Mecburiyetten ilginç bir beslenme...

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve RocKuN tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar öğrenciyim yurtta kalıyorum ve bu sporun gerektirdiği gibi beslenemiyorum.Zaten 1 aydır yapmıyordum diyeti felan da bozmuştum şimdi salona yazılıp tekrar devam etmek istiyorum ama beslenmem de sıkıntı var.
    Şöyle bir şey yapsam.... :

Sabah:100 gr peynir + salata + domates (Yurdun açık büfe menüsünden peynir büyük ihtimal yağlı)
    Ara:Kuruyemiş yada elma
    Öğlen: 200 gr light yoğurt + ????
    Spor Sonrası: 1 porsiyon whey
    Ara:Kuruyemiş yada elma
    Akşam: 1 lt süt 0 yağlı + ?????

???? İşareti koyduğum yerlere sizlerden öneri bekliyorum Protein içeren ve dışardan alabileceğim besinler nelerdir...

2. acer

acer Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    lor al yarım kiloluk paketlerden tüket biter bozulmadan gramını sen ayarlarsın.bir de ton balığı da iyi bir besin

3. serkanhancer

serkanhancer Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul

Beslenme programı çok bozuk ılk oncelıkle sabah kahvaltısında açık bufede muhakkak haşlanmış yumurta vardır.3 ıle 5 arası ye.oglen tavuk pılav makarna bol karbonhıdrat ve proteınlı yıyecekler ye. spordan sonra pılav kırmızı et gogus etı brokolı baklagil ,lif oranı yuksek yemekler ye vucuduna 3 saat te bır besle

4. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    haşlanmış yumurta haftada 1 gün çıkıyor.. Öğlen tavuk yemeyi bende biliyorum da nerden bulcam :) anca döner olarak var.
    Yurtta kalıyorum usta brokoli,kırmızı et,tavuk olsada protein değerinden önce yağ değeri ilgilendirir beni.Adam light yemek yapmıyor ya...O yüzden mecburiyetten doğan saçma bir diyet listem var.

5. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yurtta sizler için buzdolabı, ocak yok mu? Yoksa cidden zor...

Ton balığı... Kuru kayısı, kuru incir, kuzu üzüm... Tam buğday ekmeği... Aklıma gelen buzdolabına ihtiyaç duymayacak daha kaliteli sayılabilir gıdalar...

6. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    tam tahıllı ekmeğin arasına domates, ton balığı koyuyorum (light..) dia da 2-3 liraya bulabilirsin, tam tahıllı ekmekte 75 krs. güzel protein alırsın karb ile.

7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar ben şu 0 yağlı sütleri nerden bulucam ben hiç görmedim marketlerde filan ben pınar az yağlı süt alıyorum 1.5 yağ var ayrıca kuruyemişe çokda fazla yüklenme yağ oranları fazla biraz ama light fındık badem görmüştüm kuruyemişçide onlardan kullan istersen yurdunda odanda mutfak olmalı yok gibi görünüyor yazdığında ama varsa yumurta makarna ekliyebilirsin.İlla günlük protein ihtiyacımı karşılıcam diyorsan protein tozunu servis sayısını artır bence sabah kalkar kalkmaz whey protein tozu alabilirsin ama maliyet artıcak biraz biraz daha hesaplı ürünlere yönelebilirsin

8. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    % 0 yağlı sütü migros,kipa,real,carrefour gibi marketler de rahatlıkla bulabilirsin.Diada bile olması lazım..
    Whey proteini artırmayı bende düşündüm ama maliyet zorlar..
    Yurtta bize ait dolap yok;olsa zaten kendim yaparım beslenmem de sorun olmaz.
    Benim burda sormak istediğim yoğurt,süt gibi protein içeren heryerde bulunan ve yemesi zor olmayan kapağı aç götür hesabı yiyecekler :)

9. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    ????? işaretli yerlere 2 -3 dilim tam tahıl ekmek ,ve 1 -2 haşlanmış yumurta koydun mu ve kuruyemişi ağırlıklı olarak (tuzsuz) badem, ceviz ,leblebi ile oluştursan sorun kalmaz...)

bir de eğer ağır ,yüksek enerjili idman (!) yapıyorsan spordan sonra 30 dakika içinde muhakkak mümkünse sıvı karbonhidrat alımı yapıver...bu proteinden (wheyden) çok daha önemli ...)

10. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    mesela ne olabilir sıvı karb?

11. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Taze sıkılmış meyve suları... Yoksa hazır meyve suları...

RocKuN bunu beğendi.
  12. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    amacınızı belirtin öncelikle kas yapmak mı yoksa yağ yakmak mı sorununz ne spor geçmişiniz vs. Ayrıca yurtta dolabınız var mı? Buzdolabı var mı? Okulda ne gibi yemek imkanları var. Okulun tabildot yemekleri vardır onlardan yeme imkanı var mı. Maddi sorun var mı?

13. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    malesef o büyük marketlerde yaşadığım yerde yok bilgilendirme için saol wheyi artır ama biraz daha hesaplı protein tozlarına geçebilirsin diğeri ise yumurta tam tahıllı ekmek makarna tüketebilirsin aç götür hesabı istersen ton balığı

14. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    yurtta dolabım yok.Dışarda yiyebileceğim yemekler tavuk çeşitleri ama ( yağlı ızgara ) tavuk döner,lahmacun tarzı yemekler..

15. BEEFCAKE

BEEFCAKE Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    -Hammede satan bir internet sitesinden, yumurta beyazı tozu alabilirsin, kilosu 45-50 lira civarındaydı, sabah kalkınca bundan içip, sonra kahvaltıya inip, az peynir,domates ekmek vs yiyebilrsin

-DİA marketten light ton balığı ve kepek,çavdar ekmeği türevlerinden alabilirsin
    ( ton balığı 3x80 gr 4 lira) ihtiyacına göre 1,2 kutu yiyebilrsin

Benim aklıma gelenler bunlar, çalışmalarında başarılar dilerim

16. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya

Yardımcı olmak için 10a yakın soru sormuşum. Siz bunun karşılığında bir tek soruya cevap vermişsiniz. Sanırım bilginiz yeterli düzeyde. Size başarılar...

Sayfayı Paylaş