Mekik aletleri hakkında yardım lutfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve nicksiz tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. nicksiz

nicksiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb forumunuza yeni kayıt oldum aslında 5-6 aydır postları okuyordum. Gerçekten sitenizi çok begenıyorum sanırım turkıyede bundan baska duzgun bır sıtede yok.

23 yasındayım 90 kılo 1.78 boyum var ve yaglı bı vucuda sahıbım ama su son 1 yılda kılo aldım onceden yag oranım okadar yuksek degılde sımdı karın bolgesınde yanlarım bıle acayıp portlemıs durumda cok kılo aldım ve rejım yapmaya karar verdım tabıkı rejımle beraber sporada baslamak ıstedım.

Fakat spor salonuna gıdemıyorum en yakın salon 1 saat uzaklıkta ve sabah 11de okula sonrada işe gıdıyorum ve aksam 9 gıbıde eve gelıyorum bu suredede spor salonu kapanmıs oluyor. Zaten gercektende cok yorulmus oluyorum. Benım ıcın en guzel sabah spor yapmak saat 8 de kalkıyorum. ve 2 saatlık bos vaktım oluyor.

Evde dumbel setım ve 1 tane yanı bı hevesle aldıgım abrocket mekık aletım var. Sizce bu abrocket faydalımı? ben mekık cekerken gercektende boynum cok agrıyor. Fakat abrocket ıle boynumu gerıye yasladıgım zaman rahat edıyorum.Ama bu seferde sankı fazla rahatmısım gıbı normalde dıyelım 20 mekık cekebılıyosum 1 seferde aletle 30 rahat cekebılıyorum.

Sizce ne yapmam lazım nasıl bı program uygulamalıyım? Sabah 8de kalkıp ac karnına spor yapmakmı daha mantıklı yoksa kahvaltımı ettıkten sonramı cok kararsız kaldım. Aslında burda dumbel ıle calısma omuz kol ve bacaklar flexor hocamızın verdıgı programlar var onları yapıyım dıyorum. Fakat kacar kere yapmam gerekıyor ? kac set şeklınde? Ve bu mekık aletınle sızce devam edıyımmı yoksa normal sekıldemı mekık cekmem daha dogru olur yardımcı olursanız cok sevınırım.

Şimdiden tesekkurler eger bı kusurum olmussa 1. postuma verın:lol:

2. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
    Hoşgeldin :)

bende almıştım ab rocket ilk başlardaa aaa ne güzel artık mekik çekebiliyorum dediysemde
    ciddi anlamda mekik çekmeye başlayalı artık ab rocket kullanırken sanki sallanıyormuşum gibi uykum gelmeye başladı:D
    almayı düşünenler varsa asla almasınlar :)

Soruların için spor konusunda daha bilgili arkadaşlarım yönlendirirler seni bana düşmez :D:D
    kolay gelsin ........

3. nicksiz

nicksiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eyw tesekkur ederım. Yanı bende hıc mekık cekemem normalde dıyorumkı en azından alısana kadar bırazcık kullanıyım :D

4. MrLogeR

MrLogeR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    merhaba. bende body konusunda pek bilgili sayılmam fakat deneyimli birileri cevap yazıncaya kadar forumda okunduklarım kadarıyla bir kaç şey söyleyebilirim.
    Öncelikle bildiğim kadarıyla aç karnına spor yapmak yemek yedikten hemen sonra yapmaktan daha iyimiş Flexor'ün verdiği çalışmalarda 2 seçenek var 1.si az tekrar çok ağırlık 2.si çok tekrar az ağırlık.
    Az tekrar çok ağırlık vücudu şişiriyormuş. Fakat çok tekrar az ağırlık ise var olan kasların üzerinde yağları eritiyor vücudu şekle sokuyormuş.
    Kaçar set yapman konusunda yanlış bilgi vermek istemiyorum mutlaka forumda vardır o konuda bilgiler Son birşey daha söylim çalışırken kasların yorulduğu anda bırakmak ve 1 dakika ara sonra devam etmek lazımmış set arasında fazla beklemek iyi değilmiş.
    Umarım Faydalı olmuştur (Sürç-ü Lisan ettiysek affola :) )

5. cıddırık

cıddırık Yeni Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Yerin Dibinden ...
  6. nicksiz

nicksiz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2.nızede tesekkur ederım bende cok set az agırlık yapıcam. Ama 1 sorum daha var aslında sanırım cogu kısı bılıyordur benım gogus kısmımda azıcık yaglı eskıden bole degıldıde sımdı gozle gorulur bı yaglanma var dumble goguslerı sısırır dıyolar cok ve kotu gozukur. Bu dogrumu sımdı kılo vermeden dumble calıssam herhangı bır sorunla karsılasırmıyım?

Sayfayı Paylaş