Merak ettiğim bir konu.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Metin88 tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut çalışanlar yağ kullanmıyorlar gereksiz besin olduğu için değilmi?
    Peki aklıma takılan bişi var bu marketten aldığımız margarin veya terayağı diye alınan şeylerin yanı sıra (bilen varmıdır emin değilim ama..)

Mandıradan alınan sütten çekilmiş; krema (%100 doğal) veya kremadan evde yapılmış orjinal tereyağı bunlarda yasakmıdır acaba?

Tereyağın yapılışı ise sadece kremayı tencereye koyup eritip belli bir süre kaynattıktan sonra oluşuyor içine herhangi başka birşey konulmuyor.

Kafama takılan soru şudur.

Birisi doğal ve hayvansal yağ mantıklı düşünürsek eğer doğal ve %100 sütten yapılmış olması içinde bol miktarda besin değeri olduğu. Diğeride sadece üstünde yazılanlarla bildiğimiz ve ne olduğu mechul, doymuş yağ dedikleri şey.:badgrin:

Az miktarda kullanımında bir engel olabilirmi?

Mesela pilav yaparken 1 kaşık margarin yerine dediğim tereyağından kaşığın 5 te 1 i veya 6 da 1 i ölçekte konulduğunda gayette güzel bi şekilde pilav a tad veriyor.

Bilgisi olanlar ve mantıklı cevap yazıcaklar için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

2. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Yağ gereksiz bir besin değildir. Karbonhidrat ve protein kadar gereklidir Fakat Dikkatli ve kaliteli Yağ tüketilirse.
    Sadece Kişisel görüşüm Mantık yolu ile.Her şekilde margarin kadar Zararlı Değildir.Ama burda Tereyağı,margarin önerilmiyor.Yani Forumda yağ ürünleri(önerilmiyor)
    Az miktarda kullanımı engel teşkil etmez ölçü kaçmadığı sürece.Ama Krema Tarzı belirttiğiniz şey yerine bulyon kullanmak daha mantıklı geldi.(Bulyonun İçinde ne olduğunu bilmiyorum bu arada oda Yağlı olabilir)Ama genelde Bulyon kullanılıyor.
    Bahsettiğiniz bildiğimiz Evde yapılan tereyağı değil mi?

3. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Aynı şeyden bahsediyor olabiliriz emin değilim ama bu tereyağını yapmak için dediğim krema gerekiyor oda evde yapılmıyor :) Mandıradan alıyoruz biz. Ama sizin dediğiniz tereyağ margarinle zeytin yağını yakıpta yapılan ise değil.

4. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    doymuş yaglara giriyor bu da zaralıdır.tabi sınırı aşmadıkca ama hergün tereyaglarla beslenirsen dozu aşarsın.margarin ve tereyag arasında seçim yapcaksan tereyagı seç.lüçük ölçülerde kullanacaksan zararı yok.yag alımını aşarsan kas yapımda etkisi yok sadece vucudun yag depolar ileride bu yagları atmak içiçn ugraşrsın

5. Metin88

Metin88 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Açıkçası benim pek öyle bi gereksinimim olacağını sanmıyorum neden diye sorarsanız eğer ben küçüklüğümden beri diyelim hep bu tür şeylerle beslendim ve şuan yaşım 23 ve hala daha 70 kiloyum lise 1 de de 70 kilo idim metabolizmam hızlı çalışıyor vücudumda yağlı değil. şuan öğrenciyim aslen mesleğimiz çiftçilik biraz kaslı vücudum var. Tam olarak merak ettiğim kas gelişimi aşamasında bunların engel teşkil edip etmemesidir.

6. atakan123123

atakan123123 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Şişli/İstanbul
    Ya alınmmasa Daha iyi olur orası kesin kesebiliyorsanız kesin yada azaltabiliyorsanız azaltın Sonuca daha çabuk ulaşmanızı sağlar.Kimsenin önereceğini sanmam.

Sayfayı Paylaş