Merhaba aranıza yeni katıldım, bir kaç sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Arasha tarafından 1 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Arasha

Arasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba;
    Aranıza yeni katıldım sorularım olucak, 1 ay oldu spora başlayalı ancak yıllardır spor yapıyorum yani sporcu birisiyim. 1 ay gibi kısa bi sürede baya fark etti şimdi 2.aya geçerken daha profesyonel çalışmak istiyorum bunun için yardımınza ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.Sırasıyla sorularımı yazıyorum.
    1-1.75 boyundayım 70 kiloyum yani kilo problemim yok, kesinlikle kilo almak istemiyorum genişlemek ve irileşmek için mutlaka kilo almam gerekir mi ?
    2-Protein Tozu, Aminoasit vs neler almam gerekir ve bunlar nasıl kullanılır.(Mümkünse marka veriseniz nokta atış yapmış olurum)
    3-2.ay için nasıl bir çalışma programı uygulamalıyım.

Çok acil bu sorularımı yanıtlayabilecek arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim,iyi çalışmalar.

2. melezprens

melezprens Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ilk ay genel antrenman hatta yeterli görünmez ise ikinci ayda genel antrenman yapılır . Üçüncü ay bölgesel olur bölge bölge antrenman sistemi oluşturursun . Protein kullanmak kilo almak demek değildir. Protein adı üstünde seni destekler ve yararı vardır.
    Protein tozu + amino asit yapabilirsiniz.
    Amino mu ? Dersen. Antrenman sonrası yıpranmış kasları onarır.
    Şimdilik bu tempo iyidir .
    Beslenmene de dikkat edersen iyi yolda gidersin başarılar.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arasha bunu beğendi.
  3. Arasha

Arasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim, ben 1 ay oldum başlayalı ama hiç bir ay olmuş gibi değilim yani sporcuydum zaten vücüdum müsait fitness için, şimdi forumda ilk 3 ay gerek yok protein tozu vs. demişler o yüzden kararsız kaldım yoksa çoktan almıştım.

4. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İrileşip genişlemek için heralde kilo almak zorunlu başka nasıl olacaktı :D protein ve aminoasid şimdilik gereksiz. Beslenmeni düzgün yapman yeterli. Kaslar daha yediğin besinlerdeki proteini depolayacak kapasite yokken ek olarak supplementlerden protein alırsan bu fazla proteinler ya karaciğerde yağ olarak depolanacak yada vücuddan idrarla atılır.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2014 ---
    Bence supplementr vereceğin parayi kırmızı ete ver

Arasha bunu beğendi.
  5. melezprens

melezprens Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu veyahut aminoyu alma kararını sen ver vücudunu yeterli görüyor ve yeni başlayanlardan bir adım ondeysen almalısın ağır antrenman sistemin ve sıkı çalışıyorsan al derim sonuçta hiç bir zararlı yönleri yok . Protein tozu 200 ml su veya yağsız süte bi ölçek karıştırılarak icilir. Amino asit tablet halinde kullanılır . 4 önce 4 sonra veya 2 önce 2 sonra .
    Başarılar

Arasha bunu beğendi.
  6. Arasha

Arasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle ilginize teşekkür ederim ama ben spora yeni başlamış gibi değilim yani baya göğüs baklava var yani :) o yüzden sordum acaba alsam mı protein tozu diye, her antrenmandan sonra yarım kilo kızarmış piliç yiyorum zaten ?
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Nisan 2014 ---
    Peki hangi markaları önerirsiniz ? bazıları ilk 3 ay kullanmayın boşa gider diyor oldukça kafam karıştı ?

7. melezprens

melezprens Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Suan antrenmanda ne durumdasin haftada kac gun gidiyorsun kardio yapıyor musun.
    Whey gold ideal .
    Alakasi yok ilk uc ay alinmaz diye bir şart yok senin vücudun ve gucun yerindeyse durma al cabuk ve hazirana yaza kadar hızla çalış

8. Arasha

Arasha Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan keşke foto gösteme imkanım olsa, haftada 4 gün gidiyorum önce 10 dk bisikletle başlıyorum sonra mekik twist falan diye devam ediyor, sağlam bir programa ihtiyacım var ayın 3'ü itibariyle ikinci ayıma başlayacağım ve 3ünden itibaren Protein+Aminoasit ve sağlam bir programla başlayım diyorum.

9. melezprens

melezprens Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Olur irtobatta oluruz elimden geldiğince en dogry sekilde paylasrm

10. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş