mekikte aşırı yüklenme

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve BadCaptan tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BadCaptan

BadCaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar öncelikle yardımlarınıza teşekkür ediyorum.bugün mekik çekerken sahpanın yan tarafında bi dumbell gördüm.onu kafamın arkasından sarkıtıp çekim dedim.fakat dumbell ı arkaya aldım hafif inim dedim kendimi durduramadım biraz fazla indirdim.fakat komple inmeden kendimi durdurdum.asıl sorum belimden bi kütürdeme oldu ve biraz fazla esnediğimi hissettim.sizce sakatlanmışmıyımdır?

2. redbaron_

redbaron_ Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Elazığ
    Bir ağrı veya hareketinizde kısıtlanma var mı?

3. BadCaptan

BadCaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sporu bırakalı yaklaşık 1.5 saat oldu.iyice soğudum şu anda yok.ama hafif bi ağrı değilde.garip hissediyorum sanki esnemiş gibi.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:28 ----------

hadi arkadaşlar birisi cevap yazsın.bu akşamm yapabileceğim bişey varsa yapim yarın daha iyi hissetmem için.

4. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    eğer fazla bir acı hissetmediyseniz bi anormallik yok sadece momenti fazla olduğu için 10 kg ağırlığı daha fazla hissetti. sorun olmaması gerekiyor dikkat ediniz.

5. BadCaptan

BadCaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bugün tekrar salona gittim fakat verim alamadım.birçok hareketi hafif belim ağrıdı diye yapamadım.ağırlık ağarlaştıkça bel ağrımda artıyordu ve idmanı sadece yapabildiğim hareketlerle bitirmeye karar verdimbaşka bişeyler söyleyebilecek bi arkadaş varmı.yoksa üyeliğimi dondurcam.tekrar sakatlanma çok kötü olabilir ondan korkuyorum.birde ne kadar dinlendirmem gerekiyor.

6. snnozlm

snnozlm Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Bu tip hareketleri yapmadan önce bol bol ters mekık cekmek gerekiyor ki bel kuvvetlensin. Eğer ağrı, sızı vs. yok ise normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Ama ters mekiği unutmayın. Belin kuvvetlenmesi önemli.

7. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    haraket sonrası belinde bir agrı hissediyorsan kendini daha fazla zorlamamanı agrılar cogalırsa bi doktora basvurman gerektigini belirteyyim cünkü bel bu sakaya gelmez cokta zorlammak lazım arada dinlenmek gerekiyo en kolayı kendimi örnek göstereym sas ve sad komandıları ile ilgili bi video izletti bugun hoca adamlar kos koca agacla mekik cekiyolardı bende onlara özendm aldım kum torbasını basladım cekmeye 1 2 3 4 de kütürt etti oldgum yerde kaldım ole 1 gecelik uykumdan etti beni ama akıllandım daha yapmam bide ısınmak şart tabiki

8. BadCaptan

BadCaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sende bi sorun olmadıysa bendede olmaz o zaman.ben rahat uyudum.3 4 gün ara vericem.bu arada o bölgeyi vicks le falan masaj yaptırrım.eğer tekerrür ederse üyeliği dondurup bi doktora başvururum.doğduğumdan beri spor yapıyorum.yaşımda daha 17.atletik bir insanım ama bel olunca insan korkuyor.belamı aradım bende o dumbell la :D anlıcanız benim korkum incilmiş yeri bi daha incitip.spordan olmak..

9. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    önemli bişey olduğunu sanmıyorum eğer günlük hayatına devam edebiliyosan bir rahatsızlık olmuyorsa sadece antrenmanlarda sıkıntı çekiyosan ben 1-2 ay ara ver diyorum yok eğer ağrı varsa mutlaka doktora görün

Sayfayı Paylaş