Meme ucu sarkması, büyümesi

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve FellowMert tarafından 7 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlarım sanırım 12 yaşından beri başladı şuanda 17 yaşındayım sorunum göğüs meme uçları biraz şişik var mor renkte ama soğukta ve duştan çıkınca gayet çok güzel duruyor topluyor kendini göğüs kası varmış gibi ama 10 dakika sonra tekrar kendini salıyor. Araştırdım jinekomasti neden birşeymiş. Ameliyat ile geçebiliyormuş acaba bunun ameliyatını olan veya bu konuda bilgisi olan varmı ? yarımdım ederseniz sevinirm. Teşekkürler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:44 ----------

Jinekomasti yüzünden motivasyon kaybı yaşıyorum aynaya baktığımda düzgün görünüm sergilemiyor ve bu yüzden vg yi bıraktım inş 15 tatilde ameliyat olacağım ondan sonra tekar vg devam.

2. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    18 yaşından küçüklere bu ameliyatı yapmak istemiyorlar. Çünkü gelişiminiz daha tamamlanmış olmuyor. Ama özel bir yerde yaptırırsanız para için yapabilirler.
    Bahsettiğiniz %90 jinekomasti. Soğukta sertleşme sıcakta yumuşama özelliği olması. Ama fotoğraf koyarsanız biraz daha net bir şey diyebiliriz. Tabiki en iyisi plastik cerrahiye gitmektir.

3. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...

Bahsettiğin şey jinekomastiye benzemiyor... Banyodan çıktıktan sonra düzeliyor diyorsun... Bu biraz soğuğa maruz kalması birde sabunlandığın hafif masajla toparlar geçiçi bir süre sonra tekrar salar...

Yağ dokusundan bahsediyorsun...

Kardiyoya devam....

Çok rahatsız ediyorsa ameliyatı kolay...

Ama sporu bırakmana hiç anlam veremedim...

Azi bunu beğendi.
  4. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Yağ fazlalığıda bir jinokamasti hastalığıdır. Bir çok kişi sadece liposuction ile yağlarını aldırır. Ve bu yağlar öyle sporla erimez :)
    Ve jinekomastide soğuğa duyarlıdır soğukta titreyince kaslı bir görünüm alır yada spor yapınca. Ama sıcakta kendini salar ;)

Parliament bunu beğendi.
  5. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...

Meme dokusu yağdan ve süt bezlerinden oluşur...

erkekte süt bezleri yoktur-veya gelişmemiştir.... sadece yağdan ibarettir..

Her erkekte bir miktar yağ dokusu olur memede bu jinekomasti değildir....

Eğer sütbezleri büyürse bu jinekomasti dir. Yani kadın memesine benzemesidir. Resmen yeni ergen kız memesi gibi olur...

Zayıflamakla kadınların memeside küçülür... Erkeklerinki de...

Bir ameliyat olmakla jinekomasti ustası olmuşsun RaJeV...

nofear ve Azi bunu beğendi.
  6. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bunun ameliyat ile olmakla alakası yok. Araştırma yaparsanız her yerde yazdığını görürsünüz. Ben her yağ dokusu jinekomasti demedim. Bunu doktor bilecektir. O kadar tahlil ultarasyon boşuna yapılmıyor!!!

Ama sadece yağ dokusuda jinekomasti olabilir! Bilip bilmeden konuşmayın lütfen! İnsanları gereksiz yere yanlış yönlendirmeyin!

Hastalığın tipleri bile 3'e ayrılıyor.
    1)Meme dokusu büyümesi
    2)Yağ dokusu büyümesi
    3)Hem meme dokusu hem yağ dokusu büyümesi

Kaynaklar:

Jinekomasti, erkeklerde anormal meme büyümesi demektir. Sözcük, Yunanca gyne (kadın) ve mastos (meme) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur. Sebebi tam olarak bilinmemekle beraber, birden çok sebebi olabileceği düşünülmektedir. Genellikle seks hormonlarındaki dengesizlikten kaynaklandığı düşünülür. Ergenlik çağındaki erkeklerde rastlanan jinekomasti, vakaların büyük çoğunluğunda birkaç yıl içinde kaybolur.
    Herhangi bir sağlık tehlikesi yaratmamakla beraber, nadir durumlarda sağlığı tehdit edebilecek farklı bir rahatsızlığın göstergesi olabilir. Sıklıkla sosyal ve psikolojik sorunlara sebebiyet verir.
    Jinekomastiyi meydana getiren sebep belirlenebilirse, buna yönelik tedavi uygulanabilir. Ancak birçok durumda tedavisi cerrahidir.
    Üç ana tipi vardır: glandüler, mikst tip, lipomatöz. Glandüler tipte büyümeyi gerçek meme dokusu sağlarken, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı oluşturmaktadır. Mikst (karışık) durumda ise hem bir meme dokusu artışı vardır, hemde yağ dokusunda artış bulunmaktadır.
    Cerrahi tedavi yöntemi olarak liposuction ve meme bezinin çıkarılma teknikleri en uygun tekniklerdir. Bu tedavi yöntemleri memenin muayene bulgularına göre değişir. Meme dokusunda fazla miktarda yağ dokusu mevcut hastalarda liposuction yöntemi ile iyi neticeler alınır. Yağ dokusu fazlalığı ile birlikte meme bezi fazlalığı olan hastalarda ise liposuction la birlikte meme dokusunun çıkarılması gerekir. Eğer yağ ve meme dokusu fazlalığının yanında deri fazlalığı da mevcutsa yağ ve meme dokusunun çıkarılması yanın da deride birlikte çıkarılır. Ameliyat sonrası 3 hafta bandajlama uygulanır ve hasta aylık kontrole çağrılır.

http://www.jinekomasti.com/index.php/200809051/jinekomasti-nedir.html

Bu ikinci kaynak:

http://www.laperlaestetik.com/ECUMemeBuyumesi.asp?gclid=CI340qD7vq0CFclH3godFFSq-w

Bu da görsel kaynaklar:

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=oBktKalt_9A[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=ACrDHIJtNVo&feature=related[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=WSgcglMbVVs&feature=related[/YOUTUBE]

Okuyun araştırın dinleyin! Ondan sonra Yorum Yapın!
    Jinekomastinin 2. tipi olan yağ dokusu büyümesi hiç bir şekilde spor ile erimez!

Son düzenleme: 8 Ocak 2012
  7. FellowMert

FellowMert Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    RaJeV kardeşim yorumun için çok teşekkür ederim. Meme ucunun altında çok değişik bir yağ dokusu var ve sert 3 aydar bg yaptım göğüs çalıştım göğüs kaslarım var belirginleşti ama meme ucu düzelmedi artı birde basket oynuyorum sürekli koşma cardio sayılır gine bir etkisi olmadı inş yakında plastik cerrahi'ye gideceğim ne olduğu anlaşılır. Ama öğle çok büyük aşağı doğru sarkma yok kadın memesı gibi sadece ucu büyük ve mor ( Spor'u bırakmamın nedeni aynada baktığım zaman kötü duruyor soyunma odasında birileri görücek diye soyunmaktan utanıyorum ama duşta çıktıktan sonra filan gayet güzel göğüs kası gibi duruyor anlam veremedim. )

8. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Aynı sorunları bu hastalığa sahip herkes yaşıyor malesef. Keşke sporu bırakmasaydınız.

9. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    RaJeV çok kızmışsın...

Kısaca bahsettim...

Abi bunun ultrasonunu ben yapıyorum..
    Bu konudan uzak değilim...

Ta içindeyim... beyim...

"Yağ fazlalığıda bir jinokamasti hastalığıdır. Bir çok kişi sadece liposuction ile yağlarını aldırır. Ve bu yağlar öyle sporla erimez"

Senin yazdığın bu cümleye karşıyım sebebi..

Sadece kilo alanlar... memedeki yağlarda artar... bu jinekomasti değil..
    Dolayısıyla zayıflayınca bu yağlarda azalır...

Vücuttaki tüm yağlar zayıflamakla erir... sadece böbrek çevresindeki yağlar hariç....

Yemişim ben o senin eklediğin link teki doktorları..... bir kısmı elime müşteri gelsin diye beklerler...

O beyfendiler bana hastalarını ultrason için gönderirler... yağ dokusumu ağırlıklı yoksa glandüler(süt bezi) ağırlıklı ...

jinekomastide sadece yağ fazlalığıda olabilir ama şart şu... östrojen hormonun vücuttaki fazlalığına bağlı oluşmuşsa ... buna jinekomasti denir...

Ama östrojen hormonuna bağlı olarak yağ fazlalılığı ağırlıklı jinekomasti de zayıflamakla jinekomasti gitmez. Fakat yinede zayıflamakla bir miktar küçülür...

Azi bunu beğendi.
  10. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Bu söylediklerinize kaynak gösterebilir misiniz? Ben bu dediklerinize kesinlikle inanmıyorum. O kadar kilo verdim. 4 karın kasım çıktı ama göğüslerim hiç ama hiç erimedi. Ve benim göğsümde yağlanma vardı sadece liposuction uygulandı.
    Bırakın onları devlet hastaneleri niye bedavaya bu ameliyatı yapıyor? Doktor bana git zayıfla diyebilirdi çok kolay bir şekilde.

Ayrıca hormon artışından dolayı ise göğüsteki büyüme ameliyat kesinlikle yapılmaz. O an plastik cerrah ile işiniz biter. Endokrin sizinle ilgilenmeye başlar.

Bir şey daha benim ultrasyonu uzman doktor yaptı asistan değildi. Sonuca yazdığı şey yağ fazlalığından oluşan jinekomasti hastalığı gözlenmiştir. (Ki ben bunu özelde falan yaptırmadım devlet hastanesinde hallettim her işimi)

Son düzenleme: 10 Ocak 2012
  11. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...
    Asıl hormon artışından kaynaklanan göğüsteki büyüme için ameliyat yapılır... çünkü kalıcı değişiklikler olur..
    Hormona bağlı olmayan kilo almakla olan yağ ağırlıklı meme büyümesinde cerrahi ilk tercih değil...

Hiç bir plastik cerrah... kolay kolay git zayıfla gel demez...

--- özelde ise hastane ve kendisi para kazanacak...
    --- devlet hastanesinde ise performansı artacak...

potansiyel müşteri kaybedilmez...

Bu kadınlarını zayıflamak için diyet -spor yerine liposuctionu tercih etmesi gibi birşey...

"Endokrin sizinle ilgilenmeye başlar" demişsin

Eğer testosteron yüklemesinden dolayı ( ikincil olarak vücutta östrojen yükselmeye başlar... sebep fazlalık testosteron östrojene dönüşür) jinekomasti olmuşsa bu artık endokrinle jinekomasti halledilemez.. asıl jinekomasti budur... tedavi sadece cerrahidir...

Azi bunu beğendi.
  12. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Şu an sözleriniz hep havada. Böyle lafları çok duydum. Dediğim gibi bilimsel bir yazı koyun tartışalım. Böyle kendi sözleriniz olmuyor. Ha plastik cerrah yada endokrin uzmanıysanız ayrı?

Hormonda sorun varsa kesinlikle ve kesinlikle size ameliyat yapmazlar. Allah aşkına kaç kere jinekomasti için doktora gittiniz ki? Ben ne çileler çektim ameliyat izni almak için endokrinden. Eğer hormonlarınız bozuksa önce size tedavi uygulanır. Bu tedavi uzun sürelidir. Hormonlarınız tamamen düzelmeden endokrin size ameliyat izni vermez. Çünkü kaç kere ameliyat olursanız olun sorun tekrar çıkacaktır. (Endokrin doktorumun sözleri)

Dediğiniz gibi hormon bozukluğu yüzünden kadın hormonları meme büyümesi olur. Önce hormon tedavisi daha sonra ameliyat yapılır. Sizi direk ameliyata bilinçli hiç bir doktor almaz.

13. kerimagil

kerimagil Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    uzman hekim...

Kitaplarımı raflardan indirip sana kopya edecek değilim...

Kaç kere jinekomasti için doktora gittin diyorsun...

Kardeş mesleğimi söyledim... Kaç yıllık eğitimimi kaç sene çalıştığımı söylemem faydasız.. Boşuna konuşuyorum...

Daha ayrıntı gerek var mı?

Pes doğrusu...

Jinekomasti de cerrahi olarak yağ hücreleri ve süt dokusu alındıktan sonra daha neresi büyüyecek...

içinde olmayınca ben sana neyi anlatayım...

Bu işin içindeyim deyince ne anlarsın... jinekomastinin teşhis ve takibinde ben de varım... Yani bu hastalığın teşhisinde benimde rolüm var...

Daha neyi anlatayım...

Sen bilirsin...

Sen bilirsin deyince dövüş kavga olmazmış...

Ben birşey bilmiyorum o zaman...

Azi bunu beğendi.
  14. alper61tr

alper61tr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaslar aynı sorun bendede var ve gerçekten siz anlam veremiyorsunuz belki ama insanı çok kötü yapıyor aynaya bakınca moraliniz çok bozuluyor bende bu durumdayım

15. earthquaKe.

earthquaKe. Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    aynen krdşm bendede var penyeler bi thaf duruyo bazen cektırmadan uclarını elimde sıkıyorumkı toplu dursun bunun bi çözümü yokmudur yeaaaaaa kafa_

celeron bunu beğendi.
  16. RaJeV

RaJeV Üye

Beğenileri:
    686
    Ödül Puanları:
    123
    Adam akıllı diyet ve spor yapmak. Hala geçmiyorsa uzman bir doktora görünmek tek çözüm

17. alper61tr

alper61tr Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    aynen kardesim (benimle aynı sorunu olan ) birisi daha bana dedi bunu göğüslerini çalıstır geçer die düzgün bi göğüs kası yapmalıyız bide aynen bende senin gibi yapıyorum toplansınlar diye biraz bastırıyorum 10 saniye normale dönüsüyor bide soğukta normal oluyor çok kötü birsey bu insalla h geçer allahım :(

18. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ya bende bu sorundan müzdaribim gerçi çoğu kişi ergenlikten diyor ama ergenliğe 12 yaşımda girdim ilk zamanlar acıyordu falan altında top gibi bir şey vardı sonra küçüldü şuan hala az birşey var bunla ilgisi olabilirmi birde 16 yaşından sonra kalıcı olmazsa yok oluyormuş ben şuan 16 yaşındayım 17 yaşıma girmemi bekliyeceğim olmazsa doktara gidicem göğüs kaslarım çok iyi herkes çok beğeniyor ama işte meme uçları kötü duruyor vallahi artık bantlayıp çıkmayı düşünüyorum

19. mmt123

mmt123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bendede buna benzer bir problem var.Tek şikayetim meme ucumun şişik olması. Bundan 6 ay önce 97 kiloydum. Simdi ise 76 kiloya düştüm. boyum 1.80 acaba bende de var mı bu problem yardımcı olurmusnuz? Fotograf da ekledim buraya. yaşım 19 bu arada. başlıkta denildiği gibi soğukta vb. irkilme gibi durumlarda sönüyor ve normal bir şekil alıyor.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012
  20. brhmcr

brhmcr Guest

Genç arkadaşlar, şüphe duyduğunuz konularda doktora danışmaktan çekinmeyiniz, böylece hayal kırıklığı vs nin önine geçmiş olursunuz. Devlet hastahaneleri ücretsiz bakıyor ve gerekirse basit olan ameliyatı ücretsiz gerçekleştiriyor. Utanmanın, sıkılmanın hiçbir anlamı yok hiç birimiz dört dörtlük değiliz.

Sayfayı Paylaş