Lowcarb diyeti 3 aylik program metformin destegi supplementsiz...

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve uzerg tarafından 25 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Sonuc olarak [​IMG] 600 kalorilik bir fark olusturmayi basardim bugun fire vermis olsam da pasta yiyerek hedefime ulastim yine de

2. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar yarinki kahvaltimdan bahsetmek istiyorum yarin yumirta olayina bir degisiklik yaparak jambonlu omlet yapicam jambonun kilosu 45 lira ancak 200 gr alirsaniz 4 omlet cikariyor o da kahvalti basina 2.5 lira gibi cuzi bir rakam haslanmis yumurtadan biktiysaniz etkili bir cozum olabilir [​IMG]

3. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar bugunku diyetimi aslinda paylasmak istemiyorum cunku asiri bir mide bulantim var ve ayrica bazi sikintili durumlardan dolayi bugunku ogunlerimi aklimdaki gibi hazirlayip yiyemedim ogle ogunumu bi pogaca ile gecistirmek zorunda kaldim malesef umarim yarin ve ertesi gunlerde boyle olmaz.Aksam yemegimde ise 300 gr tavuk gogusun yanina 100 gr borek(yagsizdi) yedim.borek denilince akilda kotu bir izlenim uyanabilir ancak 100 gr borek 100 gr ekmekle 50 kcal fark ediyor yaklasik. dolayisiyla bunu da tercih etmekte cok buyuk bir sikinti gormuyorum.amacimin sıkıcı bir diyet olmadan asil hedefimizin karbonhidrattan bir nebze kisip 700 kalorilik bir fark olusturmak oldugunu dusunursek pek de yanlis yaptigimi dusunmuyorum.[​IMG][​IMG][​IMG]

4. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Evet arkadaslar bugun diyetimin 1.haftasi ve yaptigimin dogrulugunu kanitlayabilcek nitelikte 1.2 kg vermisim ben bu degerin bu kadar fazla olmasini bir miktar da su atmis olabilcegimden kaynakli oldugunu dusunuyorum ya da kardiyolarin metabolizma arttirmasindan kaynakli kostuktan sonra da yag yakiminin devam edebilceginden olabildigini saniyorum.bu gun normalde cheat meal dayimin olmasina karsin ogunu dun yapmam benim icin daha uygun oldugundan bugun diyetime devam ediyorum oncelikle kahvaltidan baslamak istiyorum.[​IMG] goruldugu gibi yumurtadan biktigim icin bugun tercihimi sosisten yana kullandim hatta uzunca bir sure yumurta yemeyi dusunmuyorum tek protein kaynagi yumurta degil sonucta...yulafin yerineyse bugun tercihimi gevrekten yana kullandim elbette lif orani yulafla denk degil ancak yakin olmasi bile yeterli degisiklik yapmak icin

5. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar diyetimde gun saymadim ama yaklasik bir bucuk haftayi geride biraktim galiba 1 cheat day 1 gunde ekatra programimi bozmam gerekti 2 gun haric min700 kcal acik biraktim hergun before after yapmak icin tabiki cok erken ama donem donem fotograf yuklemek istedigimden dolayi bugun bir resim koymak istiyorum[​IMG] dedigim gibi konusmak icin cok erken ama 1.2 1.5 kglik farki detayli baktigimda fark edebiliyorum ozellikle side abs denilen kisimda baya degisiklik olmus gibi geldi bana.

Son düzenleme: 3 Eylül 2014
  6. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    335 kisi okumus bundan sonra okuycaklara bir tavsiye vermek istiyorum cogu yerde boyle kg basi 1 gr karbonhidrat falan yaziyor definasyonda ben bu tarz bir definasyonun kas kaybi olusturcagina yuzde yuz eminim bilimsel bir veri var midir acikcasi bilmiyorum ben bulamadim ama 70 kg sporcuda 70 gr karbonhidrat protein emilimini muazzam miktarda azaltir bana kalirsa.oyuzden 3 aylik bir donemde vucut yag oranini 16lardan 8 10 civarina cekmek gibi bir hedefiniz son iki haftaya kadar kb miktari min 130 gr civari olmali.acikcasi ben oyle yapiyorum ve sonuc da aldim.kg basi 1 gr kb ile haftada 1 kg dan fazlasini verirsiniz ki bu da her yerde yaziliyor definasyonda optimum oran haftalik 700 800 gr yag kaybidir...

7. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Metformini alırken yüksek GI li karb. ile almalısınız, yoksa dünya ters döner ve laktik asidoz da dikkat edilmesi gereken bir durum. Ayrıca 1500 mg fazla bence, heleki low carb. da, yüksek GI li karb iceren 2 öğünde toplam 1000 mg yeterlı olur. Ben 300-400 gr. karb. ile 1000 mg alıyordum toplamda

uzerg bunu beğendi.
  8. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Oncellikle yorumunuz icin tesekkur ederim ancak benim bunyemden dolayi midir artik bilmiyorum ilk zamanlar basit seker alimina asiri ozen gosterirken sonrasinda basit seker kullanmadan denedim birgun ve oladar da dusuk bir kan sekeri hissiyle karsilasmadim ama karbonhidrat tabiki alinmali onu hic ihmal etmedim(basit sekerden kastim uzum suyu cikolata seker vs...) onun disinda eger kahvaltidan sonra metformini alip antrenmana giderseniz agirligin altina yatinca gozleriniz kayiyor agirligi oldugu gibi dusuruyorsunuz oyuzden metformin aldiktan hemen sonra kesinlikle antrenmana gidilmemeli basima geldi bir kere cok tehlikeli bir durum olusturuyor.

9. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    1500 mg fazla yine de, heleki low carb da, bir de laktik asidozada dikkat etmek gerek.

10. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    O konuya dikkat ediyorum belirtilerini falan en basta arastirdim eger basima gelirse direk keserim ama sanmiyorum olucagini

requ. bunu beğendi.
  11. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar yaklasik 1 aydir yazmiyorum sonuclari fark etmek icin bugun tartida 67 kiloya dusmusum o da bir bucuk ayda 5 6 kilo eder.diyetimin bitmesine ramak kaldi ozellikle omuzlar olmak uzere diyete basladigim gune nazaran bir hayli parcali bir vucut elde etmeyi basardim ozellikle omuzlarim icin.antrenaman programimda bacagi ve sirti 2 haftada bir gune dusurdum sebepleri ise sirtimin seklinden hacminden parcali durusundan yeterince memnun olmam bacak calismamamin sebebi ise bacaklarim malesef istedigim duzeyde degil ancak bacak agrilarim ben de hic gecmiyor haliyle bacak calistigim gunler kardiyo yapamiyorum ve sunu da soyliyim bu diyete low carb dedim ama is cigrindan cikti karbonhidrati fazlasiyla aldim ama yakmasini da bildim.eger cardiyoya ayircak bir veya bir bucuk saatiniz varsa ve toplamda gunde 3 saat suren antrenman temposuna ayak uydurabiliyorsaniz cikolata da baklava da ne isterseniz yiyebilirsiniz.bayramda diyete ara verip tam tamina 4 kg baklava yememe ragmen kilo vermeye devam edebiliuorsam sebebi bu olsa gerek.kas kaybi mevzusu var bir de onu da aciklamak istiyorum. eger bizim salonda da olmadigi gibi kas kutlesi yag orani olcen bir cihaz(adi neyse artik ) yoksa kas kaybi yasayip yasamadigimizi anlamanin en guzel yolu kaldirdigimiz max agirliktir ben bunu test etmek icin her antrenmanin ilk hareketinin ilk setinde maximumu zorladim 8 tekrar gogus dumbell presste 70 kg iken suan 75e ciktim.kas kaybi yasanan bir bunyede mac agirligi arttirmanin da pek mumkun olmadigini dusunuyorum...

12. unet.mc

unet.mc Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    kardesm güzel hazırlık ve plan yapmışsın tebrik ederim.

13. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Arkadaslar diyet programinda degisiklikler oldukca yazmaya devam ediyorum oyle anlardan biri ketojen diyete ne kadar karsi olsam da hizli yag yaktigi konusunda baya arastirdim ve kesinlikle low carbdan daha hizli yag yakiyor onun disinda nette yazilanlara gore 0 kas kaybi falan yasatiyormus bana kalirsa isin hikaye kismi bu...oyle bu ise 10 yildan uzun bir suresini vermis olan lazar angelov cikip da roportajinda diyet doneminde fazla kas kaybi yasamamak icin once low carb uyguluyorum sonrasinda ketojen diyetle yuzde 7lerden 4lere dusuyorum falan diyordu tam dogru yazmamis olabilirim ama aciklamasinda demek istedigi sey buydu.ben de diyetimin son 2 veya kilo verme durumuma bagli olarak 3 haftasinda ketojen diyete gecmeye karar verdim sebebi 3 haftada vermem gereken yaklasik 4.5 kilo yag low carbla gercekten cok zor bir rakam ki ketojen diyeti hic denemedigim icin bununla bile mumkun olucagindan emin degilim

14. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Her neyse ketojen diyetten bahsetmek istemiyorum isteyenler forumda aratirlarsa rahatlikla bulabilirler.ben burda kendi edindigim tuyolari yazicam ki gercekten cok faydasini gordum.
    oncelikle hayatta yedigimiz her seyde karbonhidrat oldugunu karbonhidrati 0lamaya karar verdigimde anladim.yiyebilceginiz tek sey et ve yag yani ekmek borek pasta tatli cay sekeri cikolata pilav makarna hatta bulkta zorlanarak yediginiz yulafi bile hayatinizdan cikarmaniz gerekiyor tamamiyla ancak iyi yanini soyliyim "ALISIYORSUNUZ''.ve sunu da belirtiyim haftada 3 4 gri asmiycak kadar cikolata yeseniz bile ketosis evreden cikmiyorsunuz bir tane kanser sitesinin yalancisiyim ki duymussunuzdur ketojen diyet aslonda kanser hastalanira uguulanir kanser hucreleri glikozla beslenemesin diye.inceden bir aciklama yaptiktan sonra bu diyeti uyguluycaklara tavsiyelerimi soyliyim :

1)-ton balikli salatayi dedigim tarifle kisitli olan menunuze ekleyin damak zevkinize hitap eder kesinlike
    -gidin manavdan atom marul alin normalinden 50 kurus falan daha pahali -migrostan akdeniz salata sosu alin 8 lira ama kesinlille deger
    -atom marulu elinizle bolun fazla ince olmasin catal sapliycaksiniz sonucta
    -icine yesils dograyin ne kadar istiyorsaniz ben bol soganli severim mesela
    -ben ceri domates kullaniyorum daha cok hosuma gidiyorlar ama isterseniz normal domateste dograyabilirsiniz ama yarim domatesi gecmesin malum domateste de cok olmasa da karbonhidrat var.
    Bugun mesela sabahtan hazirladim salatayi tan baligimi da yanima aldim antrenman sonrasi gomdum hemen siz de boyle yapabilirsini cunku bu diyetteyken disardan bisiler yiyemiyorsunuz herseyde karbonhidrat var :( tabi yakininizda izgaraci varsa durum degisir osmangazi universitesinde yok malesef

2 ) calvenin migrosta 350grlik kutusu 11 lira olan fistik ezmesinden alin evet arkadaslar dudak ucuklaticak kadar pahali ama piyasada seker icermeyen tek fistik ezmesi benim bulabildigim ve caniniz sıkıldıginda atistirabilceginiz tek 'aburcubur' bu olucak ve kesinlikle hayatimda yedigim en guzel fistik ezmesi.
    3 )diyete baslamadan once alisverise cikin mutlaka liste olusturup ki planiniz programiniz olsun ve mutlaka yarin ne yiyceginizi dusunup ayarlayip ona gore hareket edin.
    4)baligi kizartirken kullandiginiz undan zarar gelmez oyuzden yagda kizartirken baliginizi misir veya galeta ununu eksik etmeyin ki unsuz balik kizartilir mi bilmiyorum bunu dememin sebebi annem evde yaparken 4 kisilik baliga max 30 40 gr un kullaniyordur bu miktar artarsa eger ketosis evreden cikabilirsiniz oyuzden hesabinizi eksik etmeyin.
    5 fatsecret candir fatsecretsiz bu diyet bana olasi gelmiyor.
    Evet arkadaslar kahvaltim ve ogle yemegim bu sekilde aksam yemegiyle beraber gene 1500 tamamliyorum.
    Beslenme programim bu sekilde ben biraz tuyo verdim ancak yiyeceklerinizi sekillendirmek size kalmis.
    Neyse simdi de ustumdeki etkilerine gecmek istiyorum.
    1 gozleriniz morariyor bu kismi kesinlikle gercek bu diyetin.okulda cok garip olmasa derse bile gozlukle girebilirim.
    2 gun icinde belli zamanlarda oruc basina vurur ya insanin ayni o hale dusuyorsunuz max 2 veya 3 saat suruyor ama
    3Idrar renginiz cok degismese bile kokusu agirlasiyor biraz
    4 halsizlik ilk 2 gun ben de cok az olsa da ki bunu da gliforun kaslarda acmis olabilcegi ekstra karbonhidrat alimina bagliyorum bugun dibine kadar hissettim antrenmanda karin gogus girdim sadce tabiki onlar da cok verimli olmadi ancak asil sikintiyi kardiyoda yasadim sadece 70 kcal yakabildim sonrasinda gozlerim kayiyordu artik vazgectim
    5 abi bu iyi yani hic acikmiyorsunuz midenizde bosluk oldugunu fark ediyorsunuz ama karniniz ac degil cok guzel bir durum
    6 bu diyeti oruc tutmak gibi dusunun hissettirdikleri ayni vucudun ramazanin ilk 2 3 gununde tutulan oruc gibi.
    7 bu diyette full body programa gecilebilir 3 gun agirlik idmani fazla agir olmiycak sekilde yapildiktan sonra da 3 gun kardiyo yapilabilir boyle bir fikrim yoktu ancak bugunku kardiyo egzersizimin cikmayisindan dolayi bu aksam kendime yeni bir program hazirliycam.
    8 sanildigi gibi caniniz deli gibi seker cekmiyor kan sekeri hep dusuk kaldigi icin yani ben de cok asiri olmuyor o durum pastane onunden gecmedigim surece..
    9 tatlandiricili sakizlari cigneyin ama abartmayin onu da icinde her ne kadar tatlandirici da olsa bir tane amerikan sitesinde poliol ve bir tane daha seker alkolunun insulini oynattigini okudum bu diyeti arastirirken ona gore bir kutuyu gecmeyin bence.
    10 bu diyet cidden baklavalari takinti yapmissaniz gerceklestirebilcek uyulabilcek bir diyet oyuzden okadar inatci degilseniz alisverise cikip yok yere masraf etmeyin.
    11 bugun 3.gunumde az once unutmusum kardesim kitkat yiyordu dalginligima geldi bi isirik aldim sonradan besin ogelerine baktim bir tane kitkatta 16 gr karbonhidrat varmis benim bi isirigim beni ketosisten cikarmaz ancak dikkat edin yediginiz cikolata tarzi hicbisi 5 6 gri gecmesin

15. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Yazmayi unuttum bunun bilimsel bir kaniti vs yok ama bu diyet vg camiasinda bence 3 haftadan fazla uygulanmamali yoksa gercekten fazla bi kas kaybi ile basarisiz bir definasyon olabilir

16. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Dostum cok tesekkur ederim ...

17. gorkemkilic

gorkemkilic Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Calve fistik ezmesi cok kilo aldirir mi? Ozellikle low carb diet yaparken bi yemek kasigi falan haftada 2 kere yense?

18. uzerg

uzerg Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    dostum ben onu diyeti ketojene çevirdiğimde kullanmıştım low arb için uygun olduğunu pek düşünmüyorum carb miktarı düşük ama yağ çok fazla içinde

19. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    Kolay gelsin carb miktarı günlük ne kadar fotolarda biraz fazla gibi

20. ilbilge_11

ilbilge_11 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları: