merhaba arkadaşlar birkaç sorum olacak lütfen içeri

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve qrduruqr tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. qrduruqr

qrduruqr Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    1
    selam arkadaşlar bir süredir çalışıyorum ve vücudumda değişmeler gözle görülüyor gerçekten. 3 ay oldu sanırım. ilk ay pek zorlamadım. sonraki 2 ay sıkı çalıştım. ve hala devam ediyorum.

birkaç sıkıntım var. bugün yarım saat önce antremanımı bitirdim fakat sanki daha önce göğüslerim daha iyi şişiyordu anlamadım neden böyle olduğunu.

normalde çalıştığımın %70 i kadar çalıştım ama yoruldum. arada sizlere de oluyor mu acaba?

ayrıca ben omuz çalışırken trapezlerim büyüyecek diye çok korkuyorum. 2 adet 8kg dumbell ım var tek elimle birini kaldıramadığım için yanlara doğru, 2 elimle 1 dumbell ı alıp öne doğru kaldırıyorum omuz için. tavsiyelerinizi bekliyorum. yani acaba az ağırlık çok tekrar mı omuza iyi olur, trapezi en az çalıştırarak, yoksa çok ağır az tekrar mı

2. Ünkut

Ünkut Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    53
    öncelikle hickimse herzaman antrenmanda 100% verimli calisamaz ara sira halsiz yada kuvvetsiz hissedebilir insan kendini bunlar gayet normal Robot degiliz sonucta.. kuvvetin olmadigi günlerde az agirlik ile 12-15 tekrar yap iyi bir pump icin.. omuz icin az agirlik cok tekrar her zaman benim icin etkili olmustur.. yada söyle yapabilirsin 1 hafta az agirlik cok tekrar 1 hafta cok agir az tekrar... trapezlerin büyümesini istemiyorsan ekstra Trapez calismasi yapma ama omuzlarla birlikte zaten büyürler..

Sayfayı Paylaş