Maksimum hacim için?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve OkuyomBenYaa tarafından 11 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda hacim konusunda her konuda farklı görüş var her farklı görüşü destekleyen makaleler var gerçekten merak ediyorum eminim merak edenlerde vardır 6,8,10 tekrarlı 2 dakika dinlenmeli setler mi daha iyi yoksa aralarda 45 sn dinlenip 10 tekrar başladığın ağırlıkta diğer setlerde çıktığı kadar yapmak mı daha iyi?

Örnek verecek olursam

100 kg 8 tekrar yapıp aralarda 2 dakika dinlenerek 8 tekrardan 4 set yapmak mı daha iyi
    Yoksa 100 kg 8 tekrar başlayıp 45 saniye dinlenerek diğer setlerde ağırlığı gittiği yere kadar basmaya çalışmak mı daha iyi?

2. Niaterim

Niaterim Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    bu doğru demek zor. her vücut farklı tepki veriyor. bence insan vücudunu tanımalı tanımıyorsa tanışmalı :) ama bence overtrain olmazsa gittiği yere kadar basmak daha mantıklı kaslar direk pert oluyo çünkü

3. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Bu doğru demek çok zor ama genel olarak çoğu kişi aynı şekilde hacim alır 2 türlüde yapsak antremanı illa hacim artışı olacaktır ama hangisi daha verimli olur soruyu daha açıkca sormam gerekirse

set aralarında 2 dakika dinlenip kaslar kendine geldikten sonra aynı ağırlığı basmak mı
    yoksa set aralarında 45 saniye dinlenip kaslar kendine gelmeden ilk sette kaldırdığın ağırlıktan daha az bi ağırlığı kaldırmak mı daha iyi olur hacim için

4. durden

durden Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    ben de merak ediyorum bunu

Sayfayı Paylaş