MAX-OT Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve charming_7 tarafından 8 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. charming_7

charming_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Arkadaşlar merhaba spora başlayalı neredeyse 3 ay gibi bir zaman dilimi oldu belli kas dilimlerinde istediğim sonuçları aldıktan sonra daha fazla hacime gitmedi vücudum bende değiştirme kararı aldım.Yeniler için MAKSIMUM-OT isimli makaleyi okudum aklıma bir kaç soru takıldı.Bilenler için soruyorum bu programda 5 gün çalışıyorsun bunu 3 güne indirmenin yolu yok mu?Birde gün aşırı çalışmak daha mantıklı değil mi her ne kadar her antreman farklı bir kas grubunu çalıştırsakta.Yada bu programa alternatif hacim artırıcı bir program yazabilirseniz (göğüs biceps triceps omuz ve karın ağırlıklı) çok sevinirim.Ölçülerimi yazıyorum

Sağ Biceps:31.5 cm
    Sol Biceps:31.5 cm
    Omuz:47.5 cm
    Karın(komple):83.5 cm
    Sağ Baldır:55.5 cm
    Sol Baldır:54.5 cm

şimdiden herkese çok teşekkürler.:)

2. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    omuzu yanlış ölçmüşsün.sadece omuzun ön tarafını değil ,arka tarafını yani sırtının ortasından geçirerek ölçüceksin.

3. charming_7

charming_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Anladım çok teşekkürler peki programla ilgili birşey diyebilecek misin?

4. mcan09

mcan09 Yeni Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    VG :)
    Yer:
    Aydın
    3x8 uygulayabilirsin hacim için
    1. gün göğüs kol,2. gün omuz arka kol,3.gün dinlenme ,4. gün sırt kanat,5. gün bacak 6.ve 7. off. şeklinde uygulayabilirsin ben öyle yapıyorum verim alıyorum.mideyi de hergün çalışabilirsin

5. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    daha 3 aylıksın max ot olmaz sana. max ot un ağır idmandır. ve 2 ay boyunca aksatmadan hakkını vererek yapman gerekir. max ot un asıl amacı kuvvettir buna ek olarak hacimde artar.

max-ot ta nie tek bölge çalışıldığını hiç düşündünmü ?

sitedeki max ot hakkında makaleyi ve yazılanları okudun ama tam anlayamamışsın.

bir bölgeyi hakkını vererek çalıştığında max ot ta idmandan sürünerek çıkıyorsun kaldı ki 2 bölge imkansız.

sen 1-1bucuk seneni doldur ondan sonra max ot a geçersin. geçeceğin zaman pm atarsın bana tecrübelerimi aktarır elimden geldiğince yardımcı olurum.

6. semihberk

semihberk Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    bu max ot sisteminde mesela göğüsde 3 hareket var sadece bu sayı az değil midir ?

7. charming_7

charming_7 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Trabzon
    Böyle demişsin lakin makaledetam olarak geçen şu;"Kimler Max-OT’ yi kullanmalı?

Güç ve kalıp olarak gelişmeyi isteyen ve aynı zamanda idman sürelerini kısa tutmak isteyen herkes bu programı rahatlıkla kullanmalı. Bu program başlangıç seviyesi sporcular için çok kullanışlı olduğu gibi, ileri seviye sporcular içinde uygundur. Max-OT zamandan şikayet eden ve spor için fazla zamanım yok diyenler için birebirdir, çünkü idmanlar 30-40 dakika sürmektedir.

yani aslında belli bir formda olanlara da tavsiye ediliyor.Ayrıca alternatifini de yazabilirsin benim antremanımı böyle tutmam vücuda belli gelişim kazandırmıyor .eski yaptığım antremanı da yazabilirim eğer değişiklik yaptırmak fayda sağlamak istersen onda da değişiklik sağlayabiliriz.;)

8. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    benim anlatmak istediğim şu;

max ot ta kilolar maximum ağırlık olucak ve her hafta ağırlıklar artacak

ilk hafta max ağırlık
    2. hafta maximum ağırlığın %5 fazlası vs vs

zaten tek bölge hakkını vererek çalışman lazım 2. bölgeye zaten gücün kuvvetin kalmıyor. ayrıca max ot programını yapacağın zaman bu kuvvet idmanına göre beslenmeni artırman ve düzenlemen gerekiyor.

örnek vereyim.

ben max ottan önce 40-50kg ile deadlift yaparken canım çıkardı. max ot ta 2.ayın son sırt idmanında 160 kg lara kadar çıktım.

sen idman programını beslenme programını hele bir yaz onun üzerinden birşeyler düşünelim. ileri safhalarda yani 6-7 ay sonra max ot a başla.

Sayfayı Paylaş