mekik mide büyümesini engeller mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MrGrey tarafından 10 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. MrGrey

MrGrey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müzisyen
    Yer:
    izmir
    merhabalar,

boyum 1.74, kilom 60, ectomorfik yapıdayım, düzenli olarak 1.5 aydır vücut geliştirme yapıyorum. amacım en başta kas kütlemi dolayısıyla kilomu artırmak. çok yiyip miğdemi genişletmeye çalışıyorum. bir süredir de gelişme kaydettim. uzun zamandır bu sporla uğraşan bir arkadaşım "mekik çekme, kaslar mideni sıkıştırarak büyümesine engel olur" dedi. Ayrıca "hem enerjini de harcamamış olrsun, mekik sadece kasları şekillendirir, zaten diğer hareketlerde abdominal bölge çoğu zaman kasılarak gelişiyor, enerjini kendine sakla," dedi.

ne kadar doğrudur tüm bunlar??? bir bilen varsa lütfen açıklasın.

teşekkür ederim, saygılar.

2. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    dogrumudur yanlıs mıdır orasını bilemem ama ben bi kitapta okumusdum zayıf olanlar sadece bacak ve ust bölümu calıssınlar mideye fazla önem vermesinler simdilik diye.ben bildigim bu.okudugum sekil bu ama mantıksız geldi bana bence calısmalısın haftada 2 gün calıs.bende zayıfım.bende calısıyorum. ;) :idea:

3. bodyline

bodyline Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antranör
    Yer:
    İstanbul
    Mide çalışıken mekik sehbasında serbest kilo kullan ve triceps yaptığın makinada kilo ile sıkıştırma yaparsan mide adalelerini büyütürsün. Kilo kullanmadan yaptığın hareketler mide kaslarının düz olmasını sağlar. Mide de bir kas gurubu olduğu için nasıl biceps ( kol ) çalşırken adaleni büyültmek için kilo kullanıyorsan mide için de aynı şey geçerlidir...

En önemli şey şiddet dir. Korkmadan adelene şiddet uygulanamnı tavsiye ederim..

Örnek Mide ...

4. Pump Forever

Pump Forever Özel Üye

Beğenileri:
    458
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ihracat Uzmanı
    Yer:
    Istanbul
    Mide kaslarını büyütmek ve kasların dısardan görtünür hale gelmesini saglamak farklı seylerdir...

Bodyline in dediklerini uygularsan belini kalınlastırırsın.. Sahsen ben bunu hic istemem.. ince bi bel ; V-Shaped bi vücut (ücgen vücut) icin olmazsa olmaz bir olgu.. bunu aklından cıkarma.... mideyi haftada maximum 3 kez extra bi agırllık kullanmadan calıstır bence , daha fazla calıstırırsan kasları yakarsın ( overtrain) diger kaslardan bi farkı yoktur mide kaslarının ...

5. PacoRabanne

PacoRabanne Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bodyline in dediğin hareket nedir?? mide çalışırken belimi kalınlaştırmamak için ne yapmam lazım ben diyafram çalışıyorum L sehpasında bide bi alet var şimdi ismini bilmiyorum ağırık takılıyo yanına oturuyosun ileri geri yapıyosun işte bide o hareketi yapıyorum. ayıptır söylemesi çok tatlı bi görünüme sahip midem :) fakat kasları biraz daha kesip şişirmek istiyorum ve daha sexy bi mide görünümü istiyorum bu arada boyum 1.85, kilo 73, 2 senedir bu sporu yapıyorum tabi bi ara baya bi ara vermiştim. neyse şimdiden teşekkürler, saygılar abi.

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    MİDE ADELESİNİN BİR UZVU OLMADIĞI İÇİN GELİŞİMİNİ VE DEGİŞİMİNİ VUCUDUN KENDİ AĞIRLIĞINI (pardon)

kullanarak tamamlar agırlık ile çalışıldığında pectorali bile silme olarak gecebilir buda hoş bir görünüm olmaz yani midem var faka göğüsün önünde gibi bir durum olur o sebebten agırlıksız yapabildigin kadar zaten vucut agırlıgı yetecektir

kol çalışırken kolun agırlıgı yetersiz kalır fakat mideyi gövde çalıştırdığı için agırlık yönünden zengin ve tatmin edicidir

7. MrGrey

MrGrey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    müzisyen
    Yer:
    izmir
    çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. yine mideyle ilgili bir soru eklemek istiyorum: crunch hareketleri ile üst mideme hoş bir görüntü kazandırdım, fakat alt midem, yani kasıklarımın hemen üstünde hiç gitmeyen ufak bir şişlik var!!! o bölgedeki kasları bir türlü görünür hale getiremedim. hangi egzersizleri önerebilirsiniz?

bu arada kilomu 62, boyum 1.75, haftalık programımda 2 gün mide hareketi var (1. gün bench sehpasına sırt üstü yatarak dizleri mideye çekme, 2. gün ise dizler kırık crunch).

tekrar teşekkürler.

Sayfayı Paylaş