Mekik Çalışmam Hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve icetropez tarafından 1 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. icetropez

icetropez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay boyunca her gün mekik çekmemin bir sakıncası olur mu?

yanı sıra bazı günler sabah-akşam çalışma yapmam bir sorun yaratır mı?

1 aylık mekik çalışmamda bana yardımcı olacak protein tozu... vb. kullanabileceğim birşey var mı?

2. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Karın kasları da normal kaslar gibi çalıştırılmalıdır, yeterli ara vermemek gelişimi olumsuz etkiler. Genelde karın hareketleri için verilen tekrar sayıları gerekenden çok fazladır, forma sadık kalınarak yapılan 3*15 yeterli uyarımı sağlayacaktır.

Sabah/akşam konusunda demek istediğin aynı gün içinde 2 kere karın çalışmak ise, yukarıda dediklerim ışığında, tekrar sayıları az olduğu için gerekli değil.

Hedefin ne bilmiyorum ama 1 ay mekik çalışmasından gerçekçi olarak çok bir beklentin olmamalı.

3. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    3 * 15 çalışsam karnımda en ufak bir zorlanma olmaz. ağırlıkla çalışmak istemiyorum. şöyle bir dev set hazırlamıştım onu uyguluyorum 2-3 haftadır.
    20 bacak çekme
    40 crunch
    20-30(max) karın hareketi olarak bisiklet

bu seti 3 kere tekrarlıyorum. diğer türlü 70 crunch yapsam da artık sıkıntıdan bırakıyodum hareketi. çok fazla tekrarlı bir set gelişim sağlar mı sağlamaz mı açıkçası pek bir fikrim yok ama karnımı gerçekten zorluyor yanma hissediyorum. diğer türlü yanma hissedemiyordum bir türlü. sizce yanlış mı yapıyorum?

4. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Ağırlık ile çalış demiyorum zaten. Karnın her bölgesine 1-2 hareket 3*15 şeklinde yavaş ve mükemmel formla yapılırsa ciddi bir antremandır. Mekiği belinle, alt karın hareketlerini bacaklarını kullanarak yapıyorsan yüksek tekrarlara ulaşırsın ama bu gelişimine ne oranda yansır tartışılır(sen illaki yanlış yapıyorsun demiyorum - düşük tekrarlarda(15/20) yorulmayanlar %90 oranında hareketleri yanlış yapıyordur/diğer kasları fazlasıyla harekete dahil ediyordur).

5. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    crunch ı mat e uzanıp eller kafama dokunurken, dizlerim bükülü, yarım kalkıyorum. inerken yavaş inmeye çalışıyorum ama zaten çok kısıtlı bir menzil olduğu için çok yavaş inmek de mümkün olmuyor. yere omuzlarımı değdirmeden, sırtım yere temas ettiğinde kalkıyorum. bel problemim olduğu için tam mekik yapmıyorum. yanlış yapmıyor olmam lazım ama salonda sorayım gene de ben.

bacak çekmede üst bacağım yere paralelken başlıyorum yukarı ve kendime çekebildiğim kadar çekiyorum yavaşça üst bacak yere paralel olana kadar indiriyorum. yani tamamen aşağıdan almıyorum. belki son tekrarda çok zorlanırsam aşağıdan alıyorum. bu harekette zaten yeterince yoruluyorum ama cruncha geçersem crunch yapmaya devam edebiliyorum.

Crunch tek başına yaptığımda 40 tekrardan azı asla kurtarmıyor. Tavsiyelere gerçekten ihtiyacım var. Biraz önceki mesajımda söylediğim antrenman yararlı bir antrenman mıdır?

Son düzenleme: 1 Mayıs 2008
  6. drakula

drakula Yeni Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Önemli olan maksimum efor, yeterli şiddet, ve uygun miktarda çalışmak ve rejenerasyon için yeterli dinlenme günleri ayırmaktır.
    Crunch haraketinde eğer az tekrarda hiçbir şekilde yeterli şiddet ve efora ulaşamıyorsanız esas olan maksimum tekrardır. Bu "sen illaki yanlış yapıyorsun demiyorum" konusunuda bir miktar açıklar. Böyle olsada 1. hedef tekrar sayısını maksimuma ulaştırmak değil çalışılmak istenen bölgeye konsantre olmaktır, böyle olunca 2. amaç tekrar sayısını maksimuma zorlamak oluyor.

Son düzenleme: 2 Mayıs 2008
  7. icetropez

icetropez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mekik programımı kendim oluşturdum, internette yayınlanan videolardan kendime en uygun gördüklerimi seçtim ve birleştirdim.Programımda bilinen mekik hareketlerinin bir kısmı var ve hepsini 20 kez 1 set olarak yapıyorum.Programda bir sorun olduğunu düşünmüyorum..
    karın kası gelişimini hızlandırabilecek, yardımcı olabilecek herhangi bir protein vb. yardımcı toz veya ilaç var mıdır?

8. icetropez

icetropez Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    orjinal isimlerine göre programım

20x Basic Crunch
    20x Twist Up
    20x Push Through
    20x Leg Raise
    20x Leg Tuck