Mekik cekimi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve servet19 tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    bi türlü bulamadım internetde bende buraya yazmakda care buldum ben klasik mekik yapıyorum su 6 baklava olayı için her gün yaparak olmazmıs bunun doğrusu nedir? dinlenme süresi falan

2. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Karın kasları mutfakta çıkartılır salonda değil :) Sağlam bir diyet ve kardiyo ile istediğini başarabilirsin.

cagdasniper, Azi, Danny Boy ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Karın kasları da diğer kaslarımız gibi dinlendirilerek ve setler halinde çalıştırılmalı ki, istenilen sonuç alınsın.
    Burada; https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kar-n-t204.html karın kasları için yapılabilecek hareketler var, bunlara bakarak kendine uygun bir program yaparsan ve setler halinde beslenmene özen göstererek yaparsan daha olumlu sonuçlar alabilirsin...

4. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    evet karın kasları mutfakta çıkartılır ama onu şişirmek senin çektiğin mekik şekline ve sayısına bağlıdır.3 gün yap bir gün ara ver.farklı türlerde yapabildiğin kadar yap.estetik olması ise biraz şansa bağlı.genetiğin iyise güzel bir estetik görünüm alır.

5. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    kilo alamayan bir vucuda sahibim en cok önem verdiğim yerim bura buna basaracağıma inanıyorum tesekür ederim :D

6. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    kıvanç tatlıtuğ her gün 500 adet çekerek bu hale gelmiş dinlenme payı olmadan nasıl olmuski ??

7. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    bana inandırıcı gelmedi o kdr kızla basını nasıl kaldırıyormusda yapıomus

8. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    aynen ben normalde 2 gnde 1 çalısıyorm dn yapmıstım yazıyı okuyunca buğünde mekik bastım :D tekrar 2 de 1 e mi dönym sizce ?

9. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    ben karın kaslarının alt yapısı hazır sıkınca belli oluyor sanırım devam edersem daha belirgin olabilir bence dön söle düsün sokakda gezen üstsüz adamlar görmüsündür herkes onların üst vucuduna bakar kendini öle düsün karın kasları gözüken biri olarak benim amacım bu

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:52 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:17 ----------

flood yapdım kusura bakmayın birlestiremedim bi admin varsa birlestirebilir
    L’Express dergisi, futbolcularla ilgili en çarpıcı istatistikleri yayımladı
    KARIN: Maç sırasında tüm hareketleri destekleyen ve performansı artıran karın kasları ciddi bir çalışma sonucu gelişiyor. Cristiano Ronaldo her gün televizyon izlerken 3 binden fazla mekik çekiyor. adam dinlenmeden bu karın kaslarına sahib olmus ters orantı cıkıyor simdi dinlensekdemi yapsak dinlenmedenmi yapsak bilemedim :)

10. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    hmm..deniyerek görcez bakalım :D

11. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    brn 1 ay dinlendirerek yapcam bi değisiklik olmazsa durmak yok yola devam olarak olcak tecrübelerimi yazarım :)

12. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    öyle şey mi olur.günde 3 bin mekik kimse çekmez, çekemez.hem vücuda yazık ki christiano ronaldo'nun karın kasları çok iyi değil.senin aldığın bilgi yanlış.
    bu arada üç gün mekik çekin 250-300 mekik yeterli olacaktır.bir gün dinlenin sonra gene üç gün aynı tekrarda mekik çekin.ve mekiklerinizi çeşitlendirin.

13. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    ben 1 gn arayla spor yapıyorum bazende 2 gn ara vveriyorm vücut dinlensin diye byle devam etcem karar verdim hergn mekik banada anlamsız geldi şimdi ..

14. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    hatırladığım kadarıyla mekiğin 5-6 hareket vardı tek hareketle çalışacağına mideni 5-6 hareket çalışarak daha verim alabilirsin

15. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Kardeşim yapacağın 3 şey var, düzenli egzersiz, düzenli diyet, düzenli kardiyo.

Hepsinden önemlisi, belli bir altyapın yok ise, karın kasların göründüğü taktir de kolların göğüslerin çok zayıf kalacaktır ve bir anlamı olmaz, iskelet gibi takılırsın ortada. Bu yüzden öncelikle hacim yapmaya bak.

Kas kütlem var diyorsan, sabahları 30-45 dakikalık bir kardiyo (aç karnına, düşük şiddet),
    Hafta hafta kalori azaltarak sıkı bir diyet,
    1 gün çalışıp, 1 gün dinlenme şeklinde ise 3 mide egzersizi yeterlidir.

Mide egzersizlerine gelince, ağırlık ile çalışman daha iyi. Hemen bir parantez açarak, hareketin nizami olması şart, yapmış olmak için değil, kasıldığını hissediyorsan verim alabilirsin.

Örnek bir mide programı yazmak gerekirse,
    Knee raise (karına çekiş, ağırlıklı) 4x15
    Cable crunch (ağır kilo) 4x15
    Normal crunch ( ağırlık ile ) 4x15

uygundur.

saygılarla,

16. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    mekiği yanlıs cekmisim heralde bn cok kötü bi görüntü var sol tarafdaki karın kaslarım oldukca iyi sağ taraqftakiler nerdeyse belli olmuyor bunu mekik twistle ağırlık vererek düzeltebilirmiyim?

17. Rooter

Rooter Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Ben günde nizami 250 yarım mekik çekiyorum sol kol felç oluyor bacaklar tutmuyor ellerim dudaklarım kollarım dişlerim bile uyuşuyor titriyor resmen ama karında bir tek bakla yok :( bir yerlerde yanlışımız var ama çözemedim

18. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    genetik gibi bisey heralde bu danny nin eski fotolarını deli gibi aradım zar zor buldum 2 tane:D ondada fazla yoktu simdi varmı bilmiomda genetik olma ihtimali var gibi geliyor :S

19. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Diyet yapmıyor olmayasın ? :)

20. servet19

servet19 Yeni Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    ben diyetsiz bol yağlı yemek yerken 3 ay sırf amatör mekik cekerek biraz cıkarmayı basardım is kazası yaptım 4 ay yattım simdi yeniden uğrasıyorum :S

Sayfayı Paylaş