Luxury Fitness Club Bellevue - Etiler

Konusu 'Istanbul' forumundadır ve Despo tarafından 29 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Bu Spor Salonu Sizce Nasıl ?

1. Çok iyi

oy sayısı 5
    50,0%
  2. İyi

oy sayısı 4
    40,0%
  3. Orta karar

oy sayısı 0
    0,0%
  4. Başarısız

oy sayısı 0
    0,0%
  5. Çok kötü/Şikayetçi

oy sayısı 1
    10,0%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka

Bellevue Residences giriş katlarında bulunan, gün ışığı alan 5.000 metrekareye yayılmış Luxury Fitness Club Bellevue ve LFC Spa, merkezi lokasyonu, özel dekorasyonu ve farklı ambiyansıyla tamamı spor akademisi mezunu, alanında tecrübeli ve uzman eğitmenler, beslenme uzmanı ve egzersiz fizyolojisi uzmanından oluşan sağlık ekibiyle hizmet veriyor.
    LCD ekranlı ve ipod uyumlu Techno Gym’in son nesil fitness aletleri, Aletli Pilates Stüdyosu, Fight Club, bayan ve bay ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanmış soyunma odaları, ozon sitemi ile hijyeni sağlanan beş kulvarlı havuzu, güneşlenme terası, sauna, jakuzi, buhar odası ve dinlenme odaları, kuaförü ile kendinize zaman ayırmanın keyfini yaşayacaksınız.

Luxury Fitness Club üyeliğinde sunulan özel hizmetler:
    Bioimpedance Testi ile vücuttaki yağ, kas ve sıvı oranının ölçülmesi
    PARQ testi (sağlık testi)
    Max Vo2 Testi ile maximum oksijen kullanımı ölçümü
    Maximal Kuvvet Testi
    Kişiye Özel Antrenman Programının oluşturulması
    Antrenman programında yer alan tüm egzersizlerin eğitmenler tarafından bire bir
    gösterilmesi ve örnek uygulamanın yaptırılması
    Günlük kullanım için dolap tahsis edilmesi
    Peştamal, havlu, şampuan, krem, vücut jeli gibi seçkin malzemenin kullanıma sunulması
    Belli periyodlarda egzersiz programının kişinin gelişmesine ve ulaşmak istediği hedeflere göre güncellenmesi
    Grup derslerine sınırsız katılım

LFB Sports Club / BELLEVUE

Adres: Aydın Sok. Bellevue Residences No:9 Etiler, Beşiktaş, İstanbul
    Tel: (212) 275 10 00
    E-mail:[email protected]

Google Map

Ekli Dosyalar:

2. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spor salonu bellevue residanslarının giriş ve alt 2 katında bulunuyor
    2 katlı bir spor salonu

üst kat 4 ana bölme olarak özetlenebilir.

soldan sağa doğru gidersek, ilk 2 bölme BB sporu ile ilgili ve salonda gerçekten çok güzel aletler var. birinc bölmeden temel olarak 1 incline 1 normal bench press, incline ve squat için smith machine, çok amaçlı bir cable crossover makinesi, bir tane barfiks istasyonu, ayrıca adlarını bile bilmediğim ama çalıştığım bir kaç tane daha çalışma istasyonu ve bench sehpaları var. ağırlıklar yeni ve çok teknolojil, şöyleki tamamı özel plastik kaplı ve düşünce hani nerdeyse ses bile çıkmıyor. dambıllar 40 küsur kiloya kadar var. fazlasıyla yeterli...

ikinci bölme daha çok geniş bir koridor gibi ve deyim yerindeyse teknoloji üssü gibi, açık konuşmak gerekirse cahilliğimden ötürü makinelerin hiçbirinin adlarını bilmiyorum. fakat leg raises, shoulder press, low pulley, pectoral, press gibi pek çok aleti kullanıyorum. kalftan trapezlere kadar her kası bu istasyonlarda özel olarak çalışabilirsiniz. her biri tek kişilik. hepsi ekranlı, ferrari araçlarında kullanılan koltuk kaplamalı terletmez...kaç tekrar yapıyorsanız ekranda görüyorsunuz, ve hiçbirisi yaptığınız hareketi düzgün yapmıyorsanız sayıyı artırmıyor :) yine eğer isterseniz usb bağlantılı bir aparat ile yapıtığınız tüm çaışmaları kaydedebiliyorsunuz...

ikinci bölme komple kapalı bir havuz. 5 kulvarlı yarı olimpik. su sıcaklığı 23-24 derece civarlarında. çıplak beden için ideal. gözlük değil ama saçbandı şart. ayrıca içerde 37 derecelik jakuzisi var. ayrıca yazın üst kısmi olarak (yani üstünün %30luk kısmı) açılabiliyor. ve bahçeye doğru şezlonglar çıkarılıyor. yani dışarda güneşlenme mekanı da var...

üçüncü bölme ise yukarda resmini gördüğünüz kardiyo bölümü, eliptik bisikletler 4 tane, normal bisikletler 6-7 tane kadar koşu bantları ise sanırım 10 tane rahat vardır, belki daha fazla...ama onların da yetmediği günler oldu :) bir de adını yine bilemediğim ama yukardaki reismde gördüğünüz (sağdan 2-3üncüler) 2 tane daha alet var...buraya dikkat, resimde de gördüğünüz gibi bu kardiyo aletlerinin tamam ekranlı, kardiyo yaparken kulaklık sizden olmak kaydıyla isterseniz tv seyredebilirsiniz (ki 30 küsur kanal var), isterseniz radyo dinleyebilirsiniz, hatta iphonunuz varsa onu bağlayıp ordaki şarkıları da dinlayabilirsiniz. hiç birisini istemiyorsanız bile, o size kalori süre eğim hız gibi bilgileri ekran köşelerinden veriyor.

bu katta yine ayrıca bir salon daha var, onu da ikinci resimde görüyorsunuz. burda toplu kardiyo ve gerdirme eğitimleri veriliyor. ben katılmadım hiç. ama yüksek müzik eşliğinde sınırlar zorlanıyor. zira soyunma odaları bunu çevresinde ve sürekli "haydi" "haydi" "son" "bu son" naraları havalarda uçuşuyor...

alt katta, ping pong salonu ve boks türü sporlar için ring ve yumruk aletleri var...onlarla da hiç ilgilenmedim...

ayrıca sauna tarzı bir sıcak odası da var. soyunma kabinleri temiz, verilen havlular çok çeşitli ve temiz...duşlar kaliteli ve güzel...

bir tanesi dev perde olmak üzere her yerde 32" tv ekranları var, genelde ntv-ntvspor-cnbce-fashion (testo için olsa gerek :D), habertürk gibi kanallar var, özellikle ntvspor olması güzel, tam 19:00 ahber saatinde orda oluyorum iyi geliyor :) soyunma odasında bile 2 ekran var. ama siz yine de isterseniz kanal değiştirebiliyorsunuz, nüfus azken yapmışlığım oldu.

hocalarla ilk dersi siz birlikte yapıyorsunuz. o tüm ölçülerinizi (kg-yağ vs.) aldıktan ve gerekli kardiyo testlerini yaptıktan sonra size bir program yazıyor ve ilk derste tüm hareketlerin nasıl yapıldığını gösteriyor. ondan sonra serbest bırakıyor ama sorduğunuz her soruya cevap veriyorlar. o sırada kim orda olursa olsun soru sorabiliyorsunuz. hepsi kibar nazik insanlar. sürekli salonda turluyorlar, hiç boş bırakmıyorlar...ki bu bence güzel bir şey. isterseniz ücret karşılığı ek dersler almaya devam edebilirsiniz...

şu ana kadar hiçbirisi protein tozuma karışmadı, bir öneri de bulunmadı, bunların hepsini kişisel tercih olarak bize bırakıyorlar...

haa kötü yanları yok mu var, soyunma odalarında çıplak insan görmekten bıktım. yahu o kadar ikaz işareti var, çocuklar da gelebilir lütfen dikkat edin diye, kaale alan yok, üyelerin bazıları (aslında çok azı ama o bile yetiyor) anadan üryan soyunuyorlar. insanın gözü çarpıyor yahu. bıktım valla, bazen kusacağım geliyor :)

Son düzenleme: 29 Nisan 2011
    Despo bunu beğendi.
  3. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Teşhircilik, cinsel organlarını başkalarına göstererek haz ve doyum sağlamak olup psikolojide cinsel sapma olarak değerlendirilir.

Uyarıp kaale alınmamış olsam salon yönetimine durumu bildiririm, onlar da çözemiyorsa üyeliğimin iptal edilmesini isteyip resti çekerdim.

4. JaM

JaM Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Bursa
    aynen katılıyorum
    ona abi öyle şey mi olur ayıptır günahtır görmemezliktir
    yönetime şikayeti tavsiye ediyorum

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    demekki kuralsızlıkbirçok yerde var..hatta daha lüks salonlarda daha çok.sebebi sanırım lüks tanımının içine üye istediği gibi davranabilir kavramınıda eklemeleri salon yöneticilerinin..en son gittiğim otel salonunda da aynı sorun vardı..üyelerin arasında atletsiz koşan doktorlar vardı ve salon yöneticileri koskoca doktor olmuş ben mi öğretecem diyorlardı..

fakat bu kuralsızlık bir kaç üyeyi mutlu etmeye çalışırken onlarcasını kaybetme riskinide getiriyor bunuda akıllı olmayan işletmeciler farkedemiyor..

aslında sanırım oldschool bodrum kat salonları daha kuralcı..hayır gittim ordan biliyorum..

6. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    artık burayı mı takip ediyorlar bilmiyorum, fakat yazıdan sonra soyunma odalarına çok kibar bir dille ikaz yazıları koydular. ve şanslı bir insanım ki, tüm üyeler bu ikaza artık uyuyor. çok güzel oldu.

7. NukleerBaslik

NukleerBaslik Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kesinlikle oldschool salonlar daha kuralcı gittiğim için söyleyebilirim.İlgi ve samimiyet de daha fazla bence.

8. mky212

mky212 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    Istanbul
    Bu salon için üyelik fiyat bilgisi verebilir misiniz.

Sayfayı Paylaş