Maden Suyu

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve alexbaysu tarafından 25 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu başlıca mineralleri içeren maden suyunun sindirimden, kalp ve damar hastalıklarına, diş ağrısından zayıflamaya kadar pek çok sorun üzerinde yararlı etkisi bulunuyor.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Zeki Karagülle, maden suyunun vücudun mineralli su ihtiyacını karşılayarak sindirimi kolaylaştırdığını; yemek öncesi veya yemek sırasında içilmesi durumunda hızlı bir doygunluk sağladığını söyledi.

‘Maden suyunda sütten daha fazla kalsiyum var’
    Mineralli sular, içerdikleri kalsiyum oranı açısından da vücut için çok faydalı. Avrupalıların, normal su yerine maden suyu içmeyi tercih ettiklerini belirten Prof.Dr. Karagülle, “Daha önce yapılan araştırmalara göre Türkiye’de kişi başı maden suyu tüketimi yılda 3 litre civarındaydı. Biz bu rakamı 6 litreye çıkarmayı başardık. Hedefimiz ise bunu yılda 10 litreye kadar çıkarmak.” dedi.
    Meyveli maden sularına başta sıcak bakmadıklarını söyleyen Zeki Karagülle, bu ürünleri daha çok gençlerin tercih ettiğini ve onların maden sularına alışmalarını sağlamak adına bu duruma pek ses çıkarmadıklarını söyledi.

Kalp ve damar hastalıklarında faydalı
    İçerdiği magnezyum, sodyum, kalsiyum gibi zengin minerallerin insan sağlığına önemli yararları bulunan maden suyunun cilt üzerinde de yararlı etkileri bulunduğunu belirten Prof.Dr. Karagülle, içmenin yanı sıra dışarıdan sürme yoluyla tatbik edildiğinde maden suyunun cildi canlandırdığını ve gençleştirdiğini söyledi.

Maden suyundaki bazı
    minerallerin sağladığı yararlar:
    Sinir sisteminin ve kasların gevşemesini sağlayan magnezyum mineralinin kalp ve damar hastalıklarına faydalı etkileri var. Damarlardaki yağ ve kalsiyum birikmesi magnezyum eksikliğinden kaynaklandığından, magnezyum tüketimi, kalp ve damar problemleriyle karşılaşma riskini azaltıyor.
    Maden suyunda bulunan sodyum, vücuttaki sıvı dağılımını ve dengesini düzenliyor, kan basıncına olumlu etkide bulunuyor.
    Daha çok süt, süt ürünleri ve doğal sularda bulunan kalsiyum, kemik yapısının korunmasının yanı sıra kas kasılmalarının düzenlenmesi, sinir uyarılarının taşınması gibi vücuttaki hemen her fonksiyona yardımcı oluyor. Eksikliği halinde diş ve sırtta ağrılar, kemiklerde zayıflama, çatlama ve kolay kırılmaya yol açan kalsiyumun vücutta yeterli miktarda bulunması gerekiyor.

Kaynak: Istanbul University (1453)

2. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    bu sıcak zamanlarda fişne suyuyla birlikte çok iyi gidiyor tavsiye ederim.yarı yarıya soda ve meyvesuyu koyun istersenizde buz.

3. anil011

anil011 Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    fişne ? nerden temin ediyoruz kendisini ?

4. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    hastanelerden , sağlık kuruluşlarından bulabilirsin , kana kırmızı rengini veren maddedir kendisi

5. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    klavyenin azizliğine uğramışım okuyanlardan özür dilerim.editleme şansım yok olsaydı hemen düzeltirdim.

6. RoLL

RoLL Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Her gün bi tane içmek lazım faydası çok.

7. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Swager bunu beğendi.
  8. cmrsmr

cmrsmr Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2.kademe Vücut Geliştirme antrenörü
    Yer:
    Trabzon
    Ben bi aralar kendime şöyle bir içecek hazırlardım.

500 ml portakal suyu elma suyu karışık kendim sıkardım. 250 ml maden suyu. 1 tutam tuz. Ve biraz da su dökerdim galiba orasını pek hatırlayamadım. Antrenman esnasında içerdim. Çok iyi gelirdi açıkçası. Performansımı tetikliyor gibiydi.

9. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
  10. Gilmour

Gilmour Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Maden suyu çok yararlı bi' içecek evet ama bildiğim kadarıyla içerdiği kalsiyum sütün yaklaşık 5'te 1'i kadar.
    Muhtemelen o başlık dikkat çeksin diye atılmış.

11. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Maden suyu kalsiyumdan ibaret degil sadece basligin dikkat cekmek icin yazildigini hic sanmiyorum

12. Gilmour

Gilmour Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Kayseri
    Başlıkta ne yazıyor ?
    'Maden suyunda sütten daha fazla kalsiyum var.' (mineral değil kalsiyum)
    Peki doğru mu ? Hayır.

13. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri :

https://www.google.com/search?q=mad....0.57j60j62l2.6345j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

14. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri :

https://www.google.com/search?q=mad....0.57j60j62l2.6345j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş