Makine mi Halter mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Telekinesis tarafından 3 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Telekinesis

Telekinesis Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar, bu aralar salonda yeni bir furya başladı. Hoca çoğu kişiye makineli idmanlar yazıyor. Mesela ;

"Bench mac press" 3 tutuş birden aynı şekil shoulder press geri kalan hareketler pus down felan, cable curl gibi teller ile yapılan hareketler fakat hiç halter yok. Kafasına göre çalışanlar halterde.

Bende hocayla konuşup haltere geçtim. Makinede resmen çalıştığımı hissetmiyorum. :)

Size göre makine ile çalışılan idman mı yoksa halterle çalışılan idman mı daha iyidir?

Şahsen ben halterle çalıştığımda daha çok verim alıyordum.

2. cross

cross Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    hareketi doğru yapmak ile ilgili bu biraz. Eğer her şeyin tamsa bardan verim alırsın. Eğer barla bazı şeyleri yanlış yapıyorsan makinadan verim alırsın. Yalnız şöyle bi şey var makine de makine olacak hani bi makinede hem bench hem shoulder hem de incline yapılan makineleri beğenmiyorum güçlü kolun diğerine göre daha çok çalışıyor. Yani makinelerin bağımsız kolları olanları makbul golds gym deki okkalı makineler gibi mesela :)

3. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Her zaman serbest ağırlık.

Sayfayı Paylaş