MegaMarty Beslenme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MegaMarty tarafından 9 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. MegaMarty

MegaMarty Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle kendimden bahsetmeliyim sanırım;

aslında çok çok yeni sayılmam, 2 senedir bu sporla uğraşıyorum, boyum 1.70, kilom 68, ama baya yağlıyım, genetik olarak çok başarısız olduğumu düşünüyorum. başladığımda kol ölçülerim sağ 31,sol 30 idi, şimdi 35-34. 2 senelik gelişim için çok kötü biliyorum, bunun için hem genetiğimi hem de beslenmeyi bilmememi suçluyorum. daha çok yağlanmaktan korktuğum için hiçbir zaman yeterli beslenmedim. ama bugünlerde artık bu konuda bişeyler yapmaya çalışıyorum. bu sıralar öğünlerim genellikle şöyle

-sabah 10 gibi uyanıp 5 yumurta beyazı+1sarısı, içine 100 gram kadar lor peyniri atıp yağsız pişiriyorum
    -ardından rasgele zamanlarda 2-3 bardak=500ml eder sanırım, süt
    -öğlen saat 2-3 gibi antremana gidiyorum, döner dönmez eğer yemek hazırsa 250 gram kadar kırmızı veya beyaz et bulunan, kurufasülye yada herhangi bi sebze olan bir öğün
    - bundan 4 saat kadar sonra sabah kahvaltısında yediğimin aynısı(5yumurta beyazı+lor peyniri) bu da yaklaşık gece saat 11e denk gelmiş oluyor.
    - gece 1-1buçuk gibi yatıyorum.

salondaki antrenörüm günde 18 yumurtaya kadar çıkmamı söyledi. 2 haftadır falan böyle besleniyorum, ölçü kazanmış gibi değilim ama gücüm artıyor gibi. zaten boyutlarıma göre güçlü sayılırım. istediğim şey hacim. ama ben bu 2 haftada bariz şekilde yağlandım.

1 sene kadar önce optimum whey kullanmıştım, ilk hafta kolum yarım santim büyüdü, sonra yine sabitlendi. 1 senedir hemen hemen hiç gelişmedim diyebilirim.

birçok kişiden aynı şeyi duyunca bir bildikleri vardır diyip kalsiyum-magnezyum-çinko tableti aldım, solgar marka, duymuş olanlarınız vardır. kahvaltı ve antremandan sonraki öğünde 1er tablet, yani günde 2 tablet alıyorum. çinkonun testesteron arttırdığını söylediler, bundan umutluyum.

üniversite öğrencisiyim, parasal yönden çok rahat değilim, ayda 100-150 lirayı supplemente ayırabilirim. ne tavsiye edersiniz? bunun dışında beslenmemle ilgili her türlü tavsiyeye açığım. bir de fotoğrafımı yüklersem daha fazla fikir edinebilirsiniz benle ilgili. fotolardan biri başlamadan önceki halim, diğer 2si ise hemen hemen şimdiki durumum.

[​IMG][​IMG][​IMG]

şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş