Low carb diyet ve tip 1 diyabet hastalıgı YARDIM

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ertusrky tarafından 6 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Ertusrky

Ertusrky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,
    Yaş 15 boy 1.75-77 Kilo 79

Arkadaslar ben low carb diyeti ve bol cardiyo ile yag oranımı azaltmak istiyorum bir yerde gordugum bir diyeti uyguluyorrum suan beslenme su sekilde daha yeni basladım diyebilirim :)
    Sabah 8:00-11:00: 4 yumurta ikisi tam diger ikisi sadece beyaz
    Öğlen 13:30-14:45: 170 gram tavuk göğsü 50 gram pilav ve bir domates dogruyorum kafama gore salatada yaptıgım oluyor :)
    Aksam üstü 17:30-18:30 : Aynı sekilde 170 gram tavuk 50 gram pilav ve salata
    Aksam 21:00-22:30: Degisen bir sey yok :) 170 gram tavuk gögsü 50 gram pilav ve salata
    Yatmadan önce : 50-70 gram lor ve bir avuc kuruyemis
    Bir kac soru sormak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum :))
    1- Sabahları 20-40 dakka arası cardio yapıyorum hic bir sey yemeden sadece su ile fakat bazen sekerim düstügü icin meyve suyu icmem gerekiyor o zaman pilavı azaltmam gerekirmi bir yararı olurmu gün içindede düstügü oluyor tabii mecbur alıp iciyorum yoksa is ciddi
    2-Yasım biraz kücük biliyorum sizce bu diyet bana uygun olurmu yasam tarzimi ve vücut tipimi vermenin belki bir yararı olur ben yinede yazayım yasam tarzım sabahları genelde sporla baslıyor ve 4 gibi cıkıp aksam 11e kadar geziyorum ögün saatlerinde eve gelip yemegimi yiyorum malum yaz gezmemek olmaz :) vücut tipim internetten yaptıgım test dogrultusunda mesomorph cıktı metobolizmam ortalama zaten
    3- Aclıga gayet dayanıklı bir yapım var eger bu diyet beni zorlamayacaksa sizce pilavı azaltıp ögle devam edersem yag yakımına yardımı olurmu yada tam tersi zorlarmı cünkü assagı yukarı günlük aldıgım kalori 1500 falan heralde bunlara göre yaklasık 2300-2500 kalori ihtiyacım oldugunu her 3 ayda bir kontorlde gecen gittigimde söylemislerdi pilavı yarıya indirmek farklı bir sonuca yol acarmi ?

BUDA 10 GÜNLÜK DEGİSİMİM TABİ SİMDİLİK FAR YOK GİBİ AMA EN AZINDAN VUCUT TİPİMİ GÖRMENİN BİR YARARI OLUR YARDIMCI OLABİLMENİZ ACISINDAN HER BİLGİYİ VERMEK İSTİYORUM AKILDA SORU İSARETİ KALSIN İSTEMİYORUM :))
    SİMDİDEN HERKESE TESEKKÜR EDERİM :D

collage.jpg collage.jpg

2. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    İnsülin kullanıyor musun?

LT26i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Ertusrky

Ertusrky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet kullanmıyorum ama saatli beslenme sıkıntım yok istedigim zaman yiyebiliyorum karbonhidrat hesabına göre ignemi vuruluyorum :)

4. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Anladım bir arkadaşım da aynı durumda ve vücut geliştirme de epey yol aldı hatta yanlış anlaşılmasın ama bu durumun gelişmeye yardım ettiğini bile düşünüyorum. Kardiyo hiç yapmadı ve epey yol aldı derken resmen kas yığını oldu çıktı :) beslenme programı felan herseyin iyi güzel ancak sabah kardiyo yapma derim şekerin ani düşebilir baygınlık felan gecirebilirsin spordan soğumana yol açabilir.

5. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Bu arada ağırlık çalıştığını varsayarak yazdım bu yorumu.

6. Ertusrky

Ertusrky Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yok Maalesef calısmıyorum agırlık zaten sag bilegim alcıdan yeni cıktıda denebilir 11 gün oldu sakata gelmek istemem şahsımca :D aclıga baya dayanıklı oldugum icin arada pilavı yarılayıp yada kesip öyle devam edesim geliyor ama bende bilemiyorum nasıl olur diye :D
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Temmuz 2014 ---
    Şöyle 1-2 ay bilegimi zorlamak istemiyorum sol bilegim sapa saglam ama zaten solagım ve sol elim daha gelişmiş bir bicimde ellemek istemiyorum Benim amacım biraz da olsa su göbegi eritmek ve sixpackları bi görebilmek hedefim 40 günde falan %15e düsürmek yag oranımı gerci olurmu olmazmı bilemiyorum suan ama hadi hayırlısı bakalim :)

7. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Kolu fazla zorlama stres topu alıp sürekli sık ara ara en güzel egzersiz odur oraya yağ otanın düşene kadar bazı gıdalardan vazgeçmen lazım yağlı tuzlu kızartma sağlıklı bireyin öcü gibi bakması lazım bunlar kanser sebebi zaten yavaş yavaş kendini de zorlamadan devam

Sayfayı Paylaş