mekikte boyun ağrısı

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve lakeoftears tarafından 9 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. lakeoftears

lakeoftears Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    mekik çekerken boynum ağrıyor ,daha doğrusu çok çabuk yoruluyor.Elimle başımın arkasından tutup çektiğimi zannetmeyin.Ellerimin parmaklarını hafifçe dokunuyorum başıma ,elimle çekmiyorum.
    Boynumu düz tutsam da aynı ,yukarı kalkarken başımı biraz aşağı indirsem de aynı.
    Boynum hep kasılmış vaziyette oluyor.
    Mekik hareketinde ilk önce boynum yorulduğu için bırakmak zorunda kalıyorum bu yüzden .
    birşeyleri yanlış yapıyorum ama neyi,bir yorumunuz varsa yardımcı olur musunuz,teşekkürler.

2. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Her ne kadar mekik çekerken elimle boynuma baskı yapmıyorum denilsede yapılıyor o yüzden elinizi başınızın yanına koyarak mekik çekmeyi deneyin.

3. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    mekik harkeetinin nizami yapılıp yapılmadıgına emin olmalısınız. tam mekik yerine yarım mekik çekilmeli. elleri enseye koymak gerilimi artırır elleri çapraz yapıp govdenize koyunuz. basınızı eğerek yani govdenize dayayarak mekik cekiniz.

lakeoftears bunu beğendi.
  4. ozge beyoglu

ozge beyoglu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    izmir
    aynı sorun bende de var trapezlerimizin güçsüzlüğünden kaynaklanıyor sanırım bayanlar sırt ve trapez çalışmaya pek önem vermiyor bende bugün başlıycam umarım sonrasında faydasını görürüm.

5. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    ensenize bir havlu yardımıyla, havlunun iki ucundan tutarak hareketi yaparsanız bayağı rahatlarsınız, hem harekete bir momentum veririsiniz hem de boynunuzu sıkmamış olursunuz.

Barış7, lakeoftears ve ozge beyoglu bunu beğendi.
  6. fullcontrol

fullcontrol Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    türkiye crimea bulgaria hungaria
    spora yeni başladıysan geçici kas ağrısıdır b6 vitamini al geçer sana tavsiyem ısınmadan jimnastik yapmadan bu tür zorlayıcı hareketlere geçme ağrın devam ederse doktora git

7. lakeoftears

lakeoftears Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    evet sanırım bu yüzden ,enseme hiç dokunmasam bile aynı ,hatta başka hareketlerde bile oluyor bu aslında sadece mekikte değil.

8. cecinar

cecinar Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu arada spor sonrası soğuk duş Ağrıların %50 sini aldığı soyleniyor ve kasların bir sonraki antrenmana daha çabuk hazrı oalcağı soyleniyor. şahsen spor sonrası olabildiğince soğuğa yakın (Yazın kademeli olarak şebeke suyu sıcaklıgında) duş alıyorum ve bunu yapmaya başladığımdan beri antrenmanda ne kadar kendimi parçalasam da ağrılarım çok az olmaya başladı. Ayrıca bolgedeki kan dolaşımını arttıracağı gerekçesiyle bolgeye bir sıcak bir soğuk su uygulamanın daha da faydalı oldugu soyleniyor ancak bu şekliyle hiç denemedim. Soğuk su dediğim gibi çok başarılı.

9. crocus

crocus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kollarını çapraz yapıp gögsünde birlestirsen birde öle denemekte fayda var

Sayfayı Paylaş