Merhaba,Yaşım 21 ve kilo 126

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve crush tarafından 20 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese iyi forumlar. Yıllardır bir çok türlü türlü bir çok foruma üye olmuşumdur fakat ilk defa bu kadar istekli olarak bir foruma katılıyorum. Sırayla başlamak gerekirse kendimi tanıtayım. İsmim Cemal. Yaşım 21. Boyum 1.86 cm. Kilom ise 126. İstanbul'da yaşıyorum ve özel bir üniversitede fakülte olarak 1. yılım ( 2 yıl hazırlık okudum ) . İlk olarak aşağıda kendi fotoğraflarımı göreceksiniz. Evet fazlasıyla sıkıntılı bir vücudum var ve ben bu vücudumdan artık nefret etme derecesine geldim. Farkındayım, oha yada yuh diyebilenlerinizde olacaktır aranızda. Saygı duyarım. Benden kilolu yada cılız olan arkadaşlarımızın da bu forumda olabileceğini de biliyorum. Bir forumda nasıl hareket edilir yada nasıl konuşulur bunu bilmiyorum ama gerçek hayatta nasıl davranıyorsam o şekilde davranmaya çalışacağım. Saklayacağım herhangi bir şey yok.

Uzun zamandır bu halde değilim. Yaklaşık 2 buçuk yıl öncesinde 80-85 kg. arasında gidip geliyordum,aktif spor olarakta koşu ve futbol ile iç içe bulunmaktaydım eh nazaran da masa tenisi oynardım okulda. Fakat sigara alışkanlığım olduğundan ve tabi ki üniversite değişikliğinden bir çok faaliyetimden uzak durmak zorunda kaldım. Hazırlık okumak gerçekten ruhsal ve bedenen olarak beni çok yıprattı. Şu anda 25 aylık bir ilişkim var. Kız arkadaşım normal yapıda ve fittir. Fakat ben artık vücudumun bu görüntüsünden onun da rahatsız olabileceğini düşündüğümden pes ettim kendi içimde ki bu tembellik olayına.

Sizlerden isteğim, yıllardır bu forumun içinde olanlarınız da vardır, aylardır olanlarınız da. Ben güzel & çirkin yorumlar istemiyorum. Ben sizlerin tecrübelerinizi yaş ayrımı yada rütbe ayrımı olmaksızın bana ne iyi gelecekse, benim için ne iyi olacaksa ve tabi ki doğru olan yolda sizlerin yardımı ile bu yolda sizlerden destek almak istiyorum.

Geçmişte yapıp bıraktığım bazı şeyler ;

1-) Insanity : 1 Hafta.
    2-) P90x : 1 Hafta.
    3-) Koşu : Ayda - 3 Haftada 1 kere

Okuduğunuz ve anladığınız üzere az bir çaba ve bebek adımlarıyla yapılıp, sıkılıp bırakılmışlık var bende. Bununla beraber ben değerli forum üyelerimizin de ve yöneticilerimizin de izni ve rızası olursa eğer bu açtığım konu burada kalsın ve ben haftalık olarak, siz değerli arkadaşlarımızın da yardımlarıyla kendi vücudumun gelişimini sizlere sunmak ve sizlerden de hem destek hemde motivasyon istemekteyim.

Yapabildiğim şeyler : Oturup 10 lahmacun,750 gr. çiğ köfte,4-5 yarım ekmek döner,günde 2-3 litre arası kola, abur cubur üzerine ne varsa bunları ben üst seviyede yapabiliyorum ve tabi ki bu bir meziyet değil ve ben bu yaşam stilimden de pek memnun değilim.

Yapmam gerekenleri ve önerilerinizi bekliyorum. Lütfen ve lütfen, ısrarla söylüyorum konumu kirletmeyiniz. Ben buraya yardım ve destek amaçlı geldim ve sizlerin bana yardım etmesini bekliyorum.

Şimdiden herkese teşekkür ederim. Kimseyi tanımıyorum ve en azından abim olabilecek insanların yaşlarını bilmediğimden normal hitapta bulunursam da şimdiden affola.

Not : Protein tozları, amino asitler, carnitinler vs vs.. Bunları alabilecek bir maddi düzeyim var fakat sizler bana ne zaman artık zamanı geldiğinde söylerseniz ve oy çoğunluğu ile karar verilirse o zaman başlayacağım.

Dipnot : Umarım el birliği ve olabilecek güzel dostluklarla güzel bir süreç bizi bekliyor. Ve pes edemem çünkü çok şey kaybettim vücudumdan. Artık düzelmem gerekiyor.

Dipnot 2 : Fit vücut benim için idealdir. En güzeli budur. Benim kendi ve kişisel fikrim budur. Bu yönde ilerlemek istiyorum. Şayet hedefime ulaşırsam belki o zamanda fit üstü seçeneğine gireriz ve tabi ki her şey zamanla... :)
    20131120_222350.jpg.jpg 20131120_222423.jpg.jpg 20131120_222439.jpg.jpg 20131120_222350.jpg.jpg

Ekli Dosyalar:

BereLaxed bunu beğendi.
  2. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    öncelikle sizi çok kararlı gördüm. inşallah hep böle kararlı kalır hedefinize ulaşırsınız. şimdiden başarılar dilerim.
    herhangi bi spor salonuna gidiyor musun? gitmiyorsan gitmeyi düşünüyormusun?

crush bunu beğendi.
  3. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkür ederim temenniniz için ve tabi ki umarım sizde istediğiniz vücuda ulaşırsınız sağlıklı ve güzel bir zaman zarfı içerisinde. Daha önce gitmiştim fakat şu anda gitmiyorum. Çünkü herkese 7'den 70'e aynı program veriliyordu. Kilosu az olup sönük olana da,normal vücutlu olana da ,benim gibi yağlı ve göbekli olana da.. O yüzden soğudum salondan ve gitmeyi düşünmüyorum. Evimde dumbell setim var. 1 Hafta içinde elime extra'dan 1.000 tl geçecek. Diğer eksik parçalarımı da alacağım yay,el yayı ve kalp ritim ölçüm cihazı gibi. Koşu için gerekiyor cihaz. Durum bu Derek.

4. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    eğer salondaki ilk ay programlarından bahsediyorsanız. o program genelde herkezde aynı şekilde olur. sadece yağlı kişilerde cardio biraz daha fazla olur. neyse onu boşverelim. bence yay, el yayı gibi aletler gereksiz aletler bende zamanında heves edip almıştım ama bence hiç bir işe yaradıkları yok pek tavsiye etmem. onlara vericeğin para ile 50 kg'lık bir ayarlanabilir dumbell set alırsan o sana zaten 6 ay felan yeter. zamanlada ağırlıklar yetmemeye başladıkda ağırlık plakası alırsın. bu arada cardio'yu nerede yapmayı düşünüyorsun? eve koşu bandı felan mı alıcaksın yoksa dışarıda mı koşucaksın?

5. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Evime hemen 300 m. uzaklıkta bir spor sahası var. Kum saha. Koşmak için muhteşem bir yer. Bununla beraber muhteşem derece de yine bir avantajım var bacak için. Şudur ; normal bir düz yol düşün yavaş yavaş yukarı çıkıyor ardından tam 45 derecelik açı oluyor o yol sana diklik olarak. Anlatabildim mi zorlayabilir ve kas gerilimimi o yolda da halledebilirim. Yokuş yolu derler burada. Çıkılması zor bir yoldur ama severim o yolu :) Çünkü üniversiteme gitmek için en kısa yol o yürümek için...

Ve hemen yanımda çam ağaçlarıyla dolu bir dağ var. Yaklaşık 500 metre yüksekliğinde.. Öyle de bir avantajım var :)

6. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    çevrende spor yapıcak yerlerin olması güzel. beslenme ve antreman programını belirledin mi?

7. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle :

Sabahları : 2 yumurta - 1 domates - 1 salatalık ve 1 meyve

Öğlen Sabah arası : 1 yoğurt kase yada 1 meyve

Öğlen : Tavuk göğsü ve meyve + su

Öğlen sonrası : Meyve veyahut sebze

Akşam : Çorba + Yoğurt + Meyve

Gece : Bitki çayı ve acıkırsam havuç

Antreman olarakta sabahları kardio düşünüyorum. Akşamlarıda P90X yada Insanity diyorum. Arada kaldım hocam. Ne diyorsun şimdilik ?

8. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    beslenme programın çok kötü.
    kilo başına 1.5 - 2 gr protein alman gerekiyor yani günde (2x126 = 252) 252 gr protein alman gerekiyor. aksi taktirde yağlarla birlikte kaslarında eriyecektir. Kaslarını çok iyi beslemelisin forumda "Beslenme" ve "Antreman:BodyBuilding & Fitness" Bölümlerinde antreman ve beslenme programını paylaş forumdaki üyelerle beraber sana daha güzel bir program hazırlıyalım.

crush bunu beğendi.
  9. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam evimin önünde hemen bir kasap var. Ben oradan tavuk göğsü alabilirim her gün bıkmadan. Sorun değil bu. Protein tozu da alabilirim herhangi bir markanın. Sence ne olsun bu ikisi arasından ?

10. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben herzaman doğallıktan yanayım. hergün 250gr proteini doğal besinlerden karşılayacağını düşünüyorsan doğal beslen derim ama benim okadar zamanım yok, hergün kim uğraşır onla felan diyiceksen protein tozu almalısın çünkü 250gr protein gerçekten de çok büyük bi oran. ben şahsen günde 150gr protein almak için kendimi yırtıyorum.

11. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Abi şimdi 250 gr. tavuk göğsünü alıyorum ve yiyorum. Olayım bu mudur ? Yani bu tamamen benim günlük proteinimi karşılar mı ? Ben yemeği yapmayı severim. Zeytinyağından bir çay kaşığı alır koyar kızartırım tuzsuz biçimde. O önemli değil. Bu bana yeter mi ? Okey miyiz yani bu konuda.

12. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    :) çeşke okadar basit olsaydı.

250 gr tavuk göğsünde yaklaşık 60, 70 gr protein var. yani bi besinin protein değeri o besinin ağırlığıyla aynı değil.
    bu linkten hangi besinin 100gr'ında ne kadar protein var öğrenebilirsin.

BESİNLERİN BESİN DEĞERİ TABLOSU

13. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hönk ! Bir dk bir dk hocaaaa ! :) Abi ne yaptın. 1 kilo tavuk göğsü mü yemem lazım bu proteini karşılamam için :D Akşam akşam şaşkınlıktan güldürdün beni. Ama benim vücudu gördün. Şimdi ilkten ve başlangıç olarak antreman modunda ne yapmam gerekiyor onu söyler misin ?

14. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    ben bu yorumu boşuna mı attım :D

antreman esnasında sarkma ihtimallerine karşı bol bol su tüketmelisin. su deriyi yeniler ve sarkma riskini biraz olsun azaltır.
    dumbell ile ağırlık egzersizleri yaparken çok tekrar az ağırlık şeklinde çalışman yağ yakımı için senin yararına olucaktır.
    set aralarına çok fazla dinlenmeni tavsiye etmem mümkün olduğunca erken başlamalısın. hiç durma sürekli haraketli ol.

benden bu akşamlık bu kadar malum yarın okul var :) dediğim beslenme ve antreman bölümlerinde konu açarsan diğer üyelerle birlikte güzel bi program hazırlıyabiliriz. iyi geceler :)

15. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim hocam. İyi geceler ve ellerin dert görmesin :) Tavsiyene uyacağımdan da şüphen olmasın.

16. BereLaxed

BereLaxed Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Abi sen en iyisi protein tozu al ben protein tozu alıcam bu weider filan var diyorlar araştırdım biraz pahalı.Arkadaşlarımda x-pro filan var ben alıcam başlayınca.

17. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlız dostum şöyle bir sıkıntı var. Önce kendi vücudunu tanıman lazım. Hemen alma. Bırak 1 ay boyunca bir başla spora. Bakalım kaldırabiliyor musun ? Sıkılacak mısın ? Verdiğin paraya değecek mi salonda ? Bunlar önemli faktörler. Boşuna paranı çöpe atma. Benim az çok geçmişim var amatör olarak ama son çare olarak görüyorum bu BB'yi. O yüzden önce bir bak kendine, dinle vücudunu. Bir devam et. Sonrasında zaten artık vücudunda gerek var mı anlarsın. Bende altyapı var, ağır antremanlara girebilirim. Sporcu geçmişim var ama sana tavsiye etmiyorum şimdilik. Diğer arkadaşlarımızda benim gibi düşünür diye düşünüyorum. Olurda yanlışımız varsa da bilgilendirirler zaten.

Ve en azından haftalık kendine program yap. Diyet + Cardio + Salon antremanı. Haftalık gelişimini görmek isterim. Ki daha yeni başlayacağın için önce vücudun su atacak ardından vücudun bu spora adapte olmaya başlayınca ufaktan büyüğe doğru yağ yakmaya başlayacak. Bu yüzden haftalık gelişimin hızlı olacak başlarda ;)

18. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Azimli birine benziyorsun, fakat salonun yerini hiçbir şey tutmaz. Salona gitmelisin ve ağırlıklar ile savaşmalısın. Savaşmadan gelişemezsin.

19. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle yorum için teşekkür ederim hocam. Azimli miyim ? Yoksa değil miyim ? Bunu göreceğim zamanla. Fakat ben zor olan bir şeyi başarmak istiyorum. Yağ yakarken kas kazanmak. Bu işte çok zor olan bir şey. Ve ben bu foruma bunu göstermek niyetindeyim, imkansız diye bir şey yok. Fotoğraflarıma baktın mı :) ?

20. tnakresss

tnakresss Üye

Beğenileri:
    747
    Ödül Puanları:
    103
    İnşallah hedeflerine ulaşırsın. Bende seninle aynı sorunları yaşıyorum. ben 135 kg dım ve spor geçmişim filanda yoktu. şu anda 108 lere kadar indim. 14. haftamdayım. 14 haftada 9 kg verdim. benim forumda okuduklarımdan aklımda kalanlardan biride şuydu. Beslenme bu işte inanılmaz önemli. her fırsatta protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor. Ayrıca bir seferde vücut en fazla 40 gr. proteini alabiliyordu. diğeri atılıyor. ben @FleXoR hocamızın hazırladığı evde 2 date dumbella çalışma programını uyguluyorum. benim yaptığım en büyük hatalardan biri sürekli çalıştığım ağırlığı arttırmaya çalışmak oldu. hareketlerin forumlarını bozuyordum yapabilmek için. 9.25 kg. ile latarel yapmak benim için çok büyük yanlışlardan biriydi. Şuanda hareketleri kaslara yedirerek ve hareketi bozmadan yapmaya kendimi alıştırıyorum. Her hareketin kilosu farklı. Acele etmeden başlanıp devam edilirse mutlaka sonuç alınıyor.
    Birde öğünlerine mutlaka lor da ekle. Bildiğin protein deposu. Kardio bizim için en önemli aktivitelerden biri. Mesajlarımdan bakarsan kendi yaptığım programıda paylaşmıştım.
    Yolumuz uzun. Yılmadan çalışmaya devam.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş