Max Contraction Training

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Excursion tarafından 25 Eylül 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Max Contraction Training, ilginç bir idman sistemi, indir kaldır yapmıyorsun, mesela barbell curl'de yarım kaldırıp 30 sn bekliyorsun, o tarz yani idmanın yapılış şekli, ben videosunu izledim, komple, ilginç geldi denemek lazım, varmı aranızda deneyenler? Bilgi sahibi olanlar?

2. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bu anlattığın sistem fikrimce; negatif tekrar kuvvetiyle aynı mantıkla işliyor.

Bir de izometrik şınav var. Duymuşsunuzdur belki. Standart şınav yaparken yere indiğinizde göğsünüz yere değmeyecek şekilde bekliyorsunuz; yani; kollarınızı negatif kuvvete zorlayıp yukarı doğru eski pozisyona gelmemeye çalışıosunuz; bunu maksimum dayanabileceğiniz saniyede yapıyorsunuz ve diğer tekrara geçiyorsunuz.

İnanılmaz etkili bir harekettir; yaptığımda kanın kollarımda ve ön ömuzlarımda pompalanışını ve göğsümün kasılışını hissediyorum.thums:

3. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    yaklasık ıkı haftadır.salonda almanyadan gelen bır arkadasla calısıyorum.eskıden bench presı 110 veya 120 kıloyla calısıyordum.onunla maxımum 80 kılo calıstık dedıgın sekılde.cok yavas yapıyoruz hareketlerızaten 6veya 7 tekrarda yanmayı ınanılmaz hıssedıyorsunuz.. hala gogsum ağrıyor.kanat calıstık aynı bır hareketı aman agır calısayım dıye yarım yamalak yapmayın .inanın bu sıstem ınanılmaz kasları zorluyor.ve emınım gelısıme buyuk bır faydası var

saygılar

4. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yok NİKE yanlışın var, o senin yaptıgın sistemin adı heavy duty, h.i.t diye de geçer, bu daha farklı, ben videosunu izlediğimde artık neyse idman sisteminin mucidi nedir, şey diyordu, this is not high intensity, this is max intensity, yani yüksek abartılı gerilim yaratmıyor kasta hit gibi, ancak uzun süreli gerilim yapıyor, cidden ama ben geçen sefer denedim evde barbell curl, 30 sn civarı tuttum boyle sabit bir şekilde, fena bir yanma yaşadım, gerçi kiloları iyi ayarlamak gerekiyor...

5. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    nike yazılarımda zaten açıkca söylemiştim nasıl olacağını almanyadaki arkadaşınada gerek yok. hareket 2-3sn içinde yapılmalı eyer hipertrofi çalışıyosan. yazılarda görürsün. excursion arkadaşımızın dediğide genelde sakatlanan sporculara uygulanıyor ama body çalışan sporcularda bundan faydalanmakda beli dönemlerde. izometrik kasıldığı için o bölgede kuvet oluşuyo hangi açıda ise. body için nekadar verim sağlar bilmiyorum hipertrofi için olabilir kasları zorluyosun bi ekstrası olur. ama diğer hipertfofi yöntemleri kadar olacağını sanmıyorum. sakatlıklarda çok kulanılan iyibir yöntem

6. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Normal zamanda kullanılacak bi idman yöntemi diye lanse etmişler, denemek lazım...

Sayfayı Paylaş