Maden suyunun zararı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve memocn123 tarafından 19 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. memocn123

memocn123 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    polis
    Yer:
    bursa
    Arkadaşlar ben bundan 9 ay öncesine kadar 174 cm ve 105 kiloydum. polislik için zayıflamam gerekiyordu. önce sigarayı hayatımdan çıkardım daha sonra ise spora başladım.başlarda çok güzel kilo verdim. daha sonrasında kilo veremez oldum. 87 kiloya kadar inmiştim.daha sonra araya sınav falan girdi ben 2 ay kadar spordan uzak kaldım bu süreçte 91 kiloya çıktım. suan spora başladım ama kendi imkanlarımla yapıyorum. hergün akşam üzeri 10 km kadar koşuyorum (tabi arada dinlenerek) sonra mekik falan çekiyorum.bu arada salona giderken hocam bana hergün bir tane maden suyu iç demişti fakat ben bunu biraz abarttım. günde 2-3 tane olmaya başladı şimdi size bir kaç sorum olucaktı

Öncelikle maden suyunun bana bir zararı olur mu?
    neden belli bir süre sonra kilo veremiyorum?
    benimle birlikte aynı boy ve kiloda olanlar neden benden daha çok kilolu gözüküyorlar?
    salona gitmeme gerek var mı?
    bir de insülin denen bir sey varmış biraz araştırdım ama pek anlamadım o testi yaptırayyım mı?
    sorularımı cevaplandırdıgınız için çok minnettarım.
    bench_O

2. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Aşırı kalori azaltılmasıyla yapılan beslenmelerin akabinde rebound-effect diye bir olay olur. Beslenmeni normale çektiğinde kaybettiğin kaslar yüzünden azalan metabolizma hızına eski beslenmen fazla gelir. Kilo verirken de dengeli beslenmelisin ve kas yerine yağ vermeye çalışmalısın. Sitede bu konuda onlarca yazı var.

Bence senin koşman eklemlerine zararlı çünkü koşu darbeli bir kardiyo ve sen fazla kilolusun. Çok iyi tekniğin bile olsa(ayak ayasına düşme, yaylanma, vs...) yine de kondisyon bisikleti, kürek, gibi darbesiz kardiyoların ileride eklem kaynaklı rahatsızlık yaşamaman için daha uygun olduğunu sanıyorum.

Her şeyin fazlası zarar. Mutklaka gazlı bir şey içeceksen soda(gazlı su) iç. Ne mineral, ne şeker olsun içinde.
    Vücut adapte oluyor. Kilo vermenin reçetesi olsa bu kadar obez olur muydu ortalıkta?
    Genetik, yağların vücudunda nerelerde yoğunlaşacağına genlerin karar verir. Aynı kiloda biri daha göbekli biri daha "zayıf" olabilir, yağlar bacaklarında yoğunlaşmıştır vs...
    Bence var. En azından başta kendini sakatlamadan, nizami antreman yapmayı öğrenmek için var. Bir de kilo verirken ağırlık çalışmasını ihmal etme, kas kaybını azaltacaktır.
    İnsülin denen şey herkesde var olan bir hormon :) Sana muhtemelen insülin direnci olabilir demişlerdir. İnsülin direnci bütün obezlerin bahanesi şeker hastalığının başlangıcıdır. Saçma sapan beslenip zırt pırt şekerle insülinin zıplatılmasından olur. Doğru dürüt, hayatından basit karbonhidratları çıkararak yaşadığında vücudun bu durumu düzeltir(çok geç değilse). Düzeltemezse de tip-2 şeker başlar, geçmiş olsun.

Son düzenleme: 19 Temmuz 2012

Sayfayı Paylaş