Lucid dream ve I-DOSER YAPILISI

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve jan1 tarafından 3 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 23 üye.
  1. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Danny boy ve zeuss ne diyor u konuda acaba?

Danny Boy ve Azi bunu beğendi.
  2. mötley crüe

mötley crüe Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    i doser gibi bi saçmalık yok. belki placebo etkisi yapmıştır orasını bilemem. ancak lucid konusuna gelince sabah uyanır uyanmaz gördüğünüz rüyaların günlüğünü tutmanızı tavsiye ederim çokçok katkı sağlar. rüyalarınıza hakimiyetiniz artar. bi de bi toteminiz olsun örneğin yüzük gibi filan bunlar hep yanınızda olsun çünkü rüyanızda bunların rengi biçimi ağırlığı değişecektir. günlük hayatta paso kendinizi sorgulayın acaba rüyadamıyım diye. amaç rüyada olduğunuzu farkedebilmek çünki. rüyayı farkederseniz burnunuzu tıkayarak nefes almaya çalışın rüyada alabilirsiniz.

3. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    Bazen hayal de olsa gene olsun dedimiz şeyler vardır .

---RamSes--- bunu beğendi.
  4. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    yardımcı olabilecek bir takım maddeler biliyorum (yasadışı şeyleri kastetmiyorum) fakat kötü örnek olabileceği için yazmak istemiyorum. lucid dream oldukça mümkün ve defalarca deneyimlediğim bir şey fakat astral seyahat gerçekten ustalık ister. tibet rahibi falan değilseniz çok çok zor. fazla da girmemek lazım bu işlere devreleri yakabilirsiniz benden söylemesi.

deathlifter, Danny Boy, hasanateş ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103

Tamam hayalgücü güzel birşey lakin bir şizofreninin hayal dünyasıyla,bir mucidin,biliminsanının hayal gücü/dünyası bir değildir.Biri gerçek dünyadan kopmuştur,hastadır.Öteki ise bilgisini,hayalgücüyle pekiştirerek pratiğe,tekniğe,formüle döker,bunu insanlık için paylaşır.

Bu bilinçaltı değil astral seyahat falan diyen arkadaşa şöyle söyleyeyim; Bilinçaltı denilen şey psikiyatride kabul edilen bir gerçektir.Ki rüya denilen şey de tam olarak psikodinamik psikiyatrinin konusudur.Astral ise bilimin değil,parapsikolojinin konusudur.

Benim psikolojik ve fiziki sorunum olduğunda tıp'a (bilim) başvururum,parapsikoloji gibi sözde-bilimlere değil.Tercih sizin tabiki de.

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    gerek yok bu tarz olaylara

a yokmudur vardır

bende karakaş gibi bir şey tavsiye etmicem :)

ama mümkündğr fakat bu şekilde direk yapılması oldukça gereksizdir

uzun suren bir süreç olmalıdır

bu konuda ise bazı dini gruplar ustalaşmış vaziyette istanbulda bir çok bu tarz oluşum var tabiki onlar tanrıya ulaşalım falan mantığında ama aynı olay

hasanateş ve Karakaş bunu beğendi.
  7. ineedpower

ineedpower Üye

Beğenileri:
    398
    Ödül Puanları:
    73
    inceptiona bağlamışsınız hyper_ harbiden bende deniyordum yapamıyordum şöyle bi teknik vardı halatı tutup kendini yukarıya doğru çekiyormuş gibi hissetmek gerekiyormuş ama uzun süreli çalışma sonrası oluyor galiba :S

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:57 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:55 ----------

8. Lonewolf

Lonewolf Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Rüya kontrolü için dışarıdan ek madde almaya gerek yok. Ben 2 kere bunu başardım doğal yollardan.

Sabah namazına saatinizi kurun. Yataktan kalkmadan ne rüya gördüğünüzü detaylıca hatırlamaya çalışın birkaç dakika. Sonra kalkıp 30-45 dk. oyalanın ve bu sırada rüyanızı düşünün ve geri uykuya yattığınızda onu nasıl kontrol etmek istediğinizle ilgili hayaller kurun. Yatıp uykuya dalın. Başarı garantisi %100 değildir. Bu lucid dreaming tekniklerinden bir tanesine örnekti.

Detaylı bilgi : Lucid dreaming academy | Lucidipedia.com

---------- Post added at 09:47 ---------- Previous post was at 09:43 ----------

Yapılan araştırmalar rüya kontrolünün beyni yormak gibi bir etkisinin olmadığını söylüyor. Tabii bunu kafaya fazlaca takarak geceleri zehir etmek uyku düzenini bozabilir. En güzeli haftasonları denemek.

9. Suçicek

Suçicek Üye

Beğenileri:
    290
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Bursa
    Bu astral muhabbetini deneyeli 1, 5 sene oldu.5 6 ay kendimi toparlayamadim kafayi yicektim.Ondan sonrada zaten karmakarisik,sanki gercekmis gibi rüyalar devam etti.Kimi zaman boyle sanki rüyanin icindeyim kendimin rüyada oldugunu biliyorum ama başkası kontrol ediyor gibi.Aman arkadaslar digerlerini bilmem ama astral seyahat denen.illete.bulasmayin

10. SacidA

SacidA Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kanka çok saol ama yazı baya eski dolayısıyla linkler çalışmıyor acaba yeni link atabilir misin ?

11. Jafaroff

Jafaroff Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Brain wawe generatorla kaç kere astrala çıktım,bu doz dediğin sesler gibi.Konu çok yararlı teşekkür ederim.

12. Jafaroff

Jafaroff Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    renk tutup sorgulamaktan kolaymi?

13. @salihstrength

@salihstrength Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Supplement Gurmesi :)
    Yer:
    ANKARA
    lucid dreaming var mı bilmiyorum ama REM uykusu ile alakalı çözülmesi gereken çok gizem var gerçekten. rüya bile başlı başına büyük bir bilinmezken, gerçekleştiği REM evresine dair acaba ne kadar çok bilinmez vardır bizim aklımızın henüz almadığı. en akıllıca hareket de her şeyi çözmeyi amaç edinmiş bilimin bu konuyu da daha fazla irdelemesini beklemek

Sayfayı Paylaş