1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

mcan09 supplementsiz evde 6 aylık alınteri

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve mcan09 tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

evde 6 aylık çalışmam nasıl ?

Anketin kapanma tarihi 10 Haziran 2013.
  1. mükemmel

22,1%
  2. orta karar

69,1%
  3. başarısız

11,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın

Merhabalar bodyforumtr üyeleri.Vücut Geliştirme sporunu 6 aydır yapıyorum.İlk başta belirtmek istiyorum sağlam bir beslenmem yok.Sadece antrenman öncesi antrenman sonrası ve gece yatmadan önceki öğünlere dikkat ediyorum.Beslenmemi sadece yumurta,lor ve ev yemeklerinden karşılıyorum.Bu 6 aylık süreçte supplement kullanmayı düşündüm fakat maddi imkansızlıklardan dolayı kullanamadım ama üzülmüyorum belki kullansaydım daha iyi durumda olabilirdim.
    Bu spora başlamadan önce zayıftım 6 aylık süreçte 2-3 kilo aldım.Zaten kafama göre takıldığımdan benim için problem olmuyor bu sporu sağlık için yapıyorum ölçü derdinde değilim belki sırf bunlara kafayı takmadığım için ilerleme kaydetmişimdir bilemiyorum.İnsanın sürekli geliştiğinin farkında olması ayrı bir haz veriyor.Evde kendi imkanlarımla halter yaptım ve daha önceden sipariş ettiğim 20 kglık dambıllarım var.Antrenmanlarımı bu iki aletle yapıyorum.
    Not:Sırt ve bacak çalışmıyorum.Kanat için sadece dar tutuş barfiks çekiyorum.
    6 ay önceki ölçülerim;
    Boy:1.85
    Kilo.63
    Genetik:Bilmiyorum(vücut resimlerime bakıpta birisi beni aydınlatırsa sevinirim ).
    Göğüs.85
    Omuz:114
    Bel:70
    Sağ kol:30
    Sol kol:30
    6 ay sonundaki ölçülerim;
    Kilo:65-66
    Göğüs:90
    Omuz:120
    Bel:70
    Sağ kol:33
    Sol kol:33
    Saygı çerçevesinde benim moralimi bozmayacak her türlü olumlu olumsuz görüşlere açığım.Sağlıcakla kalın....

2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hacim lazım.vücut ektomooorf diye bağırıyor.omuz çatın geniş,belin ve vücudun dar,bu yüzden kanat sana çok lazım.farkediyorsundur kanat kaslarının olması gerektiği yerdeki boşluk yüzünden estetik bozukluk oluşuyor o bölgede.

ektomorfluk,düzensiz beslenme ve çok iyi olmayan antrenman şartlarını göz önünde bulundurursak gelişme iyi.ama bu kafayla bu spor olmaz.bi ektomorfsan herkesten daha çok önemlidir senin için beslenme.sen bu beslenme olmadan ektomorf olarak bu işi sürdüremezsin.düzenlibeslenme ve daha iyi antrenman şartlarıyla daha iyi olman dileğiyle.

mcan09 bunu beğendi.
  3. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    Tavsiyelerin için sağol zeo.ben böyle devam etmek istiyorum.kanat lazım dediğin gibi ama ev imkanları anlarsın işte

4. khephnes

khephnes Üye

Beğenileri:
    2.644
    Ödül Puanları:
    123
    Ufaksin ancak amaclarini bilmiyorum, ev calismasina gore gayet guzel, bence basarili :)

mcan09 bunu beğendi.
  5. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    amacım biraz daha hacimlenmek sağolun sizden bu sözleri duymak da güzel:)

6. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Evet, kanat ve biraz daha hacim alınca çok güzel bir vücut olacak.

mcan09 bunu beğendi.
  7. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    vücudun tümden bir hacim eksiği var fakat biraz daha kollara ve kanata yönelsen daha iyi olabilir.bacak pozu atmamışsın ama bacak çalışmıyorsan bile mutlaka çalış bacak hacminden sakın korkma zaten 1.85 boyda devasa bacak kolay değil.ayrıca ciddi bir amele yanığı olmuş onuda yazın halledersen daha estetik bir vücudun olacaktır.

mcan09 bunu beğendi.
  8. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Ev çalışması ve supllement desteği olmadan sınırlı aletlerle iyi sonuç elde etmişssin bence.

mcan09 bunu beğendi.
  9. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    aynen swager şöyle bi 10 kilo daha alırsam güzel olacak.sıcaklar vücudu yakıyor malesef.

10. Antony

Antony Üye

Beğenileri:
    556
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ordan-Burdan
    Yaş daha 18 çok kasmaya gerek yok zaten ama beslenmene elinden geldiğince dikkat et tüm imkankarını azami zorlamalısın, evde çalışıyo olmana takılma,
    bu şekilde evde bi altyapı oluşturabilirsin, daha sonra imkanlar dogrultusunda çok daha fazla yol gidebilirsin altyapıyı oturttuktan sonra...

mcan09 bunu beğendi.
  11. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    bu tabii ki de senin hayatın,senin seçimlerin,senin isteklerin.fakat ektomorf birinin beslenmesinin ben seçimle alakalı olmadıgını düşünüyorum.yani ben böyle devam etmek istiyorum deyip düzenli ve aşırı beslenme olmadan bu spora devam edilemez.gelişme sağlayamazsın,yerinde sayarsın.ben şu bölgemin daha ilerde olmasını istiyorum,karın istemiyorum,aşırı kütle istemiyorum desen anlarım fakat ben beslenmeme bu şekilde devam edicem benim seçimim dersen orada büyük bir hata var.beslenme iyi değilse bu spor niye yapılsın ki?yapmasan vücut için daha sağlıklı olacak çünkü.vücuda gereği yakıtı besini vermeyip zorlamak büyük haksızlık.

12. xsnake

xsnake Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hangi programla çalışıyorsun yazar mısın

13. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    zeo kafaya takma ayrıntıları benim bi derdim body değil işim gücüm var yememe içmeme dikkat etseydim tüm zamanımı bu spor için ayırmam gerekiyordu bunu zamanında yaptım açık konuşmak gerekirse yemek saatleri'antrenman yetiştirme stresi oluyordum.kendim bu beslenmeyle idare edicem zaten kafama göre takılıyorum.dùzenli beslenme olmadan devam edilemez demişsin ben devam ederim kişiden kişiye değişir bu.ben bu beslenmeyle ilerleme kaydediyorsam devamı gelecektir

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:40 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:04 ----------

flexor hocamızın evde 2 adet dambılla vücut geliştirme proğramını uyguluyorum.bazı hareketleri barbelle yapıyorum

14. zeo64

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    günlük gerekli makro besinleri almak ve antrenman öncesi,sonrası,sabah kalkınca vs. gerekli öğünleri denk getirmek yeterli olabilir zaten.hangi birimiz dakikası dakikasına öğünlerimizi yiyoruz ki?demek istedigim gerekli protein,karb miktarlarını alman gerektiği.çünkü sen ektomorfsun,ve 6 aydan daha uzun süredir bu sporu yapan ektomorf bir bb gönüllüsü olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki besin bizler için çok daha önemli.

mcan09 bunu beğendi.
  15. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    bence hacim harici güzel çalışmıssın tbrikler
    biraz daha beslenmene dikkat et zamanla çok daha iyi olacaksın
    şimdi bile biçok akranından çok çok daha iyisin

16. powerfulmuscle

powerfulmuscle Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    İyi bir vucüda sahipsin, vücut biraz daha hacim istiyor gibi geldi bana

mcan09 bunu beğendi.
  17. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    sağol abi elimden geleni yapmaya çalışıyorum.beslenmeme dikkat edecem.yorumunuz bana moral verdi sağolun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:49 ----------

sağolasın.aynen dediğin gibi şöyle bi 10 kilo daha alınca daha iyi olucam

18. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    genetıgın kas yapmaya cok uygun bılırkısıler eslıgınde duzenlı beslenme ve suplement yardımıyla yukseklere cıkabılırsın salona yazılmanı profesyonel kısılerle calısmanı sıddetle tavsıye ederım

bırde kac barfıks cekıosun asker barfıksı

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Haziran 2013
    mcan09 bunu beğendi.
  19. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yer:
    Aydın
    saolasın dostum bizim ilçede spor salonu yok zaten olsa bile işten dolayı sıkıntı olur evde ilerleyecem.asker barfiksinden kastın dar tutuşsa tek seferde 10 geniş tutuşta 7 çekiyorum

20. nevertheless

nevertheless Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeşim bence ev ortamında gayet güzel geliştirmişsin kendini, tebrik ederim. Yalnız biraz daha kilo alsan yani hacimlensen bence çok daha güzel olabilir. Ama dediğim gibi tebrik ediyorum, kolay gele çalışmalarında da...

mcan09 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş