Merbaha

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Silvercat tarafından 28 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Silvercat

Silvercat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar yaşım 20 ve sürekli oturmak zorunda olduğum bir işte çalışıyorum kilom 126 boy 1.75 yaklaşık 1.5-2 aydır diyet yapıyorum 135 ten 126 ya düştüm 1 ayda antremanla birlikte;
    1 aydır spor salonuna gidiyorum spor hocam antreman yazdı ,karnite ve cla kullanmamı önerdi kilo olduğu için gidip ekg filan çektirdim rahatsızlığım varmı diye çok şükür birşey çıkmadı
    -1 aydır gittiğim için karnite ve cla kullanmak mantıklımı
    -göğüs bölgemde aşırı yağlanma var kadın göğüsü gibi küçülmesi için ne gibi bir antreman yapabilirim salonda extradan
    -normal hayatta hiçbir sıkıntı yokken koşu bandında hızı 5 e rampayı 3 e alıp yürüyorum 10. dakikadan sonra kaval kemiğim ağrıyor aşırı derecede sağ bacağım nedeni nedir,yürürken nefeste bir zorluk çekmiyorum yorgunluk yok sadece sağ kaval kemiğim ağrıyor
    -Diyet listem şöyle;
    --sabah ufak bir sandwich
    --öğlenleri işyerinde yiyorum günün çorbası ve sulu yemeği belki 1-2 dilim ekmek
    --akşamları direk iş çıkışı spora gittiğim için eve geldigimde yağsız salata ve ızgara köfte veya tavuk
    sizce diyet listem iyimi,iyi değilse önerebilirmisiniz, fakat spor hocam bir diyet listesi verdi fakat çalıştığım için uygulamam mümkün değil
    -programım fulll cardio yeni başladığım için tam isimlerini bilmiyorum programımı alıp hepsini yazarım
    -kilo verdikten sonra body building yapmak istiyorum sizce kaç kiloya düşünce başlamalıyım

sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim

Son düzenleme: 28 Şubat 2014
  2. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Ben spor yapmadığım halde carnitin kullanıyordum, cla ya yeni başladım.Bu konuda bence sıkıntı yaşamazsın.

Bacağındaki ağrı kemikten mi yoksa kasların mı?Çünkü bazenbende şöyle bir durum oluyor, bazen sanki özellikle bilek kısmından kaval kemiğimin yarısına kadar sanki bir demir varmış gibi hem bilek eklemimi kilitliyor hemde kramp gibi acıtıyor.Eğer böyle bir durumda mutlaka doktora gitmen gerekli.Hareketsiz yaşamın insan vucuduna en büyük zararı bu.İki sebebi oluyor, ya damarlarla ilgili bir sıkıntı oluyor kılcal damarlar hareketsizlikten yağ bağladığı için kaslara yeterli oksijen götüremiyor yada romatizmal oluyor.Ama ''kesinlikle doktor kontrolü şart!!!''

3. Silvercat

Silvercat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bacak için hangi bölüme gitmem gerekli ? bi görüneyim ne olur ne olmaz

4. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Dahiliye doktoruna git.Romatizmal birşeyse dahiliye ilgilenir.Başka türlü birşey varsa gerekli doktora seni yönlendirecektir zaten.

5. Silvercat

Silvercat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkür ederim hocam randevuyu yarın alırım giderim dahiliyeye, diğer sorularımıda cevaplayabilmeniz mümkünmü ?

6. Burak Can

Burak Can Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Vucudun için şunu söylerim.Herkesin kendine göre bir metabolizma yapısı var yağların ne zaman erir beslenmen, metabolizman v.s. ile alakalı, kimse ne kadar zamanda yağlar erir sana kesin birşey söyleyemez.Bu sabır işi.Ben bile kendime 6-8 bilemedin 12 ay süre verdim.Yani yaza fit vucudum olsun yağlarımı 3 ayda eriteyim gibi bir acelem yok.

Beslenme konusunda birşey yazamayacağım, çünkü forumda sen şöyle beslen demek kural olarak yasakmış, bizde bu forumda bilgi alışverişini bize sağlayan arkadaşlara saygımızdan prensiplerine uyuyoruz.Ben işyerimdeki 4 çalışanımdan nasıl bunu bekliyorsam burada emeği geçen arkadaşlarında bunu beklemek hakkı diye düşünüyorum o konuya girmiyorum.Ama gittiğin spor salonundaki antranörün sana vucut yapına güç kapasitene göre bir beslenme programı yazması lazım.Çünkü burada listesini yazan pek çok arkadaş gittikleri salondaki hocalarının yaptığı listelerden bahsediyor.

Yağ yakma günlüğü beslenme günlüğü gibi başlıklar var, bunlarda 130-140 lı kilolarda olup zayıflayan arkadaşların yazıları var paylaştığı bilgilr var, mutlaka onları boş zamanında oku gerekiyorsa al eline kalem kağıt not al.

Carnitin i uzun zamandır kullanıyorum carnitin ile yürüyüş yaptığımda ve carnitinsiz yürüyüş yaptığımda performansımda ve vucut ısınmasında fark oluyor, yani carnitin + yönde etkiliyor.CLA ya başlayaı 3-4 gün oldu o yüzden onun hakkında ilerleyen zamanlarda fikir söyleyebilirim.

Ne kadar kilo dan sonra BB yapayım diyorsun, bence şu anda bile ekstradan programına katabilirsin.Bu konuda çok uzman değilim ama zayıflamak için spora başlayan arkadaşların günlüklerinde spor salonunda BB amaçlı ağırlık çalışmaları da yaptıklarını okudum.

Dediğim gibi, zayıflamak için bu sporu yapan arkadaşların günlükleri çok faydalı olacaktır senin için.Fakat asla unutma, doktorlar der ki ''her insanın kendine özel bir metabolizması vardır ve aynı parmak izi gibi sadece o kişiye özeldir''.Bu nedenle kendi vucuduna ve çalışmana göre bir diyet ve beslenme programı hazırlamalısın, hazırlatmalısın.Yoks kaş yapayım derken göz çıkartmak iyi olmaz.

Sayfayı Paylaş