aynı şekilde dolabımda acıkırsam diye çikolatalı kekler falan var ama 5 aydır orda duruyor.Şekerli şeyler ve meyve tüketmem sıfır. Sebze deseniz sebzede tüketmiyorum pek. Fakat entegreli makarnalar var migrostan aldıgım her öğün entegreli makarna (yani full lifli makarna) , köfte veya biftek veya tavuk göğsü yanında yoğurt ile beraber tüketiyorum. Her öğün lifli makarna ve bu dediğim etleri tüketiyorum. Şimdi diceksiniz ozaman neden kilo aldın? Gelelim nedene; ocak,şubat,mart,nisan,mayıs aylarında her gün 3 öğün ya burger king ya kentuck fried chicken ya mc donalds yada pizza yedim. Düşünebiliyor musunuz? 5 ay boyunca bunları yedim 3 öğün ve ben bunları yemeden önce 59 kiloydum.Neden yediniz diceksiniz üniversite sınavı stresi her geçen gün dahada artmaya başlamıştı üzerimde. Göbeğim dümdüz hiç yağ yoktu. Arkadaşlarım okadar yiyorsun ve kilo almıyorsun diyordu gelin görünki her insan gibi haziran ayında 71 kilo olmuştum :D yani tam 12 kilo almış oldum. Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında vücudum çok duruma gelmişti. Arkadaşlarımla yürüyüşe çıktığımda iki dakikalık yolda nefes nefese kalır olmuştum. Ve doktora gittim....

Protein hariç herşeyde azalma var dedi ve bir sürü vitamin tarzı ilaç verdi tabi demir falan değil. :D
    Kasım ayında biraz işler düzelmeye başlamıştı vitaminlerin etkisiyle nefes nefese kalma bitmişti. Eski enerjime birazda olsa kavuşmuş oldum.Veee body building salonuna aralık 1de yazılmaya karar verdim. Öncelerde çok zorlandım. Cross yaparken falan 4 dakikada bitiyordum. Ve 3-4. speed'lerde takılıyordum. Sonra 1 ay sürekli gitmemle beraber 6. speed'e kadar geldim.ocak 1'de falan bunun eziyet olucağını fakat mecbur olduğumu söylüyordum içimden ve sadece cardio takılıyordum. Ama üniversitenin 3 hafta önce tatile girmesiyle beraber her gün spor merkezine gitmeye başladım. Ve şu anda öyle bir hale geldi ki gitmediğim zaman eksiklik hissediyorum. Evde ne kadar sinirli ne kadar gergin oluyorum spor merkezinin kapısından girince bütün sinirim bir anda bitiyor farklı hissediyorum. 5 saat günde bu tatil sayesinde spor merkezinde takılıyorum ve şu anda iyi gibiyim 3-4 gün oldu body building'e başlayayım demem.ve başladım program yaptırıp. Şuanda öğün olarak kahvaltı etmiyorum çünkü çok geç yatmaktan çok geç kalkıyorum. Ama üniversite zamanı her sabah kahvaltı ediyorum. Öğlen yine aynı şekilde entegreli yani lifli makarna ile ya biftek ya köfte yada tavuk göğsü yanında yoğurt ile beraber. akşamda yine aynı şekilde yiyorum okul zamanı 3 öğün şu anda 2 öğün yiyorum zaten fazlada iştah yok acıkmıyorum kolay kolay.

Şu andan itibaren çalışıp hedeflediğim seviyeye gelmeyi hedefliyorum. Bu arada 6. speed cardio 40dakika ile 1 saat arası bu yemeklerle kilo vermek için yeterli mi? su sizin dediğiniz miktarda zaten tüketiyorum.
    teşekkür ederim :)

4. defance04

defance04 Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    eğer imkanın varsa kardiyoyu ağırlık antremanın olmadığı günler çalış. yani salona pazartesi-çarşamba-cuma gidyorsan salı perşembe cumarteside çık dışarı 45 dk hafif tempo koş. faydasını görürsün.

Budu77 bunu beğendi.
  5. Budu77

Budu77 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Öyle yapıcam artık :) herkes aynı şeyi söylüyor oyüzden öyle yapıcam :)

6. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş