Lukas Podolski

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve saydam tarafından 26 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    İsveç maçının ilk 12 dakikasında attığı iki golle Almanya’yı çeyrek finale taşıyan Lukas Podolski’nin annesi Polonya Hentbol Milli Takımı’nda forma giydi. Podolski, kendisine golleri attıran Klose ile maçta Lehçe konuşuyor.

Dünya Kupası'nda Almanya'yı çeyrek finale taşıyan iki golün sahibi Lukas Podolski'nin hayatı filmlere konu olabilecek cinsten. Polonya'da fakir bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen Podolski, henüz iki yaşında iken Almanya'ya göç etmek zorunda kaldı. Anne Christina, Polonya Hentbol Milli Takımı'nda forma giydi. Christina, oğlundaki futbol yeteneğini keşfedince Köln'de her antrenmanına gidip destek olmuş. Podolski'ye iki yaşına kadar bakan anneannesi Zofia, "Poldi doğduğunda maddi imkanlarımız yetersizdi. Her ne kadar Almanya'da büyüdüyse de onun doğduğu topraklar Polonya." diyor. Podolski, her fırsatta Polonya'ya gidip anneannesini ziyaret ediyor.

Polonya'nın Schlesien bölgesi sınırları içindeki Gliwice'de dünyaya gelen Podolski, henüz iki yaşındayken ailesi ile birlikte Almanya'nın Köln kentine yerleşti. Şehrin Bergheim semtinde anne babasıyla birlikte 2004 yılının sonuna kadar kalan Podolski, Köln'deki antrenmanlarına tramvayla gidip geldi. Şu an 21 yaşında olan genç futbolcu, geçen sezon sonunda Köln'den Bayern Münih'e transfer oldu.

4 Haziran 1985'te doğan Lukas Podolski, 2003/2004 sezonunda Almanya 1. lig takımı Köln'de profesyonel oldu. İlk sezonunda 10 gol attı. Takımdaki ikinci sezonunda Köln 2. lige düştü. Podolski 2. ligde attığı 24 golle Köln'ün yeniden 1. lige yükselmesinde büyük emek sahibi oldu. Geçen sezon Köln forması ile 12 gol atan Podolski, Köln'ün yeniden 2. lige düşmesi üzerine Bayern Münih'e transfer oldu. Almanya Milli Takım forması ile bugüne kadar 29 maçta forma giyen Podolski, gol sayısını 15'e çıkardı. İki yıldan bu yana, kozmetik eğitimi alan Monika ile birlikte yaşayan Podolski, 20 yaşındaki genç kızı Bergheim'da tanımış. Monika da kendisi gibi Polonya asıllı. Halen Köln'de yaşayan Monika, Bayern Münih'e transfer olan Podolski isterse Münih'e taşınabileceğini söylüyor.

Klose ile mükemmel uyum sağlıyor

Ailesine çok şey borçlu olduğunu her fırsatta dile getiren Podolski, “Ninem Zofia'dan çok şey öğrendim. Polonya'da ziyaretine gidince benim çok sevdiğim lahana yemeğini mutlaka yapar. Ütü yapmayı annem öğretti. Son yıllarda futbolda başarıyı yakalamama rağmen ailemi hiç ihmal etmedim.”diyor.

Almanya Milli Takımı'nda Podolski ile birlikte uyumlu bir ikili oluşturan Miroslav Klose de Polonya asıllı. Podolski'ye göre daha tecrübeli olan Klose, saha içinde partneri Poldi ile Polonyaca konuşuyor. Kosta Rika'yı 4-2 yendikleri açılış maçında saha kenarındaki mikrofonlardan Klose ile Podolski'nin aralarında Polonyaca konuştukları duyuldu. Dünya Kupası'nda şu ana kadar attığı 4 golle ilk sırada yer alan Klose, her fırsatta Podolski'ye destek verdiğini açıklıyor. Podolski de turnuvada 3 gole ulaştı. Bu sezon Almanya liginde attığı 25 golle krallığı yakalayan Klose, Almanya Milli Takımı forması ile 28 gole ulaştı.

Seyfi Alp
    Frankfurt

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Simdiden yildiz oldu, almanyadan iki gün önce geldim. Halen " Lukaaaass Podolski" Sesleri kullaklarimda, adeta tapiyorlar.
    Saha icinde Polonyaca konusmalari aslinda enteresan, Danimarka milli macinda olsa ülkede Gazetelerin bas sayfasinda konu olurdu ama Dün ladaya MSN´dede dedigim gibi Almanlar yabancilarla yasamayi alismis, belki yaniliyorumdur buna en iyi cevabi almanyada yasayan üyelerimiz cevap verebilecek.

Bu gidisle Almanya finale kadar , belkide kupayi alacak gibi.
    Alman futbolunu hic sevmezdim ama nedense almanya donusunde degisti :)

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Lukas Podolski gerçekten hem fizik hem teknik olarak iyi bir futbolcu

4. konadabokar

konadabokar Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    borsa
    Yer:
    karşıyaka
    geçen sene u-17 alman milli takımının macını izlerken dikkatimi çekti ve saydım ilk 11'de alman olanlar sadece 3 kişiydi gerisi turk,sloven,hırvat vs...di alman beskaetbol milli takımıda keza buna benzer zenciler falan var mithat demirel var novitzki abi var yani bu ne demek oluyor almanyanın istikbali başarıya paraya aç yabancıların elinde eninde sonunda kucağımıza düşecekler buna eminim saygılar

5. konadabokar

konadabokar Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    borsa
    Yer:
    karşıyaka
    yanlışlık ile tekrar yaptım özür dilerim bu arada daha gençken almanyada yetişen yıldız topçularımızı milli takımımıza kazandırmamış olsak yarın arjantin macında almanya kadrosunda en 2 turk futbolcu bulunacağına emindim neyse onlarada pek seçim şansı bırakılmıyor vatan millet sakarya çizgisi sebebi ile bu iyi bişiy kotu anlamda söylemiyorum yanlış anlaşılmasın,kafama takılan polonyalılar ne düşünüyor acaba gururmu yoksa nefret mi 2.dunya savaşında almanların onlara yaptıklarını düşünürsek merak ediyorum doğrusu

6. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    en iyi fiziğe sahip oyuncu Milan Baros tur bilmem tanırmısınız

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Cek futbolcu, avrupa kupasinda bir ara damga vurmustu hatirladigim kadariyla.

8. lubu

lubu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ne varki iki futbolcuda şuan düşüşte.Zaten sezon başında bayer münihin transferleri sonrasında podoskinin yedek kalacağı belliydi.Bu arada baroşun fb ye gelceği fakat ziconun deividi tercih ettiğiiçin alınmadığını biliyormuydunuz??

9. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    ewt avatardaki :D harika bi fiziğe sahip 184cm 76 kg

Sayfayı Paylaş