Markalar: Prada

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Despo tarafından 1 Aralık 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    PRADA ( hakkında kısa bilgi,İtalyan modasından)

Milanolu marka, basın ve genç kuşaklar tarafından büyük ilgi görmektedir. Gençler Prada’nın çok yeni bir marka olduğunu zannederler. Ancak Prada geleneksel bir modaevidir. 1923’te ayakkabı ve maroken işletmesi olarak kuruldu. Yetmişli yılların sonunda kurucusunun yeğeni miuccia prada şirketin başına geçti. Yeni bir teknolojiyle üretilen, su geçirmez şık çantalar piyasaya sundu. 1985’te bayan ayakkabısı koleksiyonunu çıkardı. Bunları lüks ve sade bir spor giyim koleksiyonu izledi. Modaya önem vermeyen, modellerine gizli anlamlar katan bu becerikli bayan doksanlı yılların otantik stilisti olarak dikkat çekti. ve bir mirasın ancak kendisine değer katıldıkça korunabileceğinin örneğini oluşturdu. Miuccia’nın dönemini temel alarak yarattığı kadın modeli devrimci değildi. Miuccia burjuvaydı ve uzun zaman modanın etkisinde kalmış bir toplumsal sınıfın kalıplarıyla oynadı. Ne top modellerin ne de taşranın standartlarını kullandı. Sessiz cazibesiyle, diğerleri gibi kendisini bir geçiş dönemine benzetti. Şık burjuva bayanlar butiklerinden alışveriş ederken, miuccia iktidarın zirvesinin hiçbir şeye önem vermemekten geçtiğini biliyordu.

kısa öyküsü budur dünyada ünlü markanın...
    Türkiyede kaç kişinin bu markadan giyineceği tartışıla dursun dünyanın çoğu ülkesinde çok buyuk kitlelere hitap eder...
    Sex and The City de sürekli alışverişlerin ordan yapıldığı mağza olarak adını bir kez daha duyurmuştur zamanında.
    Bu markanın en ucuz eşyası bile bir kaç yüz dolardan başlamaktadır.

PARADA NIN 2005/2006 KIŞ MODASI

"Az"ın her zaman en fazla olduğunu modacılar çoktan keşfetti.

Bu modacıların en önemlilerinden biri olan Prada, trendleri belirlemekle kalmaz, birbirinden etkileyici gizemli giysiler sunar her sezon .

Ayrica türkiyeye cok turist cekmektedir bu marka :D sahtesi coktur türkiyede, ztn güc yetmez bu markaya :lol:

2. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    hocam prada,o kırmızı yazı x harfbaşına 50 euro:) 6-7 haziran gibi italya'da olucam ama sanmıyorum orda da çok pahalı,
    belki gözlük falan inşallah:)

3. ynss

ynss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    girerken kral gibi karşılanıyosunuz hele üstünüz başınız düzgünse:) nişantaşı abdi ipekçi ve bağdat caddesinde var istinye park a da açılıyomuş dışarıdaki alanına:D

4. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    Prada gerçekten kaliteli ürünleri olan bir marka ve bir kaç ürününü kullanıyorum özellikleride gözlükleri çok hoş gerçekten ..

Ama geçen hafta bu markayla tatsız bir durum yaşadım hala garanti süresi devam eden gözlüğümü camlarını değiştirmek için ürünü almış olduğum gözlükçüden kargoyla kendilerine gönderdim..

Ve bana ürünün garanti kapsamında olduğunu ve eğer benden kaynaklanan bir durum yoksa ücretsiz camlarını değiştireceklerini eğer benden kaynaklanan bir problem varsada beni bilgilendirip istediğim takdirde belli bir ücret dahilinde camları değiştireceklerini söylediler bende kabul ettim gönderdim..

Bir ay sonra gözlüğümü ürünü almış olduğum subeye gönderip kullanıcı hatasından dolayı camların balo9ncuk yaptığını ve camları değiştirdiklerini 150 lira ödememi istediler..ama daha önce söyledikleri gibi beni daha önceden haberdar etmediler..

Ben hem bir ay beklemiş oldum hem de bilgim dahilinde olmadan beni kendilerine borçlandırdılar..

Tabi ben o sinirle şubeden pradayı aradığımda müşterilerimizle kesinlikle muhattab olmuyoruz deyip telefonu yüzüme kapadılar..tabi bende gözlükleri geri göderip optikçide aynı camları 50 liraya taktırttım.. asıl sorun parada değildi zaten..

Böyle bir durum başıma geldi arkadaşlar hiç bir markayı karalamak gibi bir derdim yok bir çok şeyi paylaştığımız bu forumda başımdan geçen bir olayı da paylaşmak istedim o kadar..

Kısası iyi hoş bir marka ama ulaşılmaz olma çabaları var,sonuçta müşterilerinin yüzüne telefon kapatabilecek kadar uçlarda bir marka..

Bir daha alışveriş yaparmıyım yapmam,prada bundan etkilenir mi etkilenmez.. ama durum bundan ibaret..

İyi çalışmalar dilerim..

5. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Markaların şikayet edilebildiği bir site vardı.Oraya bir yazsanız?

Sayfayı Paylaş