Merhaba, Sorularım var :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve RoarZZ tarafından 25 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. RoarZZ

RoarZZ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba öncelikle, bu foruma ilk yazışım.
    Önceden beri bir sorum olup ta google a yazdığım zaman direk buraya yönlendim en doğru şeyleri burda buldum. Ama tabi tam ihtiyacım olan şeyi öğrenmek için daha detaylı sormam gerekiyordu.

Biraz kendimden bahsedeyim. 26 yaşındayım. bankacıyım. 183 boy 80 kiloyum. kaslı bir vücudum yok ancak kemik yapım düzgün olduğundan sanki spor yapıyormuş gibi görünüyorum. kilo alırsam bölgesel yağlanma olmuyor (bunu hiç meyve yemiyor olmama bağlıyorum. fruktoz almadığım için sanırım. sebze yiyorum daha çok)

ne yazık ki günde 1 pakete yakın sigara içiyorum 8 yıldır. kısa dönemler spor yaptım. 9 yıl önce 2-3 ay boks yaptım. 1 sene önce 2 ay fitness falan. yani disiplinli ve iradeli değilim pek. 1 ay öncesine kadar çok abur cubur ve alkol tüketiyordum. bıraktım allahtan.

bi karar aldım 1 ay önce, ne pahasına olursa olsun istediğim sağlıklı fiziğe ulaşmak üzere. gören insanlar ne gerek var diyor ama ben biliyorum gerçeği, yağ oranım yüksek, kollarım karnım sırtım göğsüm çok güçsüz. o zamandan beri beslenmeme dikkat ettim ve 3 kilo kadar verdim.

sabah, 2-3 yumurta 1 tane sarısıyla birlikte, 100 gr kadar koyun peyniri, 5-6 tane zeytin, biraz tereyağ, bir avuç fındık ve kuru üzüm. 2 dilim çavdar ekmeği.

öğlen birşey yemiyorum genelde, kızacaksınız biliyorum. ama dışarda sağlıklı bişeyler yemek gerçekten masraflı çok. haftada 2 kez falan gidiyorum yinede.

akşamları, domates biber soğan soslu makarna, tavuk sote, tarhana çorbası gibi yiyeceklerden birinin yanında 1 tane turp bolca yoğurt marul maydonoz yiyordum. bir süredir akşamları da yemeyi bıraktım. daha çok geçiştiriyorum, omlet, kahvaltı vb şeylerle. ama bol bol su içiyorum ihmal etmiyorum.

yatmadan önce mutlaka süt içiyorum 300-400 ml kadar
    ------------------------

1 haftadır da spora gidiyorum arkadaşlar. 2 gün fitness, 3 gün kick box antremanı yapıyorum. fitness a hafif başladım. önce bisikletle 15 dkk ısınıp 2x10 luk setler hafif ağırlıklarla çalışıyorum. daha çok omuz göğüs sırt biraz bacak. kick box ta tahmin edebileceğiniz üzere epeydir devam eden bir gruplayım ve tempoya ayak uydurmaya çalışıyorum. bolca kardiyo (beni zorlayan kısım), esneme ve hafif kas çalışması yapıyorlar. ayak uyduruyorum da. ancak ne yalan söyliyim bayılacak gibi oluyorum. o yüzden spora gitmeden 1 avuç kuru üzüm yiyorum, kan şekerimi korumak için.

hafta içi 5 günü dolu geçiriyorum anlayacağınız. sabahtan akşama iş akşam dan geceye spor. hafta sonu da yarım saat 1 saat yüzüyorum denizde.

kendimi sıktığımı hissetmiyorum aksine bu tempo beni daha çok motive ediyor. eğer 1 gün dinlen 1 gün gel yaparsam hemen tembellik sarıyor beni.

arkadaşlar sorum şu: yaptığım şey aynen budur. amacım bel kısmını eritmek, üçgen ya da üçgene yakın, çevik bir vücuda sahip olmak. çevik bir vücuda sahip olmanın insan piskolojisini de çok olumlu yönde etkilediğine inanıyorum çünkü. yanlış yaptıklarım varsa söylerseniz, şöyle de yapsan daha iyi olur dediğiniz birşey varsa duymayı çok isterim. saygılar.

Sayfayı Paylaş