MadMax - Tarihçesi

Konusu 'www.Supplementler.com' forumundadır ve supplementler.com tarafından 2 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
 1. supplementler.com
  Offline

  supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

  Katılım:
  4 Nisan 2007
  Mesajlar:
  356
  Beğenileri:
  111
  Ödül Puanları:
  78
  Meslek:
  Eğitmen - Sporcu Gıdaları
  Yer:
  Istanbul
  [​IMG]

  Mad Max hakkında

  Mad Max iyi yapılandırılmış ve dünya çapında 30’dan fazla ülkenin çok iyi tanıdığı bir marka olmakla beraber ürün yelpazesinde 85’den fazla ürün bulundurmaktadır. Zaman içerisinde pek çok yeniliğe imza atmış olan Mad Max’in gelişimine ilişkin en önemli örnekler aşağıda belirtilmektedir. Sözkonusu örnekler Mad Max’in ürünlerini geliştirmesine yardımcı olmakla kalmayıp, ilgili faaliyet alanının tümü üzerinde de büyük bir etki yaratmıştır :

  Mad Max tarihçesi
  Mad Max Sportswear Company Ocak 1999'da aktif spor yapan kişiler için daha çok spor giyim, aksesuarlar ve diğer ekipmanlar üzerine odaklanan bir firma olarak kuruldu. Mad Max'in temel imalat programı ise, uzun süredir faaliyet gösterdiği ve aktif bir parçası olduğu bir alanda yani vücut geliştirme ve fitnes aktiviteleri üzerinde yapıldı. İdman ekipmanları ve aksesuarları ise Mad Max'in ürün yelpazesine kolayca ilave edildi. Aynı tarihlerde Mad Max'in ürün yelpazesinde fitnes idmanları için üç çeşit eldiven ile beraber boks için iki çeşit kemer ve üç çeşit eldiven de bulunuyordu. Mad Max eldiven ve kemerlerin ilk numunelerini dostlarına gösterdiği zaman, aldığı pozitif reaksiyon ile hoş bir sürpriz yaşamıştı. Bu dostlardan bazıları ise, ürün yelpazesini diğer ürünlerle beraber genişletmesi konusunda Mad Max'i kısa bir süre içinde ikna etti. Böylece, Mad Max bu insanların taleplerine cevap verecek ancak piyasada bulunmayan yeni eldiven ve kemer modelleri geliştirmek için harekete geçti. Dolayısıyla, Mad Max, daha çok eldiven, kemer ve diğer fitnes idman ekipmanlarına odaklanmaya başladı. Spor giyim imalatı ise yavaş yavaş azaltıldı ve 2002 yılında da tamamen bitirildi.

  MadMax kullanıcıları üst düzey vücutçular ve fitnes tutkunları ile sıradan sporculardan oluşur. Sporculara, idman sırasında, basitçe sadece ellerin, sırtın ve vücudun diğer kısımlarının korunmasından daha fazlasını sunabilmek amacıyla, MadMax yeni ürünlerinin geliştirilmesi sırasında fizyoterapist ve endüstriyel tasarımcılarla işbirliği yapmaya başladı. Yeni eldiven ve kemer modelleri için tasarımlar yapıldı. Bu arada, doğal olarak Mad Max'in, imalatı ile ilgili yeni malzemeler ve teknolojiler araştırması gerekiyordu. Bu araştırmalardaki öncelik ise yıkanabilen bir deri ve serin tutup çabuk kuruyan bir kumaş bulma çalışmalarına verilmeliydi. Ayrıca cırt-cırt bant bağları, etiketler vs. gibi yüksek kaliteli kaynak kullanımı da büyük önem taşıyordu. Bu aşamada, yüksek kaliteli kumaşlar imal eden ve ürün yelpazesinde serin tutan ve çabuk kuruyan Healtha+ kumaşını da bulunduran Koreli VENTEX firması ile işbirliği yapmaya başlanarak hayati bir adım adılmış oldu. Böylece Mad Max, Healtha+'yı yeni eldivenlerinde kullanarak dünyada bir ilke imza attı. Mad Max, bugüne kadar piyasada eksikliği hissedilmiş olan tamamen yeni ve yenilikçi ürünleri geliştirmeye başlamış ve bu ürünler her zaman Mad Max'in önceliğini oluşturmuştur. Mad Max halen sporculara bu zamana kadar sözkonusu alanda kullanılmış olan ürünlerden ciddi anlamda daha fazlasını verebilecek ürünler sunabilmek için yeni malzemeler, teknolojiler, fikirler ve yöntemler arayışına devam etmektedir.
   
  Son düzenleme: 2 Aralık 2010

Sayfayı Paylaş