lor peyniri ne kadar yararli

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Lionss tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaslar lor peynirinden gunluk 100 gram protein alicam geriye kalan proteinleride et ve yumurtadan alicam gunluk 175 protein ama buyuk cogunluk sut ve sut urunlerinden olucak bazen 200 gram a kadar cikaricam protein alimini neyse ise yarami bide her lor peynirinde ayni orandami pro var dogal olrak yapilan lordan alicam yani marka degil balik ve lorlari pazardan alicam dolgal oldugu icin oradan aldigimin protein degeride kaanlar yada baska markalarin ki ile birmidir en az 15 oluyormus diye biliyorum

2. DrBurakkk

DrBurakkk Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı deildir yağ oranı cok daha fazladır tuz oranı da cok fazladır açıkçası yüksek protein içermesine rağmen tuz miktarı yüzünden lor yemiyorum

3. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum kaç kilosunda 200 gr protein almaya zorluyorsun vücudunu 90 kilo altındaysan bu rakam cok cok fzla daha yanında karbo falan alıcaksın vücutunu yorarsın belki dışarı bile atabilir vücut bunu kilo başı 2 x gr desen 90 kilo adam 180 gr alır proteini 2 gramda çok iyi bir rakam yani 200 gr ne demek atar vücut onu büyük ihtimal lora gelirsek 100 gr lordan proteini alman yanlış zaten en fazla 1 hafta sürdürürsün sonra miden feci bulanır peynir yerine başka altarnatife yönlenmen lazım bana göre ayrıca sorun için bilemeyiz bir olup olmadığını sor bi adama belki bir bilgisi vardır

4. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Ozaman cokelek peyniri alayim bu arada peynirleri kombin olarak tuketicem

5. Oqi

Oqi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum günde 700 gr loru nasıl tuketeceksin hadi tukettin bi kaç gün sonra hastanelik olursun mazallah

Ankesörlü cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi...

TTTT bunu beğendi.
  6. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28

Hocam ozaman böyle yapayım hergün 200 gram yogurt içine 100 gram lor peyniri koyayım 15 lordan gelse 8 de yogurttan gelse 23 protein tek ögünde bunu günde 4 kere alsam 92 protein günde 300 gram et tüketsem 75 protein sabah 4 yumurta tüketsem 24 protein toplam 191 protein günlük 300 gram karbo alsam bana yeter sanırım hedefim 1 ayda 2 kilo almak ve bunun rahat 900 gramını yada 1 kilo kadarını kastan almak normal agırlıgım 77 78 kilo civarı

7. TTTT

TTTT Üye

Beğenileri:
    176
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    kardeşim yanlış anlamada bu kadar düşünürsen bu sporu yapamazsın ya sıkılırsın bir noktadan sonra sen elinden geldiğince iyi beslenmeye çalış şu saatte sunu yicem gibi yaparsan illa ki bir işin çıkıcak sen bu kadar düşünürsen bu işi beceremessin bunu bu kadar düşünmücen çünkü olaganüstü hale getiriyorsun düşüne düşüne sıradan rutin bir şeymi gibi halletcen iste beslenme günlüğü var orada arkadaşların beslenmelerine bak kendi yapdığından çok daha yararlı olanları bulabilirsin senin mantık biraz yanlış kiloyu boyle oranla degilde kalori olarak alırsın belki sen cok ıyı protein ve karbo alıyosun ama kalori olarak düşük olabilir yani kilo hacim istiyosan biraz daha kalori yükseltmen lazım protein karbo dengesi cok onemli tabi ama kalori onlar kadarda onemli kalori olarak hesapla aldıgından 500 yüksegini almaya çalış o zaman kilo alırsın

8. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Kalori. Az degil toplam 2800 civari kalori alicam karbo isini iyi bi sekilde planliyorum gunluk 400 karbo almaliyim haftalik 5 antrenman yapicam iyi planlarsam 6 ayda.istedigim sonuca ulasirim

9. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Lor yerine çökelek tüketsen daha kolay olur senin için, lorun iki katı protein içeriyor. daha az yemiş olursun.
    Fakat her çökelek yenmiyor, bazen çok tuzlu ve acımsı oluyor. Yaşadıgın yerde tek tek gezip en tuzsunuzu ve yenilebilirini bulmalısın. Ben en güzelini bir şarküteride buldum sadece süt ve süt ürünleri satan bir yerde. Kendi üretimleriymiş, yağını tereyağı yapmak için alıyorlarmış ve ortaya sadece protein va az bir miktar karb kalıyor. ekşimsi ayran kokusunu alabiliyorsun.

boksbody bunu beğendi.
  10. Lionss

Lionss Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Olur hocam sadece sur urunleri satan yerler var burada biz baya uzak ama sorun degil alirim fitness model olmak istiyorum kolu 40 46 cm civarlarina cikarmam lazim tabi bu oteki hedefim

Sayfayı Paylaş