MİCRODALGA'DA MERCİMEK ÇORBASI HEMDE TAVUKLU :D

Konusu 'Yemek tarifleri' forumundadır ve Kerem35ksk tarafından 28 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Kerem35ksk

Kerem35ksk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR - KARŞIYAKA
    Malumunuz bu haşlama tavukdan ve bulgur lapası pirinç lapası adama gına getiriyor onun için öğrenci bekar benim gibi ocak bulamayan iş yerinde bir tek microdalga ile işi götürenlere tarif!

MALZEMELER:
    2 su bardağı KIRMIZI MERCİMEK(100g'ında 24g protein 70g karbo) dağ yapar adamı :)
    1 yemek kaşığı domates salçası
    1/2 yemek kaşığı zeytin yağı
    1 çay kaşığı kimyon
    1 çay kaşığı pul biber
    300-600g tavuk ( istediğiniz bölgesini kullanabilirsiniz ben 3 tane baget kullanıyorum çünkü 2 saat arayla 3 öğün yiyorum)

GELELİM HAZIRLANIŞINA:
    bize lazım olan 1 adet ÇUKUR YUVARLAK BORCAM tencere şeklinde.. tavuklarımızı borcama koyuyoruz ... mercimeklerimizi ister yıkayıp ister yıkamadan(hazır paketler için) borcama tavukların ustune dokuyoruz.. domates salçamızı , zeytin yağımızı ,kimyon ,pulbiberimizi borcama ilave ediyoruz.. üzerine kaynatılmış su ilave ediyoruz( bütün malzemelerin boyunu 2-3 parmak geçicek kadar su).. bütün malzemelerimizi borcamın içinde karıştırıyoruz ve microdalgaya borcamımızı yerleştiriyoruz...
    microdalganın micro bölümünde 25-dk ila 30dk işaretledikten sonra full güçte çalıştırıyoruz..
    30 dk sonra tavuklarımız ve mercimeklerimiz pişmiş halde microdan çıkarıyoruz ve tavukları içinden alıyoruz...
    mercimekleri bir kaşık yardımıyla püre haline getiriyoruz ve kaynatılmış sıcak su ekleyerek çorbayı istediğimiz kıvama getiriyoruz ve yanında tavuklarla servis ediyoruz... afiyet olsun :)

Sayfayı Paylaş