Macfit Programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Güzelyalı tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Güzelyalı

Güzelyalı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar selamlar, geçen gün macfit'e kayıt oldum. Bana yaptıkları program hakkında emin olamadım bir de sizin görüşlerinizi merak ettim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bana verdikleri program aşağıda, yeterli midir yoksa 3 parçaya bölüp yapmak daha mı iyidir ? haftada 3, maximum 4 kere gidebileceğim antrenmana. Kas kütlesi için verilen program:

Daha önceki salonumda 3 parçalı program yapıyordum, burada 2 parçalı olunca aklımda soru işaretleri oluştu.

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    2 + 2 şeklinde yapabilirsin. Bende oranın üyesiyim. O makinada değişik program kombinasyonları denedimde işin açıkcası pek iyi program verdiğini düşünmüyorum. 2 günde işaretlesem - 6 günde işaretlesem aynı programı verip duruyordu :)

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Çok tecrübeli değilsen 2 parçalı programla daha fazla hacim ve güç artışı yaşarsın. Ha programı çok sevmedim, o başka. Makinelerden ziyade serbest ağırlıkları seviyorum ben. Squat ve deadlift yok, zaten artık bunu eleştirmiyorum bile. Türkiye'de yasaklı bu hareketler sanırım.

4. Güzelyalı

Güzelyalı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2+2 derken neyi kastettiniz acaba ? Makinenin sağlıklı program vermediği konusunda hemfikiriz sanırım, o sebeble her harekette antrenörlere danışıp tekrar soruyorum.

Spor salonu geçmişim var 2 yıllık lakin düzensiz gittiğim ve cok iyi beslenemediğim için öyle verim almış değilim, bu durumda bir evvelki salonumda uyguladığım verimsiz program da etkilidir pek tabi. Dediğiniz hareketlerin olmaması, daha çok makinaya odaklı olması benimde canımı sıkan bir konu fakat 6-8 hafta sonra bu programın değişeceğini dolasıyla yeni hareketler eklenip set sayılarının oynayacağını söylediler.

Ek üründe kullanıyorum, beslenmeyi da buradan kaptığım bilgilerle ışığında götürmeye çalışıyorum. Umarım bu programdan verim alabilirim.

Bir sorumda set sayıları ile ilgili. Önceki salonda 4 çarpı 8 yaparken hareketleri, burada 12 10 8 şeklinde olması garip geldi. Büyüme için geçerli bir çalışma şekli midir ?

5. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    örneğin pazartesi salı perşembe cuma gibi uygun olduğun şekilde

6. narses

narses Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Antalya
    güxel

7. skinnyboy

skinnyboy Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Macfit uygulamasını indirirsen orada güzel programlar olduğunu göreceksin. Ha ben kullanmıyorum ama inceledim. Faydasız-zararlı bir noktalarını bulamadım.

8. Gokkker86

Gokkker86 Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Tüm hareketleri deneyip vücudun ne şekilde tepki verdiğini ölç ona göre kendine bir program oluştur bence en etkili yararlısı öyle oluyo
    Tabi temel olmassa olmaz hareketlerde var onlarıda programa eklemek lazım cable crossover, bench press vb

Sayfayı Paylaş