Merhaba yeni başlıyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve TRBody34 tarafından 6 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. TRBody34

TRBody34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba. Öncelikle kendimi tanıtayım yaşım 17 adım Polat. Ben 3 aydır spor + diyet yapıyorum. Başlamadan önce tam olarak 100 kiloydum 3 ayda 18 kilo verip 82 kiloya düştüm. XXLden Lye düştüm yeni pantolonlar aldım baya bir fark var eski halimle şimdiki halim arasında ama bir miktar göbek,göğüs,bel çevresinde hala yağ var. Kimi siteye bakıyorum ideal kilo diyor kimisi 75 kimisi 68 diyor.Kilo verdim ama gücümde bir azalma olmadı bunu şu oyun salonlarındaki yumruk atma makinesinde ölçtüm oranlar hala aynı.

Günlük sporum. (İlk ay)

- 15 şınav 20 mekik. (Belirli saati yok)
    - 1 saat tempolu köpek gezdirme (Akşam 6)
    - 90 dakika kondisyon bisikleti (Akşam 8)

Son iki ay

- 1 saat tempolu köpek gezdirme (Akşam 6)

Sorularım:

Kaç kilo daha vermeliyim ?
    Yağ yakımı için günde ne kadar egzersiz yapmalıyım ?
    Nasıl egzersiz yapmalıyım ?
    Vücut geliştirme boy uzamasını engeller mi ?

İnternetten kardiyo falan araştırdım ama her yerde farklı egzersizler mevcut yani çok fazla seçenek var. Yağlarımı eritip vücut geliştirmek istiyorum ve bu konuda çok cahilim. Bana egzersiz tavsiyesi gibi konularda yardımcı olursanız sevinirim.

2. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Araştırma yapmadan konu açmayın lütfen.
    Kaç kilo vereceğine senin karar vermen lazım. Kendini nasıl görmek istiyorsan, nasıl bir hedefin varsa ona göre kilonu belirle. Yağ yakımı için haftada 2-3 kez HIIT yap fakat önce doktora danış. Şu soruyu da sormayın artık. vg boy uzamasını engellemez. Örnek olarak arnold.

3. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Öncelikle vücut geliştirme boy uzamasına engel olmaz tabi eğer ben ağırlığımın 3-4 katı ağırlıkların altına girebilirim diyorsan evet etki eder ama yaş itibariyle bunu yapman imkansızdır.
    -Kaç kilo vermeyeliyim demişsin boyunu söylememişsin kimse sana şu kadar kilo vermelisin diyemez aynada kendine baktığın zaman yağ oranından memnun olana kadar kilo vermeye devam etmelisin
    -Yağ yakımını bahsettiğin programla hızlı bir şekilde yapman zor.Spor salonuna yazılmanı kaldırabileceğin tempoya göre haftada 6 da olur bu 3 de olur idman + cardio işini görür + sağlam beslenme yağ,şeker,tuz olmadan.
    -Gideceğin spor salonunda ilk 3 ay için sabit belirli kilo vermek isteyenlere göre hazır programlar zaten vardır hocan vücuduna bakar isteklerini dinler ona göre sana bir program önerir zaten.

Sayfayı Paylaş