Makine bölümü (doluşun)

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Berkekrk tarafından 1 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Berkekrk

Berkekrk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Evet arkadaslar, makine bölümünü kazandım 10.sınıfa geciyorum, fakat bölüm hakkında kararsızım. Bu bölümü acıkta kalmıyım diye yazmıstım, Yağın pasın icinde calısmayı sevmeyen biriyim napıyım bilmiyorum.

2. ThA

ThA Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    13
    iyi para var o işte sevmiyosan fazla takma herkesin ağızında sevmiyosan hayatın boyunca bu işi nasıl yapıcaksın lafı var :D dunyada 7 milyar insan var istedigi işi yapanların sayısı 500 milyondan azdır sen iişin parasına bak sabah 9 akşam 5 sonra özgürsün en sevdigin işte calıssanda sıkılırsın bı noktadan sonra sana işini sevdiren genelde çevren olur işin icindeki arkadasların yada oranın ortamını sevıyosan baglanırsın en kötü işte olsan bile bu böyledir.ama iyi bölüm bence açıkta kalmassın tabi derslerine çalışıp atölyede kendını ne kadar geliştirdine baglı bu :D

3. brksmete

brksmete Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de bu sene makine bölümünü okuyucam ama benim de bölümle ilgi bi fikrim yok ayrıca makine ressamlığını seçmeyi düşünüyorum yağ,kir,pas olmaz heralde:D

4. Sporcu35

Sporcu35 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir/Konak
    Dostum Elektrik-Elektronik bölümünü seç lise 3'de elektrik ve elektronik bölümü olmak üzere 2 bölüme ayrılıyor.Ben şuan Lise4'e geçtim elektronik bölümüyüm çok mutluyum yatıyoruz sınıf geçiriyorlar :D Zaten 9. sınıfı geçtinmi atölye hocaları hallediyor sınıfta kalmıyorsun geçiyorsun makine bölümü kafa ister işlem denklem vb şeyler matematiğe yönelik bizimki yatmaya yönelik :D

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    lisede yatmak mezuniyetten sonra pahalıya patlıyor bilginize ;)

elektronik, bilgisayar vs bölümleri kazanca dönüştürmek dahi değilseniz çok zor ama makine büyük iştir..
    özellikle de cad-cam, cnc konusunda gelişir ve makine kalıpçılığı işine girerseniz çok daha kazançlı çıkarsınız..

6. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

ingilizce yanında almanca tavsiye ederler genelde makine mühendisliği okumayı da düşünüyorsan.

7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    hayırlı olsun
    makine mühendisi olarak şunu söyleyeyim
    son zamanlarda yanlış politikalar sonucu üniversiteler iyice liseler gibi oldu
    o yüzden elini sallasan mühendise denk geliyor ve ne patron değerini biliyor nede sen yüksek maaş alabiliyorsun
    ancak kendini kanıtlayıp sıyrılırsan işte o zaman yüksek maaş alabilirsin
    rakibin çok olduğu için devlete girmende bir okadar zor
    ancak iyi tarafı heryerde mak.mühe ihtiyaç olması :)
    kendi işinide kurabilirsen daha iyi olur
    hakkında hayırlısı

8. umut-

umut- Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    tasarım
    Yer:
    izmir
    en iyi BB istasyonlarını

HOCAM güzelce o bölümü bitir sonra gel bize en iyi BB istasyonlarını beraber tasarlayalım olmaz mı ?

9. Dying Breed

Dying Breed Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Nefes alıp vermek.
    Yer:
    İSTANBUL
    dur hocam yha gel bize sen gel bize.Makina bölümü okuyoruz grupça.ağır makina.işin şakası bölüm teknik lise olduğum için zor geliyor bana.pasın yağın içinde tabikide kalacaksın ama 10.sınıfta amelelik yaptırırlar.HOP diye makinaya oturtmazlar.bütün sene kesinlikle eğe yapacaksın.ufak tefek işlerin makinada olcak.ne bilim.söyleyecek söz yok.

-İşin parasıylmış falanmış gibi şeyleri salla gitsin.O sınıfı bi bitir.Yaşayan bilir o 8 aylık dönem bana göre hiç kolay değil.Sınıfı geçim yeter dersin.

10. CnForza

CnForza Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    10.sınıfta coğunlukla "eğe" yaptırırlar kendimden biliyorum.Hoca der şunun yüzeylerini düzelt falan filan sen yaparsın gönyeyle bakarsın sana düzgün gözükür ama hocaya göre herzaman bir köşesinde fazlalık vardır.2.dönem torna ve freze makinelerine geçersiniz.Güzel bölüm pişman olmazsın elektrikten makineye geçen biri olarak bölümümden memmunum.Dal olarak CNC'deyim bu arada.

Sayfayı Paylaş