maksımum gelısım ıcın (sıradısı program) ..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kng0909 tarafından 23 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    su anda ıs dolayısı ıle sadece aksamları 1- 1.5 saat arası antreman yapaktayım . bu calısma ılede ortalamanın uzerınde bı gelısım sagladıgımı dusunuyorum .

bı sure ısten ayrılmayı dusunuyorum . bundan dolayıda calısma programımı maksımum gelısmeye yonelık degıstırmeye dusunuyorum . ,

michael phelpsin bi programını okumustum . sole ıdı . sabah kalkıs bol karblı kahvaltı - antreman - beslenme ardından uyku . tekrar kalkıs beslenme -antreman -beslenme- uyku tarzı bıseydı bana gayet mantıklı geldı.

bende sabah kalkıs proteın ve karb . tabanlı bı kahvaltı - antreman - proteın tozu vb. beslenme - dınlenme - yatıs ... kalkıs bol proteın ,az karb beslenme - antreman- beslenme - yatıs . gun ıcınde sabah ve aksam olmak uzere 2 farklı zamnda yaklasık 1.5 saatlık antremanlar seklınde bı macro program yapayım dedım . tabı halıyle aynı gun aynı kas grubunu calıstırmıycam mesela sabah gogus aksam karın veya sabah bacak aksam omuz . program en uygun sekılde detylandırılır.

sızce boyle bır programın bana gelısım yonunde nasıl bı katkısı olur.

2. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    profesyonel ,yarışma sporcusu musunuz?...)

3. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    O adamın yaptığı kahvaltıya şampiyon kahvaltısı deniyor biliyorsun değil mi?
    O adam günlük 5-6 saat havuzda antreman yapıyor, onun tek bir antremanında harcadığı enerjiyi biz 6 tane ağırlık antremanımızda harcayamayız...
    Kısacası o adam günlük binlerce cal alıyor ama binlerce de harcıyor...

Phelps benimde çok hayran olduğum bir sporcu ama onun programı bize 5-10 gömlek fazla gelir...
    Adam hem profosyenel sporcu hem şampiyon hemde rekortmen...

4. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    yaklasık 1 yıldır bodyle ugrasayorum . ıs guc dolayısı normal bı calısma temposu ıle calısıyorum . aynada gordugum kadar ıle gayet guzel bı gelısme sagladım bu surecte.

body bouldıngden zevk aldıgım ve gelısımlerden hoslandıgım ıcın . ısten ayrıldıktan sonra vaktımın bu eksende dewam ettırmek ıstıyorum . daha hızlı gelısmek ıcın. yanı bı gunde ıkı gunluk programla calısayım dıyorum .

beslenmeler tabı phelps gıbı olamaz bı ayda obez bır kısılıge burunurum . halıyle boyle bı antreman duzenım olursa. bu duzende bı beslenme programı yapmak gerekır onlar halledılır . ıste 3000 4000 kalorılı bır dıyet belkı . bı gunde 14 saat lık ıkı safhalı uyku ıle . buyumemı de hızlanır dıye tahmın edıyorum . amac su bu program suresunce normal sevıyede bı vucut gelıstırmecnın maksımum buyume sınırına ulasmak. tabıkı kas kutlesı olarak. ortalma 4 saat vg 2 safhalı sabah aksam gerı kalanı uyku ve beslenme . teorıkte gayet verımlı olur dıye dusunuyorum .

tabı bı konuda sızlerınde fıkrını merak edıyorum . ne kadar verımlı olur. zararı olurmu . veya eklemk ıstedıklerınız varmı

bu arada profesyonel olsam neden yaptıgım programlarımı baskalarına sorayım kı . zaten profesyonelsem zaten ısın piriyim demektır.

5. hogan

hogan Üye

Beğenileri:
    1.244
    Ödül Puanları:
    103
    anabolizan madde kullanmadan günde çift idman??

6. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    evet bırını sabah 7 - 9 arası yapsam bırınıde aksam 7-9 arası yapsam tamamen farklı bolgelerı calıstırarak yapsam . beslenme destegı ve dınlenmede ( 7 saat cıvarı uyku ) saglam olsa . yapılmayacak bısey degıl .

body konusunun ılk zamnları bılgızılıkten ve hızlı gelısım ıstegımden dolayı , bı ara egzersız olayını abartmıstım . 2.5 saat kadar yapıodum . tum vucud calısması. cok hayvancıl ve cok yıpratıcı oluyordu . gun ıcınde olu gıbı oluyordum vucud kendını toplamıyordu . ama ertesı gun aynı saate yıne okadar egzersız yapabılıodum .ard arda bıle 2.5 saat calısabılıyorsun . arada 12 saat ara ıle haylı haylı calısırım gıbı gelıyor( kesınlıkle steroıd ve benzerı madde kullanmadan ). yanı yapılabılıtesı bakımından sorun olacagını zannetmıyorum .

7. voltaj

voltaj Üye

Beğenileri:
    258
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    günde 2.5 saatlik 2 antreman yaptıktan sonra ertesi güne kaslarının kendine geleceğini mi zannediyorsun sen ? kaslar kendini tam anlamıyla katabolik durumdan kurutalacağını düşünüyorsan bişe demiyorum. Allah Kolaylık versin

8. kng0909

kng0909 Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    bı gunde 1.5, 2 saatlık 2 ant dedım . arada 12 saat olması kaydı ıle . ayn ızamnda farklı kas grupları mesela bırınde bacak bırınde gogus calısmasıyla kaslar 1 gunluk calısmıs gıbı gayet rahat toplanır. uyku mıktarını artırırak kalıtelı dınlenme arttırılır . asagıda yazdıgım gıbı tek seferde 2.5 saat calısabılmısken bılınc sekılde besın destegı yok antreman bılgısı yok . guzel bı programla ılk baslarda zorlanılsada sonrası halledılır gıbı gelıyor

9. okankut

okankut Üye

Beğenileri:
    312
    Ödül Puanları:
    73
    Hiç gereği yok, faydadan çok zarar görürsün.

Sayfayı Paylaş