Lomber Lordoz'da düzleşme (Bel düzleşmesi)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve UfukArda tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Merhaba arkadaşlar.
    Yaklaşık 2 aydır bel ağrısı çekiyorum. 10 gün önce doktora gittiğimde bu tanı konuldu ilaç tedavisi ve fizik tedavi verildi.Hepsine devam ediyorum.İlaçlar bitmek üzre ve ağrım sadece hafifledi.Geçecek gibime gelmiyor hiç.Geçmezse 20 gün sonra gl MR' a göndercem dedi.Bu sebepten dolayı bodye ara vermiş bulunmaktayım.Moralim bu yüzden bozuk.Glucosamine takviyesi kullansam bir faydası olurmu acaba ? Ve başına gelen arkadaşlar tecrubelerini, bilgilerini paylaşabilirmi benimle acaba ?

2. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    başına gelen yokmu arkadaşlar. varsa tecrubelerini paylaşsın da aradıgım cevabı bulayım :(

3. TuncelTURAN

TuncelTURAN Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Aynısı bende de var. 42 yaşındayım. Senin durumunu bilemiyorum benim doktorum ağırlık yok ağır spor yok demişti. Ben onu dinlemedim öyle hemen pes edicek bir insan değilim. programımı değiştirdim, karın ve beli kuvvetlendirici hareketlere biraz daha önem verdim. Koruyucu önlemleri alarak ve vücut sinyallerini dinleyerek ağırlıkları yavaş yavaş arttırarak. Şimdi 110 kg sugat , 100 kg deadlift yapıyorum. İlk önceleri ağrılar oldu eşim sağlıkcı olduğu için sorun olmadı ama şimdi hiç ağrım yok desem olur. Demek istediğim asla sporu bırakma ben doktoru dinleseydim 42 yaşında göbekli bir amca olmuştum. Sabırla nakış işler gibi çalış ama asla sporu bırakma...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UfukArda ve alvel bunu beğendi.
  4. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    teşekkürler yorumun için. abi ben bıraktım çünkü çok fena ağrı saplanıyordu bacaklarım boşalcak gibi oluyor bazen ağrıdan yürürken.şu an hafifliyor gün geçtikçe.benimde tek tahminim bel ve karın kaslarını kuvvetlendirmeden squat gibi hareketleri yapmamdı. ve bu yüzden ağırlık bel kemiğine bindi.bundan sonra ilk işim beli güçlendirmek ve karını güçlendirmek olcak.

5. rohan

rohan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    ters mekik .

6. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hyperextension yani ters mekik yap . Barfiksinde faydasi olur bayağı. Deadlift beli çok kuvvetlendiriyor fakat bi sakatlık çıkabilır. Çok çok hafif kilolarla yüksek tekrar ve oldukca nizami yapabileceksen yap derim.

UfukArda bunu beğendi.
  7. UfukArda

UfukArda Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    doktorun verdiği fizik tedavide ters mekikde var saolun yorumlarınız için

8. efendi87

efendi87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar merhaba sizce bendeki durum nedir,resimlerimi aşağıdaki postta göreceksiniz.Yorumlarınızı bekliyorum lütfen.Lordoz hangi derecede hangi hareketlerden kaçınmalıyım?hangi hareketleri iyi gelir.Forumu çok araştırdım bütün postlara bakatım ama önce tespiti doğru yapmam lazım.Kifoz da var sanırım,ama kendi kendime yorum yapmak istemiyorum.YOrumlarınız benim için çok değerli olacak.BAzıları beli zorlama diyor,ama bende kifoz da var sanırım o yüzden sırt ve arka omuz çalışmam gerekiyor,bu yüzden bent over lateral raises çalışmam gerekiyor napıcam bilemedim gerçekten.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/lordoz-mu-kİfoz-mu-her-ikİsi-mi-resimli-lutfen-yardım.103625/

Sayfayı Paylaş