merhaba

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Bitli prens tarafından 25 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Arkadaslar merhaba kolay gelsin, konuyu buraya actim aslinda sporda yeni degilim.Ama burada daha kolay gorulur diye dusundum.Benim sorum basit aslinda oncelikle kendimden biraz bahsedeyim daha rahat cevap verebilirsiniz.Ben 22 yasindayim Almanya´da yasiyorum 3 sene kick box yaptim. 3 turnuva kazandim.Cok ufak yasdan beri sporun icindeyim, 2 yil once bu spora basladim 3 ay icinde cok guzel sonuclar aldim, suan 2.5 ay once tekrar basladim ancak eski formu tutamiyorum 3 5 ay bu isler icin cok erkendir biliyorum, ama benim genetiktenmidir yoksa iyi beslenme iyi antremanmidir bilmiyorum cok hizli gelisiyorum.1.5 sene onceki yaptigim sporda koillarim cok acayip buyumusdu ancak bu seferde goguslerim ve sirt kaslarim acayip guzel gorunuyor, ancak kollar bir turlu buyumuyor form tutmuyor, dedigim gibi sure cok kisa biliyorum ama daha once daha iyiydi daha hizli oluyordu hersey.

Simdi biraz beslenmeden dinlenmeden antreman programimdan bahsedeyim.1 gun antreman yapiyorum 1.5, 2 saat arasi bir gun mola veriyorum sonra tekrar gidiyorum.Ve gercekten cok iyi calisiyorum buna eminim, benim herangi bir antreman programim yok box yaparkende boyleydim mesela arkadaslar 3 4 set yaparlardi 8+3 gibi falan ancak ben mesela kol calisiyor isem oyle 3 4 kere yapmyiorum aciyi hissedene kadar gucum bitene kadar basiyorum ve kaslarimin sistigini yandigini hissediyorum.Tek eksik olan kosmayi sevmiyorum bu cok buyuk bir eksik biliyorum 10 km 20 km yuru deseler yururum ama kosmaktan nefret ediyorum.Beslenme konusuna gelince sabah zeytin,peynir,bal,kasar peynirini,yumurta beyazi 2 tane,cay sekersiz bazen meyve suyu veya sut.Oglen ise tavuk gogusu veya tavuk,pilav nohut vs vs.Aksamlari ise gene ayni hafif tavuk ton baligi salata vb.(Meyve yemeyide ihmal etmiyorum)Ayrica Supplement olarak whey protein tozu kullaniyorum antremandan sonra ve hergun birdefa bunun yaninda birtane zink aliyorum hergun tirnak sivilce ve ten icin sporcular icin cok iyidir herkez kullanir genelde almanyada,birde gece yatmadan once kas bakimi ve tok tutmak icin baska bir protein tozu aliyorum markasi powertec casein pro bu gece yatmadan once aldigim toz, normal protein tozum ise ironmaxx whey protein su ile aliyorum cabuk karissin diye.

Daha onceden weider kullaniyordum ancak weiderde seker oranini ve sivilce yapmasi hic hosuma gitmedi bu nedenle ironmax kullaniyorum cokda memnunum.Tek sorunum dinlenmek mesela hocam bana boxda 9 saat uyu derdi ama suan yapamiyorum en az 7 saat uyuyabiliyorum en fazla 9, 10 is nedeni ile.Birde antremandan ertesi gun sonra kaslarimda yanma hissediyorum bunu hocama sordugumda iyi antreman yaptigimi kaslarin guzel calistigini soyluyordu, bu konuda siz neler dusunuyorsunuz?

Sizce eksiklerim veya fazlaliklarim nelerdir? Not olarak biraz hafif gobek var onu eritmek istiyorum, bu beslenme dogrumu sizce yag yakmak icin dedigim gibi kosmayi sevmiyorum ama agir antreman yapiyorum.Boyum 1.81 75 76 kilo arasindayim.
    Cevaplar icin simdiden cok tesekkur ederim arkadaslar herangi bir sorunuz veya merak ettiginiz bir konu varsa sizde sorabilirsiniz severek cevaplarim.
    Edit: Imla hatalari.
    Bil mukabele saygilar...

2. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    imla hatalarindan cok klavyenin almanca olmasi sorun bende ayni seyi yasiyorum.
    1,5-2 saat antreman cok fazla 45 dakika ile enn fazla 1 saat bu sürenin sonunda kaslar yapimdan yikim asamasina gecer.
    agirliklari sayarak kaldir kasi yakarak degil; öyle bir agirlik alki 8-12 tekrar araligindan fazla yapama ve bu aralikta kal,bunu üzerinde yapacagin tekrarlar,agirligin hafif oldugu anlamina gelir ve hacimden cok güc kazandirir.
    simdilik bukadar beslenmen bakamadim,vakit bulunca bakicam.
    kolay gelsin.

3. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Kardesim agir kaldiriyorum zaten ama kesmiyor beni hissetmiyorum birsey o yuzden aciyi hissedene kadar basiyorum.Mesela ilk gogus basladigimda 30 kg basamiyordum suan 70 kg deyim bu gogus icin gercekden cok iyi.Deve gibi adamlar geliyor 50 kilo basiyor.Tabikide agir kaldirmaktan cok kasi calistirmak onemli ancak beni kesmiyor 10 12 oyle birde 45 dakkada veya 1 saatte ben sporu bitiremiyorum cok kisa geliyor bana sanki hicbisey yapmadan gidiyorum gibime geliyor.
    Cevabin icin cok ama cok tesekkur ederim tartismak cok guzel yorumlari bekliyorum.

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    nedemek istiyorsunki simdi agir kaldiriyorum ama kesmiyor??eger bencde 70 kilo ile 12-15-20 tekrar yapiyorsan ewet bu kesmiyor demektir bende diyorumki o 70 kg i 100 kilo yap 15 tekrar dene,kesip kesmedigini sonra tekrar burda konusuruz.

5. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    anladıgım kaslara aşırı yükleniyorsun bu gelişmeyi önleyebilir bu yüzden gelişmeyebilir küçük kas grubudur kollar fazla set girmen orayı büyütmeyebilir onun yerine bench presste sırtta arttıracagın agırlıklar bicepslerinede yansır. antremanda 1 saat için bütün enerjini tüketecek şekilde çalış ne kadar agır calısıp gidip o kadar iyi beslenip dinlenirsen o kadar iyi gelişirsin. kgx2 protein almanı en az tavsiye ederim kolların büyümesi pek kolay olmuyor kolay gelsin.

Bitli prens bunu beğendi.
  6. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Kardesim gucum max 70 yetiyor zaten zorlarsam max 75 ama mesajini aldim tesekkurler.
    --- Mesaj birleştirildi, 25 Mayıs 2014 ---
    Dostum cok tesekkurler dediklerini dikkate alacagim.

7. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Arkadaslar yorumlari bekliyorum...

Sayfayı Paylaş