Menü ve spor önerisi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Kaypuz tarafından 8 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba
    3 ay önce 122 123 kilo arasında idim şuan 112.5 gibi bir kilodayım yaşım 22 boyum 1.82 vucudumdaki yağ 36 kg ( yaklaşık ) değişik menüler farklı varyasyonlar uyguluyorum ama pek uzun süreli olmuyor buda hem metobolizmamı harabe ediyor hemde şevkimi kırıyor sanırım günlük hiç birşey yapmadan yaktıgım kalori 2241 di şuan sabah 3 yumurta haşlaması ara 1 yeşil elma öğlen bir kase çorba biraz pilav ara 1 yeşil elma akşam salata+et tavuk ama pek memnun oldugumu söyleyemiycem yüzmeyi düşünüyorum neler önerirsiniz neler yapmamı uygun faydalı bulursunuz bir çok tavsiyeye ihtiyacım var

teşekkürler şimdiden

2. kellar

kellar Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kaypuz şu diyet programın protein açısından biraz zayıf geldi bana.Yag oranın yüksek ama diyet yaparken olan kaslarınıda bu programla istemeden yakarsın. O yüzden ara ögünlerde yedigin elmalar yerine yağsız , diyet ton balıgı al 2 ser kutu ye. hem daha fazla tok tutar hemde protein acıgını kapatmıs olursun.Diger taraftan yüzmeye başlamayı düşündügünü söylemişsin.Yüzmek iyi kalori yaktırır ama tüm vücudu çalıştırdıgından çabuk yorulursun ve bıkkınlık yapabilir.Onun yerine sana eger alışık değilsen hafif once başlarda tempolu 40-45dkk yürüyüş ardından da 10-15dk kadar koşu öneririm.

Kaypuz bunu beğendi.
  3. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    Spor salonuna yazılmanızı öneririm öncelikle, bu sayede hem şevkiniz artacak ,hemde disiplininiz. aynı anda yüzmeyede katılabilirsiniz tabi, hatta bu dahada faydalı olacaktır.
    kilo vermeyi uzun zamana yaymayı tavsiye ederim , çünkü bende geçensene mayıs ayında başladım ,başladığımda 120 kg idim boy 178 di , şuan 82-84 kg arası gidip geliorum boy 182.
    ben kiloları 4 ayda verdim 3 kutu l carnitine kulandım 1 kutuda cla , yemek olarak , eskiden içtiğim kolaları , yediğim cipsleri vs.vs hepsini sıfırladım sadece ve sadece sağlıklı olan şeyleri yedim örneğin sabah 3 yumurta beyazı 1 tam 1 küçük dilim kepekli ekmek, 50 gr lor 100 gr beyaz peynir salatalık domatezyemekten sonrada 1 bardak yeşilçay, öğle yemeğinde 20 gr tavuk haşlama 1 kase çorba ve salatalık , akşam saat en geç 7 de yiyodum yemeği 8 adet ızgara köfte, 1 tam balık veya ızgara kırmızı et yiyordum, yanında bol salata başkada bişey yemiyodum , öğle yemeğinde içine 1 kaşık sirke katılmış yoğurt ve gece yatarken 1 kase sirkeli yoğurt yiyordum , dediğim gibi 4 ayda tam 40 kg tabi spordada çok zorluyordum kendimi 1.5 sat kardio 45 dk de ağırlık çalışıyordum , fakat bu şekil ağır sporu size asla önermem , zamana yaymalısınız , çünkü bende şuan feci sarkmalar var, kollarda bacaklarda karın bölgemde özelliklede göğüslerde var. inşa ettiğim kas kütlesi gözükmüyor, resmen iri yarı kaslıyım ama fit gözükmüyor. hatta ben ramazadnan önce 79 kg ye kadar indim 4 tane karın kasım gözüküyordu ama sarkmaları elle düzelttiğim zaman. size o yüzden hızlı kilo vermeyi önermiyorum , zamana yayarsanız zerre sarkma olmuyacaktır , hatta geçenlerde televizyona bi eleman çıktı 60 kg vermiş ama hiç sarkma falan yok , işte sizde onun gibi yapmalısınız, yoksa benim gibi ameliyat olma zorunlluluğunuz olur, ben derileri aldırmak için ameliyat olacam inş. çünkü bu şekil 1 yıl geçti sarkmalar düzelmedi.

Kaypuz bunu beğendi.
  4. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkür ederim tavsiyeler için 4 ayda 40 kilo gerçekten kulağa hoş geliyor ama sonrakı anlattıkların öğle değil tabi inş sende kurtulurusun en yakın zamanda sarkmalardan bende kilo daha çok kalça basen kısmında üst tarafım göğüs hariç çokda abartılı değil ama basenlerden bir türlü kilo veremiyorum onun dışında menünüz güzelmiş ben az tüketiyorum gibime geliyor bir düzenleme yapsam fena olmayacak tavsiyeleriniz doğrultusunda kapsamlı bir liste yapıp burda paylaşırım sizinde görüşlerinizi beklerim :)

5. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul
    İlginçtir liste çıkartamıyorum biraz yardım edermisiniz : ))

bu arkadasın listesi bana uyarmı acaba https://www.bodyforumtr.com/vbforum/deal-define-beslenme-program-t41800.html

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:49 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:01 ----------

Sabah
    - 3 Yumurta Beyazı ( sarısı yasak )
    - 2 Dilim Tam buğday kepek ekmeği
    - 1 dilim peynir
    - Domates + Salatalık Sınırsız
    - 1 Bardak portakal suyu

Öğlen
    - 1 Kase çorba
    - Tavuk/Et Yada 3 Yemek kaşığı Makarna/Pilav
    - 1 Dilim tam buğday kepek ekmeği ( makarna / pilav yenmediyse )
    Akşam
    - 2 Tabak sebze çorbası ( içinde lahana ve maydanoz da bulunduğu)

Aralarda 1 Yeşil elma , akşam yemeğinden sonra 1 küçük paket sanırım 100 gr light yoğurt yada 1 bardak light süt
    Günde en az 2 en fazla 3 bardak yeşil çay

Ve spor salonunda yüzme yerine fitness’a ve hafif ağırlık çalışmalarına başlamayı düşünüyorum.
    Tavsiyelerinizi fikirlerinizi eleştirilerinizi dört gözle bekliyorum

Birde aşağıda ki konularda günlük açıcam linkini eklerim =)

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bu ısın yanı beslenme programının ılk kuralı sudur duzenlı ogunler yanı sunlara dıkkat etmen gerekır

3 ana 3 ara ogun olsun

spor yapmıyorsan kılonun 0.8 katı yapıyorsan 2 katı proteın olsun

kompleks karbonhıdratlar olsun ( makarna(kepeklı daha uygun) bulgur-tam bugday-yulaf v.b)

besıt seker olmasın

3 ana ogun baya ogun olsun ole corba falanla olmaz

yuzmeye de gıdebılrısın ama eger etrafındakı salonlarda varsa grup spınıng derslerı oldukca hos ama en basıtı bır spor salonuna yazılıp hem agırlık calısmak hemde orda kardıo yapmak

Kaypuz bunu beğendi.
  7. Kaypuz

Kaypuz Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    İstanbul

Çok sağol
    peki sen ne önerirsin akşamları ne yesem daha iyi olur yada menüde değişiklik yapman gerekseydi neleri değiştirirdin diyeyim

Sayfayı Paylaş